Budapest – Az államfő aláírja a Magyarország alaptörvényének negyedik módosítására vonatkozó törvényt. Áder János ezt az M1 Híradójában jelentette be csütörtök este. Áder hazug és cinikus, ráadásul kétszínű, képmutató beszéddel indokolta ezt a gyalázatot. Csak emlékeztetnénk, hogy Magyarországon élnek olyan naiv emberek, akik azt kélpzelték, hogy Orbán odahelyezett csicskása majd jogállami módon viselkedik. Ideje lenne felébredni.
Az államfő a Sándor-palotából, felvételről sugárzott beszédében közölte: annak figyelembevételével hozta meg döntését, hogy megfogadta, Magyarország köztársasági elnökeként maradéktalanul viselni fogja az alaptörvényben rá rótt felelősséget. “Egyértelmű alkotmányos kötelezettségem, hogy az alkotmánymódosítást aláírjam és kihirdessem. Függetlenül attól, hogy a módosítás kinek az ízlésével találkozik, és függetlenül attól, hogy ez tetszik-e nekem, vagy sem” – fogalmazott.
“Mostani döntésemet is ennek figyelembevételével hoztam meg” – tette hozzá.
Áder János elmondta, hogy az elmúlt napokban hosszú órákat töltött azzal, hogy az alaptörvény negyedik módosításának elfogadása kapcsán tanulmányozza a sajtóban megjelent véleményeket, érveket, hogy elolvassa a hozzá küldött leveleket, üzeneteket, hogy meghallgassa szakértők “okos – és olykor indulatoktól vagy politikai szándékoktól sem mentes” – érvelését.
“Tettem ezt annak érdekében, hogy elnöki eskümmel összhangban döntésemben egyetlen cél vezéreljen: az alkotmányos rend és a nemzet egységének képviselete” – fogalmazott.
“Tettem ezt azért is, mert a köztársasági elnök önmagában még semmit sem tesz azzal, ha csak pártok felett állónak értelmezi szerepét és feladatát. Mert a köztársasági elnöknek nem egyszerűen a pártok felett, hanem mindig és mindenben politikai nemzete mellett kell állnia. Egy államfő, bárki is töltse be ezt a felelősségteljes tisztséget, csakis így fejezheti ki a nemzet igazi egységét. Még akkor is, ha vannak, akik vitatják alkotmányos döntéseit” – mondta Áder János.
Hangsúlyozta: felelősen gondolkodó polgár senkit sem biztathat arra, hogy vegye semmibe a törvény betűjét, és arra sem, hogy alkotmánysértést kövessen el. Egy állam ugyanis attól jogállam, hogy annak törvényeit és alkotmányos rendelkezéseit mindenki betartja – jelentette ki, hozzátéve, hogy különösen fontos elvárás ez az államfővel szemben.
“Mert ha az államfő úgy döntene, hogy megengedhető az alkotmányellenesség útjára lépni, annak csak egyetlen következménye lehetne. Amit egyikünk sem kíván. Káosz. Zűrzavar. Törvénytelenség” – mondta.
Közölte, hogy megválasztása pillanatában világossá tette: ha száz jó törvényt kap, százat ír alá. Ha száz rosszat, százat küld vissza az Országgyűlésnek. Elmondta azt is, hogy “bár a népakarat mindig rész szerint osztja ki a kormány- és az ellenzéki pártok súlyát, ám e súlytól függetlenül minden parlamenti pártot egyetemlegesen terhel az ország sorsáért, jó híréért, hiteléért viselt felelősség”.
Ismertetése szerint ez az egyetlen alkotmányos választása, amely összhangban van esküjével, a fennálló törvényes rendelkezésekkel és az Alkotmánybíróság 20 év alatt meghozott határozataival. “Egyértelmű alkotmányos kötelezettségem, hogy az alkotmánymódosítást aláírjam és kihirdessem” – jelentette ki.
