BL: a duplázó Messi beérte Kubalát 2011. szeptember 29. csütörtök 0:52 | AN

• Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
BL: a duplázó Messi beérte Kubalát

New York – Kiütéssel szerezte meg idei első Bajnokok Ligája-győzelmét a címvédő Barcelona, amely szerda este a BATE Boriszov vendégeként nyert 5-0-ra. A Valencia döntetlenre végzett a Chelsea-vel, a Milan és az Arsenal nem hibázott, Tőzsérék vereséget szenvedtek.

Mintegy öt percig tartott a fehérorosz BATE lendülete, amely ezután a védekezésre helyezte a hangsúlyt, kevés sikerrel, a 19. percben ugyanis egy öngóllal előnybe került a Barcelona. A folytatás a már jól ismert forgatókönyv szerint alakult: a címvédő minden megerőltetés nélkül uralta a játékteret, melynek eredményeként Pedro és Villa egyszer-egyszer, míg Messi kétszer volt eredményes a lefújásig, 0-5.

A 24 éves argentin aranylabdás immár 194 gólnál jár a katalán csapat színeiben, ezzel pedig beérte az örökranglistán második helyezett Kubala Lászlót. A rangsort egyelőre Césár Rodriguez vezeti 235 góllal – valószínűleg nem sokáig.

[youtube xcS30E7gKUQ]

A Barcelonával nemrég parázs meccset vívó Valencia az angol Chelsea-vel szemben is jól teljesített, igaz, a 87. percben még úgy tűnt, hogy Lampard gólja elég lesz a – a helyzetek alapján megérdemelt – vendéggyőzelemhez. Ekkor azonban büntetőhöz jutott a Valencia (Kalou kezezett feleslegesen egy szögletet követően), Soldado pedig magabiztos ítéletvégrehajtónak bizonyult, 1-1.

Az F-csoportban szereplő Arsenal 2-1-es, összességében nem túl látványos mérkőzésen igazolta az Olympiakosz Pireusz elleni papírformát, míg a Dortmund háromgólos Marseille-i veresége talán kissé meglepő eredmény. A német bajnok ugyanis nem játszott rosszul idegenben, többet birtokolta a labdát, pontosabban is passzolt francia ellenfelénél, csak éppen a remeklő Steve Mandanda kapuson nem jutott túl.

Az AC Milan Ibrahimovic vezérletével legyőzte a Plzen együttesét: a svéd támadó góllal és egy Antonio Cassanónak címzett gólpasszal jeleskedett a San Siróban.

A Tőzsér Dániellel és a kapuban Köteles Lászlóval felálló Genk 2-0-ás vereséget szenvedett a Bayer Leverkusen otthonában, Huszti Szabolcs négy percet kapott a Portót 3-1-re legyőző Zenitben, míg a Sahtar Donyeck és az Apoel Nicosia megosztozott a pontokon.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

Valencia (spanyol)-Chelsea (angol) 1-1 (0-0)
gól: Soldado (87., 11-esből), illetve Lampard (56.)

Bayer Leverkusen (német)-Genk (belga) 2-0 (1-0)
g: Bender (29.), Ballack (91.)

A csoport állása: 1. Chelsea 4 pont, 2. Bayer Leverkusen 3, 3. Valencia 2, 4. Genk 1

Sahtar Donyeck (ukrán)-APOEL Nicosia (ciprusi) 1-1 (0-0)
g: Jadson (64.), illetve Trickovski (61.)

Zenit (orosz)-FC Porto (portugál) 3-1 (1-1)

A csoport állása: 1. APOEL Nicosia 4 pont, 2. Zenit 3 (4-3), 3. FC Porto 3 (3-4), 4. Sahtar Donyeck 1

Arsenal (angol)-Olimpiakosz (görög) 2-1 (2-1)
g: Oxlade-Chamberlain (8.), André Santos (20.), illetve Fuster (27.)

Olympique Marseille (francia)-Borussia Dortmund (német) 3-0 (1-0)
g: Ayew (20., 69., a másodikat 11-esből), Rémy (62.)
kiállítva: Ayew (93.)

A csoport állása: 1. Olympique Marseille 6 pont, 2. Arsenal 4, 3. Borussia Dortmund 1, 4. Olimpiakosz 0

BATE Boriszov (fehérorosz)-FC Barcelona (spanyol) 0-5 (0-3)
g: Volodko (19., öngól), Pedro (22.), Messi (38., 55.), Villa (90.)

AC Milan (olasz)-Viktoria Plzen (cseh) 2-0 (0-0)
g: Ibrahimovic (55., 11-esből), Cassano (66.)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 4 pont (7-2), 2. AC Milan 4 (4-2), 3. Viktoria Plzen 1 (1-3), 4. BATE Boriszov 1 (1-6)

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
Értékelés: 0 ( 0 szavazatból)