Vettel győzött Valenciában 2011. június 26. vasárnap 16:20 Forrás: MTI

• Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Vettel győzött Valenciában

Valencia – Sebastian Vettel (Red Bull) nyerte vasárnap Valenciában a 62. Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság nyolcadik futamát, az Európa Nagydíjat. A vb-címvédő német pilóta mögött a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) végzett a második helyen és az ausztrál Mark Webber (Red Bull) lett a harmadik.

Gond nélkül lezajlott a start, Vettel és Webber maradt az első és a második helyen, Alonso és csapattársa, a brazil Felipe Massa megelőzte a brit Lewis Hamiltont (McLaren). A tizedik kör végéig nem változott a sorrend az élen.

Az élbolyból először Webber járt (14. kör) a boxutcában, majd nem sokkal később Vettel és Alonso is kereket cserélt. A boxlátogatások után Vettel, Webber, Alonso, Hamilton, Massa és Jenson Button (brit, McLaren) volt az első hat pilóta sorrendje. A 21. körben Alonso remek manőverrel megelőzte Webbert és felzárkózott Vettel mögé a második helyre.

Féltávnál a Vettel, Alonso, Webber trió száguldott az élen, a vb-címvédő német pilóta előnye 3.5 mp volt a spanyollal szemben. A második kerékcseréket követően Vettel maradt az első helyen, ezúttal Webber volt a második és Alonso a harmadik. Webber és Hamilton a 43. körben cserélt harmadszor kereket, Alonso még maradt három kört és sikerült az ausztrál pilóta elé kerülnie.

Vettel a 47. körben járt újra a boxutcában és az első helyre tért vissza, mögötte pedig Alonso, Webber, Hamilton, Massa, és Button robogott. A hajrában már nem változott a sorrend az élen. A 24 pilóta közül 17-en körhátránnyal fejezték be a viadalt.

Vettel idei hatodik, pályafutását tekintve pedig 16. futamgyőzelmét szerezte meg, míg mostani sikerével egymás után tizedik alkalommal végzett dobogós helyen az idényben. lyen sorozatot eddig rajta kívül csak két pilóta produkált: honfitársa, Michael Schumacher és a spanyol Fernando Alonso. Az örökranglistát előző vezeti, a hétszeres világbajnok 2001-2002-ben 19-es dobogós szériát ért el. Alonso 2005-2006-ban 15 futamon került az első három közé.