“Megingathatatlanul hiszek abban, hogy közös jövőnket azzal szolgáljuk elsősorban, ha minden körülmények között ragaszkodunk a jogállami keretekhez. Biztosan tudom, hogy sok millióan vannak, akik így éreznek, így gondolkodnak, és így is cselekednek. Én is ezt teszem. Ezt teszem nemzetünk mindazon tagjaival együtt, akik a napi hangoskodáson túlmutató rendet, biztonságot, jogállamot, demokráciát szeretnének országunkban” – közölte Áder János.









“Ez az egyetlen alkotmányos választásom, amely összhangban van eskümmel, a fennálló törvényes rendelkezésekkel és az Alkotmánybíróság 20 év alatt meghozott határozataival. (Áder János) ”
-
Es amit alairt:
-
19. cikk
Az Alaptörvény 5 . pontja helyébe a következ ő rendelkezés lép:
„5. Az Alaptörvény hatálybalépése előtt meghozott alkotmánybírósági határozat és annak
indokolása az Alaptörvény értelmezése során nem vehető figyelembe. ”
-
(az orulunkvincent blog parositasa)
“biztonságot, jogállamot, demokráciát szeretnének országunkban” ….na,ez az ami nem lesz,mivel aláírta!
áder hazudik, ahogy szokott, lehetett volna még egy választása: lemond
Ez volt várható Ádertől, hiszen ezért ültette a köztársasági elnöki székbe Orbán, azt megelőzően pedig aktív részese volt a demokratikus jogrend lebontását eredményező törvények megalkotásában..
A szomorú az, hogy ezt a puccsistákhoz tartozását bizonyító döntését még televíziós nyilatkozatban is ismerteti, ráadásul a jogrend tiszteletére hivatkozva.
Szerintem minden normálisan gondolkodó magyar tudta, hogy Áder aláírja. Készülni kell arra, ha az ellenzék akárcsak 1-2 %-al is tudna nyerni, akkor azonnal népszavazást kiírni amelynek első pontja : A nép közvetlenül választ köztársasági elnököt.
Mit is tehetett volna…
Egy nem létező köztársaság nem létező elnöke.
Rómában a zsarnok császárok neveit levésték a szobraikról, ezzel ítélve őket feledésre. Ők sem érdemelnek mást. A történelem szemétdombján fogják végezni.
The end.
A történtekkel kapcsolatban -ha bárkinek is lett volna illúziója- arra emlékeztetnék, hogy annak idején a Bibó-kollégiumban úgynevezett ZSENIK voltak egyidejűleg szobatársak:
Orbán Viktor miniszterelnök, Kövér László házelnök, Áder János köztárs.-i elnök, Simicska Lajos gazdasági főúr, Szájer József ep-külügyér, +a dajcstompika…
.
A többi NO COMMENT-kategória !!!
.
Hofi azt mondta volna: “Az igazsagbol elveszett az i.”
Most lesz befejezett az alkotmanyellenes puccs. Mar nem kiserlet.
Volt valasztasa. Valasztott.
Miért várnánk mást egy pártállami elnöktől?
Na, mibe fogadunk, hogy ezek a polgárháborúra játszanak…?! Ugyanis, mi van benne a Tákolmányukban? Mert az sem a nép akarata. Kinek az akarta érvényesül? Ki akarja, hogy mindörökre hatalmon legyen? Hmmm… ÉMBEREK!
Nem hitettetek nekem. Emberi Jogok… És, így van… bevégeztetett…! ÚGY LÁTSZIK ENNEK A NÉPNEK KUSSBAN ÉLNI JOBB! Nekem nem! Hisz nem rabszolgának születtem!
A bábuk végrehajtják a programot. Úgy szarják le a népet, ahogy csak bírják.
Vége az alkotmányos demokráciának!
