Ronai and Ronai
AMERIKAI

Hol bukhat a médiatörvény? 2011. január 25. kedd 0:34 | AN

  • Hozzászólások(12)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Hol bukhat a médiatörvény?

Budapest – Navracsics Tibor miniszter után Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár és Nagy Anna kormányszóvivő is azt mondta, hogy Neelie Kroes levelében csak „technikai jellegű kérdéseket fogalmaz meg”, leginkább formai kifogások vannak. Az Európai Bizottság szerint a médiatörvény nem sérti az alapjogokat, a sajtószabadságot és a véleménnyilvánítás szabadságát. Ezzel szemben a valóság az, hogy az EB szerint a médiatörvény európai uniós alapjogokat sért.

A magyar kormány elferdítette az Európai Bizottság levelét, megtagadta, hogy azt nyilvánosságra hozza. Kovács Zoltán úgy nyilatkozott, hogy azt csak a kormány válaszával együtt teszi közzé. Nem lehet tudni, hogy az volt-e a szándék, hogy csak a válaszban idézett résleteket hozzák nyilvánosságra, mert ebben az esetben a válaszokkal tudták volna szűrni a levél nyilvánosságra kerülő tartalmát.

Maga az eljárás is megkérdőjelezi a tisztességes szándékot, és előre vetíti azt a közszolgálati sajtót, amit a magyar kormány a nyilvánosság tájékoztatására teljes ellenőrzése alá vont. Maga az eljárás is ellentmond az információhoz való jognak és sérti a sajtószabadságot. A nyilvánosságnak jog van tudni, hogy egy ilyen nemzetközi tiltakozást is kiválytó, az alapvető emberi jogokat érintő kérdésben milyen álláspontot képvisel az Európai Unió. Ha magyar kormány még az Európai Bizottság levelében felvetett kérdéseket is titkolja, akkor erősen megkérdőjelezhető az a szándéka, hogy magát a törvényt a kifogásoknak megfelelően az európai normákhoz igazítsa.

A médiatörvény számos pontos sérti azokat az alapjogokat, amelyeket az unió polgárai számára garantál. Ezek közül is leginkább az EU alapjogi chartájának 11. cikkelyét, amely kimondja, hogy „mindenkinek joga van a véleménnyilvánítás szabadságához. Ez a jog magában foglalja a véleményalkotás szabadságát, valamint az információk és eszmék megismerésének és közlésének szabadságát anélkül, hogy ebbe hatósági szerv beavatkozhatna, továbbá országhatárokra való tekintet nélkül.”Ezt a cikkelyt a magyar médiatörvény létezésével is sérti, mert hatósági szerv ebbe nem avatkozhat bele, nem korlátozhatja, nem szabályozhatja. A médiatörvénynek azok az előírásai, amelyek különféle kisebbségek és pontosabban meg nem határozott értékek védelme nevében ezeket a jogokat korlátozzák, ellentétesek az uniós alapjogokkal, összeegyeztethetetlenek az európai joggal.

Ha a magyar kormány két héten belül nem ad a levélben megfogalmazott kifogásokra megfelelő választ, akkor jogsértési eléjárás indulhat Magyarország, mint az EU soros elnöke ellen. Ha ennek nyomán az Európai Unió a médiatörvény megváltoztatását eléri, akkor az uniós csatlakozás már elérte a célját. Orbán Viktor pedig vagy elfogadja az európai normákat, vagy eldöntheti, hogy van-e élet az Európai Unión kívül.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 5.0/5 (5 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +10 ( 10 szavazatból)
Hol bukhat a médiatörvény?, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

Címkék:, , , ,

  • Hozzászólások(12)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

12 Reader’s Comments

  1. Tartok(unk) tőle, hogy a rosszabbat választja, és kiír minket Európából!!
    Mindenre képes a hatalomért!!! :-(

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +8 (10 szavazatból)
  2. Bocsánat!
    A legrosszabbat!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (7 szavazatból)
  3. Ha korábban nem is, az utolsó nyolc évben megtapasztalhattuk, hogy Orbánt a “minél rosszabb az országnak, annál jobb a nekem” jelmondata vezérli. Tehát egy csöpp csodálkoznivaló nincs a történteken.
    Sajnos bízhat a csőlátású lükeforradalmáraiban… A Hazudniképtelen – imádat jó ideig el fogja nyomni a tisztánlátásukat még akkor is, amikor már nem csak szóbaállni nem lesznek velünk hajlandóak az EU-ban, hanem kereskedni se. Ezzel viszont még tovább lehet majd szítani a Hazudniképtelen – imádatot, hiszen micsoda dolog az, hogy mindenki minket bánt?!…
    Ez már nem is talpnyalók országa, hanem valóságos birkatenyészet.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (8 szavazatból)
  4. Van még valaki, aki a médiahiszti mellett figyeli a többi intézkedést is?
    Hogy miket rugdosnak át a törvényhozáson, és miket művelnek a háttérben, miközben mindenkit csak a médiatörvény köt le?
    Egyébként soha nem akartam elköltözni az országból, de már sanszos.
    Ez már a szó szerinti rablás ami itt megy. Eddig az adónkból loptak bőségesen, de most már a magántulajdon van soron. Elveszik a nyugdíjat, miattuk lesznek kilakoltatások (vannak?) , és nemrég olvastam, hogy ha közúti bírságon nem fizetem be, viszik az autót. Siralmas. Mi jön még? Épp csak elkezdték…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (6 szavazatból)
  5. Azt magyarázza már el valaki, miért van az, hogy ezek az egész világot hülyének nézik? A Le Monde már régebben közölte a levél tartalmát és kiemelte, a magyar médiatörvény sérti az európai alapjogi chartát.Ennek ellenére Navracsicsék folytatták a hazudozásaikat. (Navracsicson nincs mit csodálkozni amióta bevallotta, Gyurcsányt tudatosan támadta, járatta le a pártnélkülizsoltival. Erkölcstelen, jellemtelen lény mindkettő) Számomra elképesztő ez a hazudozás.Mire jó ez? Ennyire sötétek még a birkáik sem lehetnek, hogy ne vennék észre, őket is hülyének nézi a kormány propagandaosztálya.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (6 szavazatból)
  6. Egyértelmű a céljuk. A sajátjuk. A zemberekre tesznek egy lapáttal. Nem érdekli őket az EU ez teljesen világos. Hergelik a bennfenteseiket hogy a népet támadják. Nagyon sokan meg is eszik ezt. El kellene kezdődnie valami tényleges ellenállásnak, mert nagyon nem lesz jó vége. Felesleges tovább bármit is elemeznünk idehaza. Minden ugyanoda mutat. Rossz vége lesz ennek ha hagyjuk.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (5 szavazatból)
  7. Orbán Viktor nem fogadja el az európai normákat, mert azt mondta, hogy elfogadja. Mert nem fogad el semmit a saját agyrémein kívül. Az európai unióból nem ír ki bennünket, mert akkor népszavazás lesz, s annyira azért nem birkák a birkák sem, hogy ne tudnák a szomszédok zöld füvéből legelnek!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (5 szavazatból)
  8. Ezzel a duzzogással csak az a baj,hogy nem őket fenyítik meg hanem az egész országot.Úgyhogy az a 48% aki nem ezt a dilettáns kontár bandát akarta az is jól megszívja.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (2 szavazatból)
  9. Hanna! De vannak!!! Egyik fideszes kollégám(gyári munkás) ezekre az intézkedésekre azt mondta: “Szükség van rá,hogy rendbe tegyék az országot.Igenis sajtószabadság van,az Eu-t meg a szocik uszítják,majd elcsitul.Különben sincs sok hasznunk belőlük,be sem kellett volna lépni.” Idézet bezárva, no comment. Pedig viszik a magánnyugdíját,adójóváírását….

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (1 szavazás)
  10. Kedves Manó,

    ha úgy van, ahogy mondod, s ezek lesznek többen, akkor van más mód megtanulni a leckét, minthogy zúduljon rájuk, (s mindenkire sajnos), amit választanak?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (2 szavazatból)
  11. Hanna 2011. január 25. kedd 12:47

    Nem lesznek többen. A 2 millió körüli állandó szavazójuk csak lassan fog fogyatkozni. Ez az elvakultságukkal azonos. A nagy kérdés azonban az, hogy mivel magyarázható. Szerintem az történik, hogy egyszerre fogy a bázisuk és egyszerre nő is, ha nem is ugyanolyan mértékben. MIért is nő? Mert mennek a szélsőjobb felé. Megeszik a jobbik szavazóit. Viszont vesztik a középsőket. Választást pedig nem a széleken lehet nyerni, hanem középen.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (3 szavazatból)
  12. Kedves Reftno,

    igazad van! Ezt a sok szemétséget csak teljesen fanatizálódott szavazók eszik meg. De nem hiszem, hogy a 2014-es választásokig eljutunk…
    Mindenesetre, ideje lenne már, hogy Bokros csináljon egy új pártot. S (az általam nagyon tisztelt) Gyurcsány Ferenc is megtalálhatná végre a helyét az MSZP-n kívül, mert sok közük nincs egymáshoz. Hátha még Kuncze úr is életet lehelne a szadeszbe, akkor lenne itt jövő…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
Kapcsolódó cikkek

Búcsú a sajtószabadságtól 2014. február 14. péntek

Segédanyag külügyes zöldfülűeknek 2014. február 6. csütörtök | AN

Az AN elítéli a HVG gyávaságát 2013. október 31. csütörtök | AN

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos