A Fradi és az Újpest is kikapott 2011. április 15. péntek 21:14

• Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
A Fradi és az Újpest is kikapott

Budapest – Egy öngólnak köszönhetően a Vasas idegenben 1-0-ra legyőzte a Ferencvárost, míg a sereghajtó Szolnok ugyancsak 1-0-ra nyert hazai pályán az Újpest ellen a labdarúgó Monicomp Liga 23. fordulójának pénteki játéknapján.

Szolnokon az első tíz perc kapkodó játéka után megnyugodtak a hazaiak, s átvették az irányítást. Sorozatban rúgta a MÁV a szögletek, amelyek mindannyiszor komoly veszélyt hordoztak magukban. A házigazda fölénye félóra elteltével góllá érett, Fitos mintaszerű támadás után vette be az Újpest kapuját.

A szünetben kettős cserével próbálkozott Mészöly Géza, a vendégek vezetőedzője, s bár a folytatásban már kiegyenlítettebb lett a játék, helyzet továbbra is csak a hazaiak előtt adódott, így teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Szolnok, 1-0.

A fővárosi derbi első 45 percében a Ferencváros nem tudott mit kezdeni a Vasas zárt és jól tömörülő védekezésével, sőt csak a vendégeknek volt igazán komoly gólszerzési lehetősége, amelyet Ferenczi puskázott el.

A folytatásban inkább a hazaiak irányították a játékot, de kevés adódó helyzetüknél – Németh bravúrjai miatt – nem született gól, majd egy pontrúgást követően a Vasas váratlanul előnybe került Maróti öngólja által.

A hajrában sem tudott újítani a Ferencváros, sőt gyors ellentámadásokból a Vasasnak voltak lehetőségei, így az angyalföldiek három ponttal távozhattak az Üllői útról, 0-1.