Érdemes elovasni:
http://www.vasarnapihirek.hu/fokusz/eltemetett_demokracia_voros_imre_volt_alkotmanybiro_szerint_allamcsiny_tortent
Nincs ebben semmi meglepő és nem hiszem, hogy sokan mást vártak volna az elnöki székbe ültetett Orbán katonától. Áderben az a legjobb, hogy úgy mondta, mondja a hihetetlen indokait, hogy azt bizony higgye el mindenki, mert olyan ábrázattal adja elő , ahogy a finánc néz a dohánycsempészre. Persze ettől még nem kell, nem is lehet komolyan venni. Hűséges pártkatona, aki véleményszerint nem idézhette volna a döntése megalapozásához Kölcseyt, mert a jelenlegi helyzetben ez az idézet Áder vonatkozásában nem igaz, egyszerűen máltánytalan.
Nem elég,hogy cinikus még hazudik is.Pontosan tisztában volt ő és tisztában van a lehetőségeivel.Ez a társaság minden szinten lejáratta magát.Itt változás csak akkor lesz ha elzavarjuk mert maguktól ugyan el nem fognak menni.Logikus ennyi pénzt ugyan hol keresnének?Ennyi tudással?
“Az alkotmányos rend és a nemzet egységének képviselete” érdekében irta alá a fenti személy.Ez az értelmezése Magyarországon a FIDESZ részéről az alkotmányos rendnek és a nemzet egységének.A fenti ember nem sorolja a nemzet egysége soraiba a fiatalokat és a másképen gondolkodokat.Sajnos.Sodrodunk,sodrodunk a szakadékba.
Ja, néma gyereknek anyja sem érti szavát,nincs lázadás!, minden rendbe van???
A francba, hogy az emereknek ennyi esze van, már rég lelehetet volna öket váltani ha összefog a Nép! De, nem még mindég a koncot féltik, na ezt jol meg föztétek kozma a vége! :-( Egyáltalán tudtok még koktélt keverni! értsd ugy !
Na ki az aki lelkendezett, amikor a választási törvényt nem írta alá? Ki hitte el akkor, hogy ő más lesz, mint dr. gojóstol?
Pepe
Az Ön által linkelt cikk kitűnő, amelyben a volt alkotmánybíró nyilatkozik. Alapul szolgálhat majdan a 2014-es választásokon túl – amely remélhetőleg elzavarja a jelenlegi kormányt -, a demokratikus rendszer – köztársaság – visszaállítására és ennek a “banda” minden tagjának a közéletből való eltávolítására.
jaja49
2013. március 14. csütörtök
08:19
Ja, és amilyen hülye, rögtön megválasztja Viktort! :)))
Naívság volt feltételezni, hogy egy régi, hűséges pártkatona nem fogja aláírni. Sunyi, gerinctelen, jellemtelen az összes fidesznyik.
A tegnap hozott link mintegy folytatása
http://endresy.blogspot.hu/2013/03/ideiglenes-megallo-kiralysag.html
Amúgy kicsit válasz arra is a vége, hogy az EU-tól várni a megváltást botorság.
Avi, köszi :-)
Egy kis érdekesség: Még nála sincs az irat és már bejelentette, hogy aláírja. Olyan Schittpalisra sikeredett ez neki:)
https://www.facebook.com/magyarinfo
Függetlenül attól, hogy a módosítás kinek az ízlésével találkozik, és függetlenül attól, hogy ez tetszik-e nekem, vagy sem”
Te is csak felveszed a pénzed. Élősködsz a magyar emberek hátán mint az orbán banda egyéb díszpintjei a parlamentben.
marslakó
Savanya nem úgy mondja el, hogy hihető – csak azoknál jön ez be, akik nem is akarnak látni, elég sokan vannak, nemzetieskednek, magyarkodnak és nem látják mi történik a leamortizált hazánkkal, Magyarországgal, az egész világ félreért mindig és mindent!
http://propeller.hu/itthon/2647428-veres-david-kikeri-maganak-megfenyegette?utm_source=atv.hu&utm_medium=partner&utm_campaign=Veres%20D%C3%A1vid%20kik%C3%A9ri%20mag%C3%A1nak%20%C3%A9s%20megfenyegette%20Orb%C3%A1nt
De minimum 8,5 millió nevében
http://propeller.hu/itthon/2647428-veres-david-kikeri-maganak-megfenyegette?utm_source=atv.hu&utm_medium=partner&utm_campaign=Veres%20D%C3%A1vid%20kik%C3%A9ri%20mag%C3%A1nak%20%C3%A9s%20megfenyegette%20Orb%C3%A1nt
De minimum 8,5 millió nevében
Ezt nézzétek:
.
http://propeller.hu/itthon/2647428-veres-david-kikeri-maganak-megfenyegette?utm_source=atv.hu&utm_medium=partner&utm_campaign=Veres%20D%C3%A1vid%20kik%C3%A9ri%20mag%C3%A1nak%20%C3%A9s%20megfenyegette%20Orb%C3%A1nt
.
!!!
Várta valaki ennek ellenkezőjét ettől a csornai parasztgyerektől.Az egyik legnagyobb seggnyalója a csuti kanásznak,az csinált belőle valakit.
“…Az egyik legnagyobb seggnyalója a csuti kanásznak,az csinált belőle valakit…”
.
- Valakit. Azt.
.
Prostituáltat.
.
Egyébként, Göncz Árpádon kívül az összes többi “köztársasági elnök” jól jellemzi a zország és a fitymesz gazemberségének jól látható fokozatát:
.
Mádl ferenc: ő még az az óvatosabb kiszolgáló fajta volt, de még értelmiségi, magasan képzett.
.
Lólyom Sászló: ez már nem annyira óvatos kiszolgáló, bár, ő nem kimondottan fitymesz- bérenc volt, hanem “balliberális”- ellenes. Ott tett keresztbe az akkori kormányoknak, ahol csak tudott, még amikor kimondottan súlyos károkat okozott, akkor is (pl. a radar- ügy + bazsarózsák, vagy mifenék). De ez is értelmiségi, magasan képzett.
.
Shit plág: az alpári szervilizmus, a kitartotti viszony abszolút megtestesítője. Világ életében csalással, lopással, mások megfúrásával kőgazdaggá vált senkiházi bunkó.
.
Káder ányos: ez a vég. És egyben az orKbáni rendszer, valamint az átlagmagyar néplélek megtestesítője; nagypofájú, képzetlen, hitvány gazember. Kitartottként, prostituáltként kezdte, fekete- afrikai szinten korrupt, lábát bárkinek széttevő strihribanc, aki nagy pénzt és befolyást ajánl neki.
.
Nem is annyira tér el shit plágtól.
.
És akkor ezek, főleg a két legutóbbi Mordor (mostantól így nevezem, orKbánisztánt) “köztársasági elnökei”.
.
Isten, irgalmazz… na ne ezeknek, hanem nekem, meg a családomnak, és mindenkinek, akik menekülnének Mordorból.
“…Káder ányos..”
.
- Elnézést Kádár szellemétől, ez hasonlít az ő nevére – nem mintha rajongója volnék, de ezekhez képest Kádár maga a feddhetetlen emberpéldány.
.
Legyen Áder Kányos.
.
OK.
” Fasizmus reloaded, XXl.század magyarország by Áder János”
Most hallom a rádióban, hogy a Századvég felmérést végzett az alkotmány módosításról.
Na szóval: “az emberek nagy része helyesli, 6%-a nem, ill. nem nyilatkozik”
Hát ezért kapják a milliárdokat, hogy hülyítsék az embereket szemenszedett hazugságokkal.
Talán, ha lenne egy olyan szabad TV, ahol élőben közvélemény kutatást végeznének, ott láthatnánk a megközelítő valóságot. Persze azt is el lehet csalni.
Kérdések a Velencei Bizottsághoz. Nem tudom eljutnak de le sem írni bűn lenne.
Az előzményekről annyit, hogy a Bizottság lassan két éve folyamatosan vizsgálja az új parlament jogalkotását s jelentéseit több elemzésben foglalta össze.
Néhány kiemelés:
http://cimkezes.origo.hu/cimkek/alkotmanyozas/index.html?tag=alkotm%E1nyoz%E1s
http://www.origo.hu/itthon/20120307-a-velencei-bizottsag-korlatozna-a-fobiro-hatalmat.html
http://www.origo.hu/itthon/20110329-a-velencei-bizottsag-velemenye-az-alaptorveny-nehany-kerdeserol.html
Vizsgálták az előkészítést, vizsgálták az egyes kiemelt sarkalatos törvényeket és most állítólag a negyedik módosítást.
Komplexen egyben még egyszer sem pedig ígérték tavaly októberre ha minden sarkalatos törvény meglesz akkor rendszerben fogják vizsgálni az egészet.
Elérkezett az idő. Ma már senki nem szedheti szét elemeire azt amit Orbán összehozott.
Átfogo és részletes ugyanakkorcsupán néhány hetes vizsgálat kell nem csupán a tételes európai jorenddel hanem annak eszmeiségével is összefüggésben Különös tekintettel arra a módszerre amellyel több cikluson át nyúló és kétharmadba fektetett törvények garmadával miként kivánja meggátolni egy esetleg hatalomra kerülő ellentétes politikai irányzat demokratikus jogát a változtatásokhoz.
Csak néhány elemi kérdés.
Egy “csak” Alaptörvény leválthat-e egy érvényes Alkotmányt és de júre maga fölé helyezhet egy másikat ? 1949 es alkotmány kontra alaptörvény „R” pont történelmi Alkotmány?
Az Alaptörvény önmagát a 1949-es Alkotmány adta felhatalmazásból eredezteti amelyet már preambulumában érvénytelennek tekint, majd később tételesen is hatályon kívül helyez.
Tehát hatályon kívül helyezett Alkotmányon alapszik az Alaptörvény.
A parlamentet a régi alkotmány és az azon alapuló törvények alapján választották meg.
Ez a parlament legitim-e egy őt létrehozó Alkotmánnyal teljesen ellentétes Alaptörvény megalkotására.? Szerintem nem volt joga rá. Új népszavazással vagy újonnan választott parlamenttel vagy a képviselők új Alaptörvényre letett esküjükkel kellet volna az Alaptörvényt legitimáltatni. Egyik sem történt meg. (Velencei Bizottság első jelentése 35. pont)
Ez az alaptörvény az előkészítésétől kezdve a megalkotás és elfogadás folyamatán keresztül az egyes sarkalatos törvényeivel és módosításaival és különösen az átmeneti rendelkezéssel illetve annak negyedik módosításba való betételével mind formál jogilag érvénytelen, illegitim, tartalmában pedig mélységeiben ellentétes az Európai Unió tételes jogrendjével, moráljával , eszmeiségével és az egyetemes emberi jogokkal
Mindenki felelős aki ebben a törvénykezési folyamatban résztvett.
Megteremtették az önkény jogrendjét Európa szívében.
Norbert!
Nem milliókat,hanem 4,7 milliárdot kapott a girnyó-szar cége a hazudozásért.Ezeket a hülyeségeket úgy csinálják,hogy néhány ember beül egy szobába és ott megírják az aktuális marhaságokat,és eladják közvélemény kutatásnak.Még véletlenül sem hívnak senkit,legfeljebb a csuti kanászt,hogy mit szeretne hallani.
Ez az Áder is csak egy vizesnyolcas, a külömbség közte és plagi bácsi között az az apróság, hogy Áder a magyarázkodása közben úgy tud nézni, mint a szecskába szaró kandúr.
.”….Magyarországon élnek olyan naiv emberek, akik azt képzelték, hogy Orbán odahelyezett csicskása majd jogállami módon viselkedik. Ideje lenne felébredni.”
.
Így van! Én nem tartozom ezek közé, így egy pillanatig sem gondoltam, hogy nem fogja aláírni. Hű csicskása az OVis-nak. Pontosan megtervezett program szerint került ki Brüsszelbe annak idején. Már akkor le volt dumálva az OVissal, hogy legyen távol, amíg lezavarják a jogállam lebontását, azt elvégeztetik a nemzetgolyóstollával, majd amikor már kevésbé “durva ” dolgokat kell csinálni, akkor majd hazahozza az OVis és beülteti a közt.elnöki székbe. Ezek még ifjú korukban (OVis, Áder, Kövér) vérszerződést kötöttek egymással, hogy hatalmukba kerítik az országot és hárman egymás közt elosztják a legfőbb méltóságokat, úgymint. köztársasági elnöki, miniszterelnöki és a házelnöki. Meg is tették a 2,5 milliónyi dinnye magyar támogatásával. Ez a 2,5 millió lökött magyar tette tulajdonképpen diktatúrává Magyarországot és temette el a Köztársaságot. Na meg a további milliónyi, akik nem mentek el szavazni, mert megették az OVis menüjét, ami szerint a Gyurcsány és az MSZP-SZDSZ maga a sátán, ill. a pokol. Még most is ez az ocsmány hazugság mételyezi a Zembereket, akadályozva az összefogást az OVisék ellen. Én nem dicsőítem Gyurcsányt, csinált rengeteg baromságot – ezek között a legnagyobb az volt, hogy megbízott a tetű megélhetési MSZP-s szarháziban – , de szerintem ma ő az egyetlen őszinte politikus, a többi mind hazug, karrierista, akik csak a saját hatalmukat akarják kiterjeszteni az országra, annyi különbséggel, hogy azért ők adnak valamennyit a demokráciára. Szép jövő elé nézünk, akár tovább az orbáni úton, akár az mszp-s úton. Hajrá magyarok, előre az OVis ellen, mert még mindig az Mszp a kevésbé rossz!
Idézet a FB-ról:
“Áder János bejelentette, hogy aláírja az Alaptörvény negyedik módosítását !
Döntését a jogállami keretekhez való ragaszkodásával indokolta, miközben épp a jogállamiságot felszámoló Alaptörvényt, és annak módosítását írja alá. Ez nem éppen ellentmondás ? – vagy más szavakkal: hazugság ? Újabb kérdés az is, hogy miért olvasta és tanulmányozta a szakértői és egyéb véleményeket, ha – állítása szerint – úgy sincs más választása, mint aláírni az Alaptörvény módosítását? Ez is ellentmondás, és elég álságos, önmagát meghazudtoló indoklás. A képmutatás sajnos nagyon szembetűnő!”
________________________________________________________
SZÉGYEN és GYALÁZAT ! ÁDER JÁNOS LESÜLLYEDT SCHMITT PÁL SZINTJÉRE !!! GOLYÓSTOLL LETT BELŐLE IS !!!
Mi az ,hogy lesüllyedt,? mindig is ott volt,vagy még lejjebb.
“okos – és olykor indulatoktól vagy politikai szándékoktól sem mentes” – kéréseket kapott az álamelnök. (ne már, nemköztársaságnak hogy lehetne köztársasági elnöke?). Mégis, mit képzel ez a csornai csáknorisz? Hogy “politizálni” csak nekik szabad, a többi meg fú-fúj politikai szándékból szeretné meg menteni legalább a demokrácia látszatát?
Bocs: megmenteni.
Ami meg a “közvéleménykutatást” illeti: a szvégnél, meg a többi barátnál is ott van már régen a kubatovlista. Azon világosan be van jelölve, hogy kit lehet felhívni, hogy a megfelelő arányt kapjuk. De a kérdésfeltevés sem lenne érdektelen. Minden szakember – meg picit is értelmes laikus – tudja, hogy sok múlik azon, mit kérdeznek. Pl: Egyetért-e azzal, hogy Magyarországon alkotmányos rend uralkodjon? Na, mit válaszolsz? Nem dumálhatsz, hogy igen, de ez nem az! Csak az “igen”-t jegyzik.
Érdekes cikk, vannak már akik elkezdték elemezni az alap-törvény- könyvnek nevezett cserélhető lapokkal díszített spirálfüzetet.
megállapítás, a fagyi visszanyal! (a családi pótlék ürügyén)
http://www.penzcentrum.hu/karrier/mi_lesz_igy_a_csaladi_potlekkal_az_alaptorveny_visszanyal.1035811.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=penzcentrum_linkek&utm_campaign=hiraggregator