Ronai and Ronai
AMERIKAI

Weboldal, ahol az ötlet támogatásra talál 2011. március 25. péntek 1:11 | AN

  • Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Weboldal, ahol az ötlet támogatásra talál

Van egy jó ötlet, de kellene hozzá pénz? Az úgynevezett ’Kickstarter’ weboldalon az ötletgazda kidolgoz egy költségvetést a projektre, majd egy kis videón bemutatja azt,melyet a Kickstarter díjmentesen  tesz közzé. Ezután a támogatók annyi pénzzel járulnak hozzá, amennyivel akarnak, de a bankkártyáról csak akkor emelik le a hozzájárulást, ha a felajánlás a projektre kiírt teljes összeget eléri.

Példaként álljon itt Aaron Dunn, akinek az volt az álma, hogy a világ összes nagyszerű klasszikus muzsikájához ingyen hozzá lehessen jutni és ne kelljen szerzői jogokkal bajlódni.

De, amikor Dunn nonprofit szervezete, a Musopen már begyűjtött minden általános domainen fellelhető zenét és kész volt arra, hogy újabbakat adjon a repertoárjához, a szervezet kifogyott a készpénzből. Egy világszínvonalú zenekart felfogadni ugyanis nem olcsó dolog.

A Musopen célul tűzte ki, hogy 11,000 dollárt szerez, mely a kalkulációk szerint elég lenne Beethoven, Brahms, Sibelius, és Tchaikovsky zenedarabjainak felvételéhez.

Dunn először saját weboldalán keresztül próbált pénzt gyűjteni. „Feltettem egy ’donáció’ gombot a weboldalra, valamint egy licitáló rendszerrel is próbálkoztam, de nem működött”- mondja Dunn.

Következő lépésként egy olyan művészeti vállalkozásnak,mint a Musopen, vállalati támogatásért kellett volna folyamodnia. Ehelyett rögtön a Kickstarterhez fordult, mely nagyszerű példája annak, hogy a web miként fogalmazza át a hagyományos finanszírozás fogalmát. Egy hónapon belül a Musopen nem csak hogy elérte a kitűzött 11,000 dollárnyi összeget, de közel 70,000 dollár támogatást sikerült szereznie az online segítőktől.

A ’Kickstarter’ modell valójában nagyon egyszerű: az ötletgazda és a projektet kifejlesztő csapat kidolgoz egy költségvetést a megvalósításra, majd készít egy videót, melyben bemutatja a projektet. Ezt a Kickstarter díjmentesen  közzéteszi az interneten. Ezután a támogatók annyi pénzzel járulnak hozzá, amennyivel szeretnének, de a bankkártyáról csak akkor emelik le a hozzájárulást, ha a felajánlás a projektre kiírt teljes összeget eléri. Ezzel a mindent-vagy-semmit módszerrel a Kickstarter azt szeretné elkerülni, hogy a projekt alulfinanszírozott legyen és ezért megbukjon.

A Kickstarter társalapítója Perry Chen elmondta, hogy ez a modell összekapcsolja a támogatót egy olyan projekttel, mely létezéséről azelőtt nem tudott. A weboldal akkor működik igazán jól, amikor a vállalkozó már baráti támogatással kicsiben elindult és a a további támogatás pedig segít abban, hogy kitűnjön a tömegből. hitelt kap a vállalkozás és ha nem teljesíti, amiről a projekt leírás szólt, akkor tudja, hogy kik lesznek rá nagyon mérgesek. Ez a különbség az oldalra kitett ’támogatás’ gomb és e program között.

Egy év alatt a Kickstarter 15-20 millió dollárt gyűjtött össze összesen különböző projektekre.

A teljes cikk itt olvasható.


VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0.0/5 (0 szavazatból)
VN:F [1.9.3_1094]
Értékelés: 0 ( 0 szavazatból)

Címkék:

  • Nincs még hozzászólás
  • Print Friendly and PDF
  • Betűméret változtatás
Share
Kapcsolódó cikkek
KOHÁNYI TÁRSASÁG LÉPJEN BE!
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
AP VIDEÓ - HÍREK A VILÁGBÓL
Szabad Magyar Tv
Szolgálati közlemény

Felhívjuk vendégbloggereink és olvasóink figyelmét, hogy az alábbi vendégblogok némelyikének legfrissebb posztjai, ill. linkjeik technikai okokból, rajtunk kívülálló, a WordPress.com által bevezetésre kerülő változások következtében nem jelennek meg. Ezért az érintett blog-dobozkák egyelőre üresek. A probléma megoldásán az AN munkatársai dolgoznak. Addig kérjük a bloggereink és olvasóink megértését és türelmét.

Áthidaló megoldásként, a helyzet rendeződéséig itt is felsoroljuk a kárvallott blogok linkjeit, hogy olvasóik mégis el tudják őket érni az AN-ről is:


Az AN szerkesztősége.
2015.03.23.

RSS e-Vitae
RSS kanadaihirlap
RSS torokmonika
Videók

videos