Hozzászólás: Markó Beáta: Szégyen http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 férfi http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349879 férfi Wed, 05 Feb 2014 14:15:35 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349879 Egyet értek a cikk írójával.Kivárással, önsajnálattal nem eredményt elérni,csak meg lehet alázkodni egy fasisztoid társaság előtt. Egyet értek a cikk írójával.Kivárással, önsajnálattal nem eredményt elérni,csak meg lehet alázkodni egy fasisztoid társaság előtt.

]]>
Tranzisztor http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349642 Tranzisztor Tue, 04 Feb 2014 22:41:32 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349642 Nagyjából minden elhangzott, csak a hangsúly kedvéért: Ha Heisler nem áll ki és nem utasítja vissza egyértelműen a holokauszt emlékére szánt összeget, akkor ugyanúgy, vagy tán még erőteljesebben fekszik le a magyar kormánynak, mint annak idején a Zsidó Tanács, akik közül próbáltak pár embert megmenteni.(Igaz, nem önzetlenül) Ha Heisler most nem áll ki határozottan a három sértő "megemlékezés" ellen, akkor semmire sem számíthatunk, mennek tovább, töretlenül előre a mocskolódások, a kirekesztések, nagyon rosszul érezhetjük magunkat a bőrünkben. Talán, ha Heisler kiáll a náci tanok ellen, talán elgondolkoznának, hogy velünk mégsem lehet bármit megtenni, hiszen a visszautasításnak komoly nemzetközi visszhangja lenne.Erre példa a rabbik delegációja az elkövetkező időkben. Ők is úgy lehetnek ezzel, hogy a langyosat kiköpik. Nem jó ürügy, hogy Boross után nehéz volt megszólalni. Pont egy ilyen alak után kellett volna nagyon határozottan, pontról pontra bebizonyítani a tervek lehetetlenségét, ellenségességét, kirekesztő jellegét, a nyilas magyarok cselekedeteinek tisztára mosdatását. Ha egy hét, hát egy hét, de akkor kéretik gerinces választ adni. Nagyjából minden elhangzott, csak a hangsúly kedvéért:
Ha Heisler nem áll ki és nem utasítja vissza egyértelműen a holokauszt emlékére szánt összeget, akkor ugyanúgy, vagy tán még erőteljesebben fekszik le a magyar kormánynak, mint annak idején a Zsidó Tanács, akik közül próbáltak pár embert megmenteni.(Igaz, nem önzetlenül)
Ha Heisler most nem áll ki határozottan a három sértő “megemlékezés” ellen, akkor semmire sem számíthatunk, mennek tovább, töretlenül előre a mocskolódások, a kirekesztések, nagyon rosszul érezhetjük magunkat a bőrünkben.
Talán, ha Heisler kiáll a náci tanok ellen, talán elgondolkoznának, hogy velünk mégsem lehet bármit megtenni, hiszen a visszautasításnak komoly nemzetközi visszhangja lenne.Erre példa a rabbik delegációja az elkövetkező időkben. Ők is úgy lehetnek ezzel, hogy a langyosat kiköpik.

Nem jó ürügy, hogy Boross után nehéz volt megszólalni. Pont egy ilyen alak után kellett volna nagyon határozottan, pontról pontra bebizonyítani a tervek lehetetlenségét, ellenségességét, kirekesztő jellegét, a nyilas magyarok cselekedeteinek tisztára mosdatását.

Ha egy hét, hát egy hét, de akkor kéretik gerinces választ adni.

