Ronai and Ronai
AMERIKAI

Győzelemmel vigasztalódott Woods korábbi segítője 2011. augusztus 8. hétfő 20:25 | AN Forrás: Yahoo!

• Egy hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Győzelemmel vigasztalódott Woods korábbi segítője

Akron – Adam Scott nyerte a vasárnap véget érő WGC-Bridgestone Invitational versenyt az ohiói Akronban, de a torna abszolút győztese az ausztrál golfozó caddie-je, Steve Williams volt.

A sportágban csak ritkán látható a tegnapihoz hasonló jelenet, amikor nem a tornagyőztes, hanem annak segítője kapja a legnagyobb figyelmet és elismerést. Történt, hogy a 18. greenhez sétálva a közönség Williams nevét skandálva ünnepelt, majd miután az egyébként kiváló ütőformában játszó Scott befejezte a versenyt, továbbra is az új-zélandit éltették.

A 47 éves  caddie-nek ugyanis ez volt az első nagy tornája azóta, hogy a világ legismertebb golfjátékosa, Tiger Woods váratlanul bejelentette: 12 év és 72 tornagyőzelem (13 major) után lecseréli jobbkezét. Williams csalódottan vette tudomásul az amerikai döntését, aki mellett a magánéleti és pályafutásbeli válsággal tarkított nehéz időszakban is kitartott.

A mostani győzelemmel valamit mégis visszakapott a sorstól.

“Harminchárom éve dolgozok caddie-ként, eddig 145 győzelmem volt, de ez a valaha átélt legnagyobb sikerem”, nyilatkozta elérzékenyülten Williams. “Őszintén mondhatom, pályafutásom legnagyszerűbb hetén vagyok túl.”

Ami pedig a korábbi világelsőt illeti, a térdsérüléséből felépülő Woods továbbra is csak árnyéka önmagának, csupán a 37. helyen, a középmezőnyben végzett Akronban.