Ronai and Ronai
AMERIKAI

Az európai béke záloga az Európai Unió 2012. december 10. hétfő 23:29 | AN

  • Hozzászólások(17)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Az európai béke záloga az Európai Unió

Budapest – December 10-ét az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata elfogadásának emlékére jelölték ki az Emberi Jogok Napjául. Minden évben e napon adják át a Nobel-díjakat Stockholmban, a Nobel- békedíjat pedig Oslóban. A Nobel-békedíj Bizottság ez évben az Európai Uniót tartotta érdemesnek a díjra. Az Emberi Jogok Napja újra különös jelentőséggel bír Magyarországon, miután az emberi jogokat lábbal tapossák.

A II. világháború után a nácik által elkövetett szörnyűségek ismertté válása késztette a nemzetközi közösséget a minden embert megillető alapvető jogok megfogalmazására és nemzetközi dokumentumba foglalására. Ennek eredményeként 1948. december 10-én az ENSZ közgyűlésén elfogadták az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát, amely alapját képezi a későbbi, kötelező érvényű ENSZ-egyezménynek is. December 10-ét, a nyilatkozat elfogadásának napját az ENSZ 1950. december 4-i közgyűlése az Emberi Jogok Napjává nyilvánította: https://en.wikipedia.org/wiki/Human_Rights_Day

Magyarország 1955 decemberében lett az ENSZ  tagja https://en.wikipedia.org/wiki/Member_states_of_the_United_Nations. Mivel a magyarországi alkotmány szerepét betöltő új, fidesz-féle alaptörvény szerint 1944. március 19. és 1990. május 2. közötti időszakban nem volt Magyarországon alkotmányos jogrend, felmerülhet a kérdés, hogy a Fidesz kormány által törvénytelenített Magyarország az ENSZ tagjának tekinti-e magát.

A Gödör Klub, a korábbi évekhez hasonlóan most is helyet ad ebből az alkalomból az emberi jogokról szóló programsorozatnak.

Az MSZP-nek e nap alkalmából közzétett felhívásától http://mszp.hu/hirek/felhivas_az_emberi_jogok_napja_alkalmabol hangos a magyarországi média: “A Magyar Szocialista Párt [...] minden demokratikus eszközzel küzd azért, hogy Magyarországon újból maradéktalanul érvényesüljenek az emberi jogok.” A konkrétumokra váró adófizető állampolgárok számára nem ártana a “minden demokratikus eszközt” kicsit részleteznie a pártnak, de legfőképpen tételesen is felsorolniuk azokat a jogokat, amelyekért küzdenek.

Ahogyan az emberi jogok záloga az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának elfogadása és a szerződés aláírása, úgy az európai béke záloga a Nobel-békedíjjal kitüntetett Európai Unió. Ma mindkettőt jó okkal ünnepelhetjük.

Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata

Bevezető

Tekintettel arra, hogy az emberiség családja minden egyes tagja méltóságának, valamint egyenlő és elidegeníthetetlen jogainak elismerése alkotja a szabadság, az igazság és a béke alapját a világon,

Tekintettel arra, hogy az emberi jogok el nem ismerése és semmibevevése az emberiség lelkiismeretét fellázító barbár cselekményekhez vezetett, és hogy az ember legfőbb vágya egy olyan világ eljövetele, amelyben az elnyomástól, valamint a nyomortól megszabadult emberi lények szava és meggyőződése szabad lesz,

Tekintettel annak fontosságára, hogy az emberi jogokat a jog uralma védelmezze, nehogy az ember végső szükségében a zsarnokság és az elnyomás elleni lázadásra kényszerüljön,

Tekintettel arra, hogy igen lényeges a nemzetek közötti baráti kapcsolatok kifejeződésének előmozdítása,

Tekintettel arra, hogy az Alapokmányban az Egyesült Nemzetek népei újból hitet tettek az alapvető emberi jogok, az emberi személyiség méltósága és értéke, a férfiak és nők egyenjogúsága mellett, valamint kinyilvánították azt az elhatározásukat, hogy elősegítik a szociális haladást és nagyobb szabadság mellett jobb életfeltételeket valósítanak meg,

Tekintettel arra, hogy a tagállamok kötelezték magukat arra, hogy az Egyesült Nemzetek Szervezetével együttműködve biztosítják az emberi jogok és alapvető szabadságok általános és tényleges tiszteletbentartását,

