Fokváros – Bíróság elé kellett állnia kedden annak a dél-afrikai férfinak, aki whisky-t locsolt Jacob Zuma államfőre.
Az eset még tavaly júliusban történt, egy durbani lóversenyen. A vád szerint a 31 éves Dary Peense szándékosan öntött italt az elnökre a politikus fölött lévő erkélyről. A versenyló-tulajdonos Peense a bíróság előtt elismerte, hogy némi whisky-t öntött a politikusra, ám ügyvédje szerint ez véletlenül történt, mivel védence ittas állapotban volt. Az ügyvéd azt is hangsúlyozta, hogy az italból ráadásul egy csepp sem érte az elnököt.
Zuma egyik testőre ugyanakkor azt állította a bíróságon, hogy Peense egyértelműen az elnök fejére öntötte a whisky-t, ami kizárólag azért nem ömlött rá, mert egy másik testőr a saját kabátjával védelmezte meg az elázástól. Az eljárásban testi sértés vádjában vizsgálják Dary Peense bűnösségét.