]]>
lángos http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349615 lángos Tue, 04 Feb 2014 20:28:24 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349615 azt azért végig kellene gondolni, hogy heisler mit tehet még. természetesen ő képvisel mindenkit aki zsidó szervezet tagja. és aki semelyik zsidó szervezetnek nem tagja? őket ki és hogyan tudja képviselni? aztán az is kérdés, hogy ha a mazsihisz mindhárom kérdésben "nyer", akkor mi a további lépés? mivel lehet megállítani a további történelemhamisítást, antiszemita megszólalást? és még van azért ebben is egy rejtett kérdés: a kormány most nem építi meg a szobrot. és egy fél év múlva? mikor megnyerte a választást? akkor nyugodtan nekiállhat, hiszen hatalmat kap ismét mindenhez. és ha a sorsok háza nem ezzel a névvel indul? mondjuk a "szörnyetegek otthona" lesz a neve? akkor már nem ez lesz, nem ugyanígy lesz tartalommal megtöltve? a harmadik kérdésre sincs megfelelő válasz. mondjuk visszavonják a veritas vezetőjének megbízatását. attól még a veritas ugyanazt a gondolkodást képviseli a történelem sötét éveiről. lásd borosnak az agymenését. őt már nem tudja megfordítani senki. azt azért halkan megjegyzem, hogy amit mondott az már nem csak egyszerűen magánvélemény. kimerítette a holokauszttagadás, relativizálás bűntettét. és feljelenti ezért heisler? vagy csak hápog, sóhajtozik, nem tud megszólalni..... ő is egy a sok közül. a sok tehetetlen és hamis zsidó vezető közül. sajnálom, de a mai zsidó vezetés még rosszabb sternéknél is. mert sternnek nem volt előzménye. heislernek már van minta! éppen a régmúlt történése, igazolása az amiért nem mérlegelnie kell. lépnie. kilépnie minden emlékező programból. és visszautasítani a hivatalos pénzeket. aztán meglátjuk, ki megy utána, követi-e köves és a többiek? azt azért végig kellene gondolni, hogy heisler mit tehet még. természetesen ő képvisel mindenkit aki zsidó szervezet tagja. és aki semelyik zsidó szervezetnek nem tagja? őket ki és hogyan tudja képviselni? aztán az is kérdés, hogy ha a mazsihisz mindhárom kérdésben “nyer”, akkor mi a további lépés? mivel lehet megállítani a további történelemhamisítást, antiszemita megszólalást? és még van azért ebben is egy rejtett kérdés: a kormány most nem építi meg a szobrot. és egy fél év múlva? mikor megnyerte a választást? akkor nyugodtan nekiállhat, hiszen hatalmat kap ismét mindenhez. és ha a sorsok háza nem ezzel a névvel indul? mondjuk a “szörnyetegek otthona” lesz a neve? akkor már nem ez lesz, nem ugyanígy lesz tartalommal megtöltve? a harmadik kérdésre sincs megfelelő válasz. mondjuk visszavonják a veritas vezetőjének megbízatását. attól még a veritas ugyanazt a gondolkodást képviseli a történelem sötét éveiről. lásd borosnak az agymenését. őt már nem tudja megfordítani senki. azt azért halkan megjegyzem, hogy amit mondott az már nem csak egyszerűen magánvélemény. kimerítette a holokauszttagadás, relativizálás bűntettét. és feljelenti ezért heisler? vagy csak hápog, sóhajtozik, nem tud megszólalni….. ő is egy a sok közül. a sok tehetetlen és hamis zsidó vezető közül. sajnálom, de a mai zsidó vezetés még rosszabb sternéknél is. mert sternnek nem volt előzménye. heislernek már van minta! éppen a régmúlt történése, igazolása az amiért nem mérlegelnie kell. lépnie. kilépnie minden emlékező programból. és visszautasítani a hivatalos pénzeket. aztán meglátjuk, ki megy utána, követi-e köves és a többiek?