Tekintettel arra, hogy a jogok és szabadságok mibenléte tekintetében közös felfogás kialakításának a legnagyobb jelentősége van az említett kötelezettség maradéktalan teljesítésének szempontjából

a közgyűlés kinyilvánítja
az emberi jogok egyetemleges nyilatkozatát

mint azt a közös eszményt, amelynek elérésére minden népnek és minden nemzetnek törekednie kell abból a célból, hogy minden személy és a társadalom minden szerve, állandóan szem előtt tartva a jelen Nyilatkozatot, oktatás és nevelés útján előmozdítsa e jogok és szabadságok tiszteletbentartásának kifejlesztését, valamint azoknak fokozatosan megvalósuló hazai és nemzetközi jogszabályok útján történő általános és tényleges alkalmazását és elismerését mind a tagállamok népei között, mind pedig a joghatóságuk alatt álló területek népei között.

1. cikk

Minden. emberi lény szabadon születik és egyenlő méltósága és joga van. Az emberek, ésszel és lelkiismerettel bírván, egymással szemben testvéri szellemben kell hogy viseltessenek.

2. cikk

Mindenki, bármely megkülönböztetésre, nevezetesen fajra, színre, nemre, nyelvre, vallásra, politikai vagy bármely más véleményre, nemzeti vagy társadalmi eredetre, vagyonra, születésre, vagy bármely más körülményre való tekintet nélkül hivatkozhat a jelen Nyilatkozatban kinyilvánított összes jogokra és szabadságokra.

Ezenfelül nem lehet semmiféle megkülönböztetést tenni annak az országnak, vagy területnek politikai, jogi vagy nemzetközi helyzete alapján sem, amelynek a személy állampolgára, aszerint, hogy az illető ország vagy terület független, gyámság alatt áll, nem autonóm vagy szuverenitása bármely vonatkozásban korlátozott.

3. cikk

Minden személynek joga van az élethez, a szabadsághoz és a személyi biztonsághoz.

4. cikk

Senkit sem lehet rabszolgaságban, vagy szolgaságban tartani, a rabszolgaság és a rabszolgakereskedés minden alakja tilos.

5. cikk

Senkit sem lehet kínvallatásnak, avagy kegyetlen, embertelen vagy lealacsonyító büntetésnek vagy bánásmódnak alávetni.

6. cikk

Mindenkinek joga van ahhoz, hogy jogalanyiságát bárhol elismerjék.

7. cikk

A törvény előtt mindenki egyenlő és minden megkülönböztetés nélkül joga van a törvény egyenlő védelméhez. Mindenkinek joga van egyenlő védelemhez a jelen Nyilatkozatot sértő minden megkülönböztetéssel és minden ilyen megkülönböztetésre irányuló felbujtással szemben.

8. cikk

Minden személynek joga van az alkotmányban vagy a törvényben részére biztosított alapvető jogokat sértő eljárások ellen a hazai bíróságokhoz tényleges jogorvoslatért folyamodni.

9. cikk

Senkit sem lehet önkényesen letartóztatni, őrizetbe venni vagy száműzni.

10. cikk

Minden személynek teljesen egyenlő joga van arra, hogy ügyét független és pártatlan bíróság méltányosan és nyilvánosan tárgyalja, s ez határozzon egyrészt jogai és kőtelezettségei felől, másrészt minden ellene emelt bűnügyi vád megalapozottsága felől.

11. cikk

  1. Minden büntetendő cselekménnyel vádolt személyt ártatlannak kell vélelmezni mindaddig, amíg bűnősségét nyilvánosan lefolytatott perben, a védelméhez szükséges valamennyi biztosíték mellett, törvényesen megállapítják.
  2. Senkit sem szabad elítélni oly cselekményért vagy mulasztásért, amely elkövetése pillanatában a hazai jog vagy a nemzetközi jog szerint nem volt büntetendő cselekmény. Ugyancsak nem szabad súlyosabb büntetést kiszabni, mint amely a büntetendő cselekmény elkövetése pillanatában volt alkalmazható.

12. cikk

Senkinek magánéletébe, családi ügyeibe, lakóhelye megválasztásába vagy levelezésébe nem szabad önkényesen beavatkozni, sem pedig becsületében vagy jó hírnevében megsérteni. Minden személynek joga van az ilyen beavatkozásokkal vagy sértésekkel szemben a törvény védelméhez.

13. cikk

  1. Az államon belül minden személynek joga van szabadon mozogni és lakóhelyét szabadon megválasztani.
  2. Minden személynek joga van minden országot, ideértve saját hazáját is, elhagyni, valamint saját hazájába visszatérni.

14. cikk

  1. Minden személynek joga van az üldözés elől más országban menedéket keresni és a más ország nyújtotta menedéket élvezni.
  2. Erre a jogra nem lehet hivatkozni közönséges bűncselekmény miatti. kellőképpen megalapozott üldözés, sem pedig az Egyesült Nemzetek céljaival és elveivel ellentétes tevékenység esetében.

15. cikk

  1. Minden személynek joga van valamely állampolgársághoz.
  2. Senkit sem lehet sem állampolgárságától, sem állampolgársága megváltoztatásának jogától önkényesen megfosztani.

16. cikk

  1. Mind a férfinak, mind a nőnek a házasságra érett kor elérésétől kezdve joga van fajon, nemzetiségen vagy valláson alapuló korlátozás nélkül házasságot kötni és családot alapítani. A házasság tekintetében a férfinak és a nőnek mind a házasság tartama alatt, mind a házasság felbontása tekintetében egyenlő jogai vannak.
  2. Házasságot csak a jövendő házastársak szabad és teljes beleegyezésével lehet kötni.
  3. A család a társadalom természetes és alapvető alkotó eleme és joga van a társadalom, valamint az állam védelmére.

17. cikk

  1. Minden személynek, mind egyénileg, mind másokkal együttesen joga van a tulajdonhoz.
  2. Senkit sem lehet tulajdonától önkényesen megfosztani.

18. cikk

Minden személynek joga van a gondolat, a lelkiismeret és a vallás szabadságához, ez a jog magában foglalja a vallás és a meggyőződés megváltoztatásának szabadságát, valamint a vallásnak vagy a meggyőződésnek mind egyénileg, mind együttesen, mind a nyilvánosság előtt, mind a magánéletben oktatás, gyakorlás és szertartások végzése útján való kifejezésre juttatásának jogát.

19. cikk

Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket bármilyen kifejezési módon.

20. cikk

  1. Minden személynek joga van békés célú gyülekezési és egyesülési szabadsághoz.
  2. Senkit sem lehet valamely egyesületbe való belépésre kőtelezni.

21. cikk

  1. Minden személynek joga van a hazája közügyeinek igazgatásában akár közvetlenül, akár szabadon választott képviselői útján való részvételhez.
  2. Minden személynek egyenlő feltételek mellett joga van saját hazájában közszolgálati állásokra való alkalmazásához.
  3. A közhatalom tekintélyének alapja a nép akarata; ez az akarat egyenlő szavazati jog és titkos szavazás vagy a szavazás szabadságát ezzel egyenértékűen biztosító eljárás alapján időszakonként tartandó tisztességes választáson kell hogy kifejezésre jusson.

22. cikk

Minden személynek mint a társadalom tagjának joga van a szociális biztonsághoz; minden személynek ugyancsak igénye van arra, hogy -az államok erőfeszítései és a nemzetközi együttműködés eredményeképpen és számot vetve az egyes országok szervezetével és gazdasági erőforrásaival- a méltóságához és személyiségének szabadon való kifejlődéséhez szükséges gazdasági, szociális és kulturális jogait kielégíthesse.

23. cikk

  1. Minden személynek joga van a munkához, a munka szabad megválasztásához, a méltányos és kielégítő munkafeltételekhez és a munkanélküliség elleni védelemhez.
  2. Az egyenlő munkáért mindenkinek, bármilyen megkülönböztetés nélkül egyenlő bérhez van joga.
  3. Mindenkinek, aki dolgozik, olyan méltányos és kielégítő fizetéshez van joga, amely számára és családja számára az emberi méltóságnak megfelelő létet biztosít és amelyet megfelelő esetben a szociális védelem összes egyéb eszközei egészítenek ki.
  4. Minden személynek joga van a pihenéshez, a szabad időhöz, nevezetesen a munka időtartamának ésszerű korlátozásához, valamint az időszakonkénti fizetett szabadsághoz.

24. cikk

Minden személynek joga van a pihenésre és szabadidőre, beleértve a munkaidő ésszerű korlátozását és az időszakos fizetett szabadságot.

25. cikk

  1. Minden személynek joga van saját maga és családja egészségének és jólétének biztosítására alkalmas életszínvonalhoz, nevezetesen élelemhez, ruházathoz, lakáshoz, orvosi gondozáshoz, valamint a szükséges szociális szolgáltatásokhoz, joga van a munkanélküliség, betegség, rokkantság, özvegység, öregség esetére szóló, valamint mindazon más esetekre szóló biztosításhoz, amikor létfenntartási eszközeit akaratától független körülmények miatt elveszíti.
  2. Az anyaság és a gyermekkor különleges segítséghez és támogatáshoz adnak jogot. Minden gyermek, akár házasságból, akár házasságon kívül született, ugyanabban a szociális védelemben részesül.

26. cikk

  1. Minden személynek joga van a neveléshez. A nevelésnek, legalábbis az elemi és alapvető oktatást illetően, ingyenesnek kell lennie. Az elemi oktatás kötelező. A technikai és szakoktatást általánossá kell tenni; a felsőbb tanulmányokra való felvételnek mindenki előtt -érdeméhez képest- egyenlő feltételek mellett nyitva kell állnia.
  2. A nevelésnek az emberi személyiség teljes kibontakoztatására, valamint az emberi jogok és alapvető szabadságok tiszteletbentartásának megerősítésére kell irányulnia. A nevelésnek elő kell segítenie a nemzetek, valamint az összes faji és vallási csoportok közötti megértést, türelmet és barátságot, valamint az Egyesült Nemzetek által a béke fenntartásának érdekében kifejtett tevékenység kifejlődését.
  3. A szülőket elsőbbségi jog illeti meg a gyermekeiknek adandó nevelés megválasztásában.

27. cikk

  1. Minden személynek joga van a közösség kulturális életében való szabad részvételhez, a művészetek élvezéséhez, valamint a tudomány haladásában és az abból származó jótéteményekben való részvételhez.
  2. Mindenkinek joga van minden általa alkotott tudományos, irodalmi és művészeti termékkel kapcsolatos erkölcsi és anyagi érdekeinek védelméhez.

28. cikk

Minden személynek joga van ahhoz, hogy mind a társadalmi, mind a nemzetközi viszonyok tekintetében olyan rendszer uralkodjék, amelyben a jelen Nyilatkozatban kinyilvánított jogok és szabadságok teljes hatállyal érvényesülhessenek.

29. cikk

  1. A személynek kőtelességei vannak a közösséggel szemben, amelynek keretében egyedül lehetséges a személyiség szabad és teljes kifejlődése.
  2. Jogainak gyakorlása és szabadságainak élvezete tekintetében senki sincs alávetve más korlátozásnak, mint amelyet a törvény kizárólag mások jogai és szabadságai elismerésének és tiszteletbentartásának biztosítása érdekében, valamint a demokratikus társadalom erkölcse, közrendje és általános jóléte jogos követelményeinek kielégítése érdekében megállapít.
  3. Ezeket a jogokat és szabadságokat semmi esetre sem lehet az Egyesült Nemzetek céljaival és elveivel ellentétesen gyakorolni.

30. cikk

A jelen Nyilatkozat egyetlen rendelkezése sem értelmezhető úgy, hogy az valamely állam, valamely csoport, vagy valamely egyén részére bármilyen jogot adna arra, hogy az itt kinyilvánított jogok és szabadságok megsemmisítésére irányuló tevékenységet fejtsen ki, vagy ilyen cselekményt elkövessen.

VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 5.0/5 (8 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: +11 ( 13 szavazatból)
Az európai béke záloga az Európai Unió, 5.0 out of 5 based on 8 ratings

Címkék:

  • Hozzászólások(17)
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share

17 Reader’s Comments

  1. További infó:
    hu.humanrights.com/home.html

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (7 szavazatból)
  2. Most írtam alá az Együtt az Emberi Jogokért (United for Human Rights – UHR) online-petícióját, a magyar kormánynak címezve:
    http://hu.humanrights.com/#/petition/sign/europe/hungary

    Megrendeltem továbbá tõlük ingyenes infócsomagjukat (magyarul is, svédül is):
    http://hu.humanrights.com/freeinfo.html?link=side_ad

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +6 (8 szavazatból)
  3. Badinka András

    Magyarországon akkor fognak maradéktalanul érvényesülni az emberi jogok, ha minél többen lesznek azok akik ismerik és betartják. Ehhez minél több embernek meg kell ismernie és tanulmányoznia az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát. Ez ez így benne is van a Nyilatkozatban, csak hát a média érdekes módon nem beszél erről.

    Tehát a hivatalos szervek és más csoportok csak korlátozottan tudják biztosítani az emberi jogok érvényesülését, mert kell az emberek jogkövető magatartása is, és az csak akkor lehetséges, ha ismerik a Nyilatkozat tartalmát.

    Vajon a média tudatosítja ezt az emberekben? Én egyáltalán nem látok semmi ilyesmi kommunikációt a médiában. Az elmúlt 23 évben lehozta valamelyik újság a Nyilatkozatot, hogy tájékoztassa az embereket az apalvető emberi jogaikról? Pedig 2 A4-es oldalon elférne. És idén? Fogadok, hogy egy sem.

    Már hallottam az M1-en, hogy tanuljuk a demokráciát, már 23 éve, és az ismerőseimtől is hallottam ezt a “szlogent”. Tudományos elemzések szerint demokrácia csak az emberi jogokat jól ismerő és azokat követő, öntudatos állampolgárokra alapozva építhető fel. Fokozottan igaz ez a vezetőkre.

    Amint a Nyilatkozat pontosan leszögezi: amíg a többség nem tartja alapértéknek a Nyilatkozat tartalmát és az abban foglaltakat, nem lesz elérhető az emberek számára a szabadság, sem az igazság, és béke sem lesz.

    Ez nyilvánvaló.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +11 (11 szavazatból)
  4. Magyarország – sajnos – egyre inkább eltávolodik az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatában rögzített alapelvektől, melynek legfőbb oka az, hogy a fülkeforradalmárok uralni, az őket követő haszonlesők pedig le akarják győzni a másképp gondolkodó honfitársaikat.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +7 (7 szavazatból)
  5. Figyu!!!!!!!!!!
    NO COMMENT!!!!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  6. Mayer Tamás
    De jó, nem vagyok egyedül!
    Mindenkinek tennie kell ezért. Erről szól a 28. és a 29. cikk.
    Szerintem az emberek többsége soha nem is olvasta, ha egyáltalán hallott erről a dokumentumról, pedig ez a szabadságuk záloga.
    Ismertessük meg mindenkivel!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  7. Báthory Ödönke

    Jajj de szép! Vajjon ez ki van függesztve Guantanamón is? Ha jól tudom ott évek óta ítélet nélkül tartanak fogva embereket és a kínvallatásnak sincsenek híján.
    .
    A kislányom iskolájában ki volt függesztve a NENYI. Mostanra eltűnt. Okmányirodában jártam, ott sincs. Mi lett vele? Már nem kell nemzetileg együttműködni?
    .
    Megrendeltem az új alkotmányt. Szépen meg is kaptam annak rendje-módja szerint. Hanem tudtommal azóta már többször változott. A pótköteteket mikor küldik ki?

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (5 szavazatból)
  8. Vasárnap ismét náci banditákat avattak ,s a ragyás pofáju emberei pedig biztosították,hogy zavartalan legyen az avatás.Ezek aztán “biztosítani” fogják az emberi joggokat.Gondolom a nácik most beindulnak a minuszolással.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +3 (7 szavazatból)
  9. Köszönjük az AN-nek, hogy a nyilatkozat teljes szövegét ide beidézte, napjaink Magyarországán kötelező olvasmány az adófizető állampolgárok számára. Mégis csak jobb, ha tudjuk, mit nem tarta(t)nak be az ország épp aktuális politikai vezetői. Khm. Mennyivel más úgy elszenvedni azt, ha szembeköpnek, ha tudjuk, hogy ehhez a szembeköpőnek nincs joga, mintha azt hinnénk, hogy van. Nem igaz?
    .
    “Minden személynek joga van [...] saját hazáját is, elhagyni, ” – ezt különösen megjegyzem, és bízom benne, hogy a mostani illegitim szélsőjobbos hatalom ezt a jogot ne veszi el tőlem, legalább amíg még érvényesíteni tudom…

