Ronai and Ronai
AMERIKAI

Történelmi siker a Tour de France-on 2011. július 24. vasárnap 21:36 | AN Forrás: AP

• Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Történelmi siker a Tour de France-on

Párizs – A várakozásoknak megfelelően Cadel Evans a vasárnapi zárószakaszon megőrizte az összetettben vezetőnek járó sárga trikót, így megnyerte a Tour de France kerékpáros körversenyt.

A tegnapi grenoble-i egyéni időfutamon szerzett második helye után már behozhatatlan előnye volt az ausztrál kerekesnek, aki  csapattársaival együtt haladt át a párizsi Champs-Élysées-n kialakított célvonalon.

“Ennél boldogabb már nem is lehetek”, nyilatkozta a 34 éves Evans, aki a Tour történetének első ausztrál versenyzője. “Húsz éve a tévén néztem a Tour de France-t, és azóta szeretném megnyerni. Rajtam kívül alig néhány ember hitt bennem, végül megcsináltuk. Köszönetet kell mondanom mindazoknak, akik segítettek nekem.”

Összetettben a luxemburgi Andy Schleck lett a második, míg a harmadik helyen testvére, Frank Schleck zárt.

“Cadel volt a legjobb a Touron, megérdemelten nyert”, gratulált sportszerűen a tavaly is második Andy Schleck. “Nem vagyok csalódott, mivel a testvérem is ott volt velem a dobogón. Jövőre visszatérünk és nyerni fogok.”

Az utolsó (21.) 95-km-es etapot a brit Mark Cavendish nyerte – pályafutása során harmadszor –, aki győzelmével a zöld trikót is átvehette.