Ronai and Ronai
AMERIKAI

Elbukta az Eb-részvételt a férfi kosárcsapat 2011. augusztus 18. csütörtök 21:59 | AN

• Egy hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Elbukta az Eb-részvételt a férfi kosárcsapat

Szolnok – A magyar férfi kosárlabda-válogatott kikapott csütörtökön Portugáliától az Európa-bajnoki pótselejtezőben Szolnokon, így harmadik vereségével már biztosan nem juthat ki a litvániai Eb-re. Mészáros Lajos csapata támadásban és védekezésben is harmatgyenge teljesítményt nyújtott, nem érdemelt győzelmet.

A portugálok és a finnek elleni vereség után ismét a luzitánok ellen meccseltek a mieink, a Szolnokon megrendezett összecsapáson kötelező volt a győzelem. Ezzel együtt még csak megszorongatni sem tudtuk az ellenfelet, amely alaposan megrázta magát: könnyű kosarakat, hárompontosokat, lepattanókat szerzett, mialatt a magyarok csak asszisztáltak. A félidőben 28-45 volt az állás, amit a szolnoki nézőtér nem is hagyott szó nélkül: ébresztő, ébresztő! – hallatszott a lelátóról.

A játék képe azonban a fordulás után sem változott, a portugálok 20 pont körüli előnyük birtokában kényelmesen pattogtattak, a mieink továbbra is csak szenvedtek. Aztán az addig semmit sem mutató Hanga Ádám vezérletével lőtávolba került a hazai alakulat (45-55), de a zárónegyed ismét elhibázott ziccereket, kihagyott büntetőket hozott. Így már csak az volt a kérdéses, mekkora lesz a zakó, végül a már leeresztett vendégek mellett sikerült valamelyest kozmetikázni az eredményen: 57-66.

A magyar csapat harmadik vereségével már biztosan sereghajtóként zárja a csoportot, azaz egy vasárnapi, finnek elleni esetleges siker ellenére sem juthat ki a litvániai Eb-re. A pótselejtezőn mutatott játék alapján talán jobb is így.

Magyarország-Portugália 57-66 (19-20, 9-25, 17-10, 12-11)
A legjobb magyar dobók: Keller 12, Fodor 10, Hanga 9