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +8 (10 szavazatból)
  10. Orbán Viktor a szájával mindenképpen demokrata,de emlékezzünk úgy nyilatkozott,hogy : Ne azt nézzék,hogy mit mondok,hanem azt amit csinálok .
    Tehát ha figyelmen kívül hagyjuk azt amit mond és csak arra koncentrálunk amit tesz,vajon akkor is demokrata? Döntse el mindenki.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  11. José bar Osso mint az ájrópai béke őre!
    Röhögőgörcsöt kaptam.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (3 szavazatból)
  12. Ezeket a megfogalmazásokat Mosthatalmonlévő nem tekinti betartandónak.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +1 (3 szavazatból)
  13. Dudás Ferenc 2012. december 11. kedd 12:14 -re -agálva:
    .
    “Orbán Viktor a szájával mindenképpen demokrata” – na hát ezt én nem mondanám. Aki a (2002-es, majd a 2006-os) választási vereségét nem képes demokrataként, sőt valamirevaló politikusként, sőt mi több: férfiként, méltósággal viselni, hanem ehelyett azonnal a kirekesztés, a megosztás, a gyűlölet politikáját hirdeti meg (a szájával!) (“a haza nem lehet ellenzékben”), majd nyolc éven át az egész ellenzéki tevékenységét arra fordítja, hogy a nácikat segítségül híva&fogadva az egész országot uszítsa a demokratikusan megválasztott országvezetés ellen (állandóan mantrázva – a szájával! – hogy az illegitim), odáig feszítve a húrt, hogy a demokratikus rend erőszakos megdöntésére is majdnem sor kerül – hát, kedves Dudás Ferenc, kedves AN olvasó- és kommentelő társaim, az ilyen ember semmilyen testrészével nem lehet demokrata. Sőt, az ilyen ember simán politikusnak is alkalmatlan, de én bizony még valamirevaló férfinak se tudom tekinteni.
    .
    Az csak kevés tisztánlátónak (volt) világos, hogy aki ellenzékben nem képes demokrataként viselkedni, az a politikai hatalomban nem hogy nem lesz a demokrácia építője, hanem csak annak rombolója lehet. A 8 éven át (és még mindig) kómában lévő népek aztán most minden nap rácsodálkoznak Orbán (és a fidesz-jobbik) (előre borítékoltan sorjázó) dolgaira, hogy nééé csak, nahát, ez az ember mintha mégse lenne demokrata…
    .
    Mint az olyan emberek, akik minden reggel nem győznek azon csodálkozni, hogy jééé, hát már megint megvirradt, ma megint felkelt a nap, nahát, nahát, hogy mik vannak!

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +5 (7 szavazatból)
  14. Egy irigy, kapzsi és erőszakos ember soha nem lehet demokrata, ezért nem csodálkozom, hogy Magyarország itt áll a szakadék szélén.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  15. Kedves e-Vita jogos a kritika . Szerencsésebb lett volna úgy fogalmazni,hogy
    Orbán Viktor a szájával lehet hogy demokrata.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +2 (2 szavazatból)
  16. Dudás Ferenc
    Bocsánat,hogy beleszólok…
    Már a szájával sem demokrata rég óta. Csak a hazugság az ami sorjázik elő belőle,mert az az igazi énje, amelyik hazudik!
    Sajnos,ilyet kaptunk,köszönhetően a csökött agyú híveinek. És nem. Nem kérek elnézést ezért a jelzőért, mert őszintén így is gondolom.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: +4 (4 szavazatból)
  17. A 23. cikk (A munkához való jog) utolsó mondatával tisztelgünk a szakszervezetek előtt:
    “Minden személynek joga van másokkal együtt szakszervezet alakításához és érdekeinek védelme céljából szakszervezetekhez való csatlakozáshoz.”
    Örömmel tölt, el, hogy a Népszava is ügyel arra, hogy a 23. cikk utolsó mondata pontos legyen a magyar fordításban.

    VA:F [1.9.3_1094]
    Értékelés: 0 (0 szavazatból)

Írja meg véleményét!

 
Kapcsolódó cikkek
KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos