Ronai and Ronai
AMERIKAI

Le Monde: Magyarország gúnyt űz az európai értékekből 2011. január 5. szerda 11:43 | MTI

  • Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Le Monde: Magyarország gúnyt űz az európai értékekből
A Le Monde című francia lap szerdai keltezésű számában szerkesztőségi cikket szentelt a magyar kormány politikájának, valamint a decemberben elfogadott médiatörvénynek, kérdőre vonva az EU-tagállamok többségének vezetőit, amiért “nincs merszük” bírálni a budapesti lépéseket.
“Az Európai Unió január elsején – majdhogynem lopva – egy olyan kormány, Magyarország kormánya kezébe adta soros elnökségének gyeplőjét, amely nyíltan megsérti az európai szerződéseket, s amely fittyet hány az EU azon értékeire, amelyeket az európai alapjogi charta is rögzít” – írta a le Monde.

A keltezéséhez képest mindig előző délután utcára kerülő, tekintélyes francia újság a honlapján elért írás rámutat, hogy júniusig Orbán Viktor konzervatív kormánya tölti be az EU soros elnökségét, ami kezdeményező szerephez juttatja őt a 27-ek napirendjének alakításában. Hozzáteszi: “Pedig a magyar parlament, amelyben a miniszterelnök pártja, a Fidesz többséggel rendelkezik, számos olyan törvényt fogadott el, amely ellentmond a hatalmi ellensúlyok demokratikus térségének kialakításra törekvő unió szellemének.”

“Ez a helyzet a médiatörvénnyel is – folytatja a szerkesztőségi cikk. – A 2010. december 21-én megszavazott jogszabály politikai ellenőrzést vezet be minden médiatartalom felett, legyen szó közszolgálati vagy kereskedelmi, elektronikus, nyomtatott vagy internetes médiumról. Egy média- és hírközlési hatóság, amely öt Fideszes vagy a párthoz közeli tagból áll, január 1-jétől igen súlyos büntetésekkel sújthatja azokat a médiumokat, amelyek szerinte “politikailag kiegyensúlyozatlan” tájékoztatást adnak.”

“A hatóság jogot kapott valamely sajtóorgánum számítógépeit és iratait átvizsgálni, még mielőtt megállapítást nyerne, hogy az milyen vétséget követett el. Nemzetbiztonsági kérdésekben az újságírókat rákényszerítheti forrásaik felfedésére, s a nemzeti hírügynökség egységes híradókat készít majd a három közszolgálati televízió és a (közszolgálati) rádió számára… Az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) a törvényt úgy értékelte, mint amely +veszélyezteti a sajtószabadságot+.”

“Brüsszelben a(z Európai) Bizottság erőtlenül reagált, +kételyeinek+ adva hangot hétfőn a jogszabály célszerűségével kapcsolatban. Szerződésszegési eljárást azonban nem indított, holott ez a törvény ellentétes az európai szerződésekkel. A(z Európai) Parlamentben csak a szocialisták, a zöldek és a liberális demokraták fejezték ki egyértelmű rosszallásukat.”

“Németország, Luxemburg és a megkésve tiltakozó Franciaország kivételével, a legtöbb EU-tagország vezetői bátortalanok. Nincs merszük bírálni azt a magyar kormányt, amely megnyirbálta a többi hatalmi ág – köztük az Alkotmánybíróság – jogkörét, és egy letűnt kor nacionalizmusát hirdeti.”

“Rosszul teszik. Európa nem lehet csupán egy nagy piac. Az nem lehet, hogy egyik tagja, miután megszerezte a tagságot, levesse magáról annak lényegi vonását: a politikai értékek közösségét. Ez alapvető (kérdés), amely megér egy kellő formában Budapesthez intézett figyelmeztetést” – zárja szerkesztőségi cikkét a Le Monde.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 5.0/5 (4 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +6 ( 6 szavazatból)
Le Monde: Magyarország gúnyt űz az európai értékekből, 5.0 out of 5 based on 4 ratings

Címkék:, ,

  • Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Kapcsolódó cikkek

Merész célokat fogalmazott meg a magyar elnökség 2011. január 6. csütörtök | Népszava online

Ma veszi át az elnökséget Magyarország 2011. január 6. csütörtök | FH

KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos