Ronai and Ronai
AMERIKAI

Gólzáporos derbin nyert az Inter a Roma ellen 2011. február 6. vasárnap 23:23 | AN

• Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Gólzáporos derbin nyert az Inter a Roma ellen

Milánó – Elképesztő izgalmakat hozott az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának vasárnapi rangadója, melyen a címvédő Inter 5-3-ra legyőzte az emberhátrányban duplázó AS Romát. A Matri vezette Juventus 3-1-re diadalmaskodott a Cagliari otthonában, a Napoli és az Udinese sem hibázott, míg a Milannak és a Laziónak csak egy döntetlenre futotta.

Mindkét együttes kénytelen volt nélkülözni néhány kulcsjátékosát: az Inter az eltiltott Christian Chivu, Lúció, Sztankovics és Samuel játékára sem számíthatott, a Roma keretéből Francesco Totti és Philippe Mexes hiányzott a derbin.

Ott volt viszont Wesley Sneijder a mezőnyben, aki már a harmadik percben, egy zseniális lökettel vezetést szerzett az Internek. A holland középpályás mesteri találatára percekkel később érkezett a válasz: Marco Casetti hozta kihagyhatatlan helyzetbe Fábió Simpliciót, aki a kapu torkából egyenlített. A folytatásban is egymást váltották a támadások, az egyik ilyenből az Inter jött ki jobban, miután Samuel Eto’o szólója után már 2-1 állt az eredményjelzőn.

A második félidő nyugodtan kezdődött, ám később kiderült, ez csak a vihar előtti csend volt. A 62. percben Nicolas Burdisso rántotta le gólhelyzetben Pazzinit, a Roma védője piros lapot kapott, Eto’o pedig értékesítette a megítélt büntetőt. Kisvártatva a negyedik hazai találat is megszületett: Sneijder-Eto’o-Motta volt a labda útja, végül az időközben olasszá vált brazil középpályás fejezte be az akciót (4-1).

A Roma ugyanakkor nem zuhant össze, sőt, előbb Vucsinics pofozott be egy szabadrúgás utáni kipattanót, majd Juan fejese hullott a kapufa segítségével a hálóba. A gólzáporos találkozót végül Cambiasso zárta le, az Inter argentin szűrője Eto’o passzából alakította ki az 5-3-as végeredményt.

Győzelmével az Inter öt pontra megközelítette az egy meccsel többet játszó listavezető AC Milant, amely ezúttal sem tudta begyűjteni a három pontot. A milánói piros-feketék Genovába látogattak vasárnap délután, s bár Pato góljával vezettek a mérkőzésen, Floro Flores gólja pontot mentett a hazaiaknak.

Cagliariban lépett pályára az elmúlt fordulókban igencsak hullámzó teljesítményt produkáló Juventus. A vendégek a friss igazolás Matri révén jutottak előnyhöz, amit Acquafresca egyenlített ki a fordulás után, majd ismét a torinói támadó szerzett vezetést a “zebráknak”. A házigazda mindent megtett a pontmentésért, de a kinyíló védelem a hajrában is kapitulált, a szintén új szerzemény Luca Toni góljával nyert 3-1-re a Juve idegenben.