Ronai and Ronai
AMERIKAI

Kiütéses lett az első idegenbeli Loki-siker 2011. április 23. szombat 18:19 | AN

• Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Kiütéses lett az első idegenbeli Loki-siker

Budapest – Szezonbeli első idegenbeli győzelmét a Vasas vendégeként aratta a címvédő Debrecen, amely 5-1-re nyert Angyalföldön a labdarúgó Monicomp Liga 24. fordulójának szombati játéknapján. A Videoton és a Kecskemét egyaránt könnyedén nyert, a Honvéd egygólos győzelmet aratott, míg a Siófok-Szolnok összecsapás döntetlennel zárult.

A Debrecen az első pillanattól kezdve nagy fölényben futballozott, s már a szünetig kétgólos előnyt szerzett. A 24. percben Simac fejese kötött ki a hálóban, majd Yannick centerezését Bódi váltotta gólra.

A folytatásban sem változott a játék képe, a hajdúságiak Coulibaly révén rögtön góllal kezdték a második játékrészt. Percekkel ezután Bódi második gólját szerezte közelről, s bár Németh révén szépített a Vasas, a találkozót Coulibaly újabb találata zárta le.

Vasas-Híd – DVSC-TEVA 1-5 (0-2)
gólszerzők: Németh N. (71.), illetve Simac (24.), Bódi (30., 55.), Coulibaly (47., 82.)
sárga lap: Kovács G. (72.), Németh N. (87.)

A listavezető Videoton egyértelmű mezőnyfölényben futballozott a Pápa elleni derbi első felében, azonban a labda hiába volt szinte egyfolytában a fehérváriaknál, igazi gólhelyzet nem alakult ki. Véber György 30 percnyi játék után frissíteni próbált egy cserével, de így sem lett sokkal aktívabb a pápai csapat.

Az alacsony színvonalú első játékrészt követően valamelyest veszélyesebbé vált a Videoton játéka, de a teljesen visszahúzódó pápai védelemmel sokáig megküzdöttek Alvesék. A vezetést végül egy büntető után szerezte meg a Fehérvár: Szűcs kapus szabálytalanságát Alves torolta meg. Az utolsó húsz percben már parádézott a bajnokaspiráns, Alves, Lencse és Nikolics góljai fölényessé tették a győzelmet.

Videoton FC-Lombard Pápa 4-0 (0-0)
gólszerzők: Alves (70., 81.), Lencse (75.), Nikolic (88.)
sárga lap: Sándor (16.), Lencse (24.), Elek (75.), illetve Nagy S. (31.), Zulevs (55.), Farkas A. (63.), Maric (66.), Szűcs L. (68.)

Hasonlóan könnyedén nyert a Kecskemét is, amely a Kaposvár csapatát látta vendégül. A mérkőzés elején a Litsingi lerántásáért megítélt büntetőből a házigazda gyorsan megszerezte a vezetést, majd egy gyors ellentámadásból Tököli megszerezte a második találatot is. Kétgólos előnye birtokában a hazai csapat kényelmes tempót diktált.

A második félidő első percében Litsingi góljával tovább növelték előnyüket a hazaiak, s bár a Kaposvár szépített, Foxi azonnal válaszolt. A mezőny legjobbja Litsingi volt, aki látványos gólja mellett még több gólhelyzetet is kihagyott.

Kecskeméti TE-ERECO – Kaposvári Rákóczi 4-1 (2-0)
gólszerzők: Bori (6., 11-esből), Tököli (16.), Litsingi (46.), Foxi (65.), illetve Peric (64.)
sárga lap:  Bori (30.), Balogh (60.), Ebala (85.), illetve  Korhut (5.), Máté (11.)

A Bozsik Stadionban megrendezett Honvéd-Paks találkozó első fele unalmas mezőnyjátékkal telt, egy váratlan gól azonban belefért: a hazaiak egy szögletet követően Lovric révén szereztek vezetést. A folytatásban még ennyire sem forogtak veszélyben a kapuk, a kispestiek biztosan őrizték minimális előnyüket.

Budapest Honvéd-Paksi FC 1-0 (1-0)
gólszerző: Lovric (34.)
sárga lap: Ivancsics (88.), Debreceni (90.), illetve Fiola (41.), Nagy I. (79.)

A hazai pályán leggyengébb Siófok az idegenben legrosszabb Szolnokot fogadta, előbbi egyszer nyert otthon, míg utóbbinak a győzelem még nem adatott meg vendégként.

Az alsóházi rangadót a szolnokiak kezdték jobban, akik egy pontrúgásból szerzett Délceg fejessel jutottak előnyhöz a nem túl színvonalas első játékrészben.
A folytatásban a házigazdák játszottak fölényben, erőfeszítéseiket siker koronázta, a sorozatban negyedik meccsén ötödik gólját szerző Délczegnek köszönhetően.

BFC Siófok-Szolnoki MÁV 1-1 (0-1)
gólszerzők: Délczeg (73.), illetve Milicic (35.)
sárga lap: Mogyorósi (20.)