]]>
vikmeki http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349349 vikmeki Tue, 04 Feb 2014 10:34:53 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349349 Boross egy gusztustalan ,mocsok, de Heiszler 100x rosszabb nála. Amig egyetlen wass szobor is van az országban, ameddig nyirő a tanterv része. amig megy ez a horthyzás és a pávatánc , addig mire vár ,miröl akar tárgyalni ez a szerencsétlen. Nem igaz ,hogy Heiszler ( és a többi) ezt nem tudja. Ki a fenét néz ez hülyének ...és egyáltalán mire számít? Ha most a pávatáncos enged egy vagy két kérdésben ( de nem fog) ,akkor mi van??? Ebben a dologban két lehetőség van . 0% vagy 100% . Nincs közte semmi. Boross egy gusztustalan ,mocsok, de Heiszler 100x rosszabb nála.
Amig egyetlen wass szobor is van az országban, ameddig nyirő a tanterv része. amig megy ez a horthyzás és a pávatánc , addig mire vár ,miröl akar tárgyalni ez a szerencsétlen. Nem igaz ,hogy Heiszler ( és a többi) ezt nem tudja. Ki a fenét néz ez hülyének …és egyáltalán mire számít? Ha most a pávatáncos enged egy vagy két kérdésben ( de nem fog) ,akkor mi van??? Ebben a dologban két lehetőség van . 0% vagy 100% . Nincs közte semmi.

]]>
Walla! http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349335 Walla! Tue, 04 Feb 2014 10:00:18 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349335 millió plusz millió plusz

]]>
col.Peter Nagy http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349265 col.Peter Nagy Tue, 04 Feb 2014 06:10:26 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349265 Most ugrott be nekem! Ez a szobor, emlékmű, amit terveznek, ez még a legnácibb, fasisztább magyarnak se jutott volna eszébe, hogy kéne egy ilyen! Mostanság Magyarországon! A mai Magyar új fasisztának, holokauszt tagadónak, szélső jobbosnak, kicsit jobbosnak-nagyon jobbosnak (-civilnek, átlagembernek, állampolgárnak) ugyanaz a napi gondja, mint bárki másnak! Következők: Pénz, kaja, munka! Lesz-e munkám, kitartok e következő fizuig, stb, stb! Ez minden hazánkban élő civil napi gondja! Ilyen emlékmű, így ebben a formában SENKINEK nem jutott eszébe és senkinek nem volt és nincs igénye! A MAI MAGYAR NÁCI dolgozni akar, ugyanúgy, mint bárki más! Eszébe se jutott senkinek, hogy ebben a gazdasági, stb, helyzetben, emlékművet emeljenek ilyen példátlanul dilettáns formában! Ezen kívül, sokba fog ám ez kerülni, hogy ott lesz valahol! Azért, mert egy héten belül össze-vissza lesz firkálgatva, lehányva, lehugyozva, stb, stb. No nem is azért, mert utálni fogjuk ezt a giccsfost, hanem mert a Petőfi szobrot nem kímélik, EMBEREK!! Akkor ennek a fosnak, vajh mi lesz a sorsa? Csöveseknek se lesz jó eső elöl! Most ugrott be nekem! Ez a szobor, emlékmű, amit terveznek, ez még a legnácibb, fasisztább magyarnak se jutott volna eszébe, hogy kéne egy ilyen! Mostanság Magyarországon! A mai Magyar új fasisztának, holokauszt tagadónak, szélső jobbosnak, kicsit jobbosnak-nagyon jobbosnak (-civilnek, átlagembernek, állampolgárnak) ugyanaz a napi gondja, mint bárki másnak! Következők: Pénz, kaja, munka! Lesz-e munkám, kitartok e következő fizuig, stb, stb! Ez minden hazánkban élő civil napi gondja! Ilyen emlékmű, így ebben a formában SENKINEK nem jutott eszébe és senkinek nem volt és nincs igénye! A MAI MAGYAR NÁCI dolgozni akar, ugyanúgy, mint bárki más! Eszébe se jutott senkinek, hogy ebben a gazdasági, stb, helyzetben, emlékművet emeljenek ilyen példátlanul dilettáns formában! Ezen kívül, sokba fog ám ez kerülni, hogy ott lesz valahol! Azért, mert egy héten belül össze-vissza lesz firkálgatva, lehányva, lehugyozva, stb, stb. No nem is azért, mert utálni fogjuk ezt a giccsfost, hanem mert a Petőfi szobrot nem kímélik, EMBEREK!! Akkor ennek a fosnak, vajh mi lesz a sorsa? Csöveseknek se lesz jó eső elöl!

]]>
bonhomme http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349249 bonhomme Tue, 04 Feb 2014 04:20:49 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349249 Fritz Brügel - bonhomme: .. Anti-Gárdainduló .. Náci hordáknak a lépte dobog, Sörszagú ének az égre lobog, Csürhe ha most követőkre talál, Tűzbe borulhat itt mind a határ. .. Hullj le, te lángoló, fasiszta zászló, Csaltál már sűrű éjen át, Ne vezess harcra! Sok lelkes arcra dobtad rút halál fátyolát. .. Trágár daluk szava ég fele tör: Öl, pusztít, rombol a náci ököl. Mocskos mancsukra kattanna bilincs! Lángol a tűz, de ki oltsa, ma nincs. . Űzd el ezt a csürhét, oltsad a lángot, És óvjad bátran a hazát, Magunknak védjük meg az országot, Kergessük szét ezt a hordát! Fritz Brügel – bonhomme:
..
Anti-Gárdainduló
..
Náci hordáknak a lépte dobog,
Sörszagú ének az égre lobog,
Csürhe ha most követőkre talál,
Tűzbe borulhat itt mind a határ.
..
Hullj le, te lángoló, fasiszta zászló,
Csaltál már sűrű éjen át,
Ne vezess harcra! Sok lelkes arcra
dobtad rút halál fátyolát.
..
Trágár daluk szava ég fele tör:
Öl, pusztít, rombol a náci ököl.
Mocskos mancsukra kattanna bilincs!
Lángol a tűz, de ki oltsa, ma nincs.
.
Űzd el ezt a csürhét, oltsad a lángot,
És óvjad bátran a hazát,
Magunknak védjük meg az országot,
Kergessük szét ezt a hordát!

]]>
zumm zumm http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349248 zumm zumm Tue, 04 Feb 2014 04:14:04 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349248 Horváth Béláné 2014. február 3 Egy hét halasztás? Ugyan ,pár éve erről megy a vita ti.a magyarországon növekvő antiszemitizmusról. Sokan szólaltak fel ellene. Most ülnek le gondolkozni? Horváth Béláné
2014. február 3

Egy hét halasztás? Ugyan ,pár éve erről megy a vita ti.a magyarországon növekvő antiszemitizmusról. Sokan szólaltak fel ellene. Most ülnek le gondolkozni?

]]>
girbegurba http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349151 girbegurba Mon, 03 Feb 2014 20:36:50 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349151 Miért ne lehetne világosan beszélni Boros után? Bartus László, Markó Beáta, Kertész Ákos is világosan beszélt, meg mások is. Mi köze van ehhez Borosnak? Világosan el kellene mondani, mi a baj. Utána lehetne várni egy hetet. De dadogás, mellébeszélés után a várakozásnak is más a tartalma. Miért ne lehetne világosan beszélni Boros után?
Bartus László, Markó Beáta, Kertész Ákos is világosan beszélt, meg mások is. Mi köze van ehhez Borosnak?
Világosan el kellene mondani, mi a baj. Utána lehetne várni egy hetet. De dadogás, mellébeszélés után a várakozásnak is más a tartalma.

]]>
caretero http://nepszava.com/2014/02/velemeny/marko-beata-szegyen.html/comment-page-1#comment-349148 caretero Mon, 03 Feb 2014 20:31:03 +0000 http://nepszava.com/?p=126781#comment-349148 Annak ébrentartásában, hogy a Holokauszt nem a zsidók ügye, hanem az emberiség tragédiája és szégyene, úgy gondolom minden zsidó szervezetnek kérlelhetetlenül az élen kellene járnia. Milliónyi egyéb szempont mellet van ennek praktikus oka is. Viselkedésük ugyanis bizonyosan kihatással van ebben az ügyben a nem zsidók magatartására, véleményének alakulására. Ilyen szemszögből tekintve tehát ez Janus-arcú, de minimum határozatlan hozzáállás iszonyatos károkat képes okozni. Annak ébrentartásában, hogy a Holokauszt nem a zsidók ügye, hanem az emberiség tragédiája és szégyene, úgy gondolom minden zsidó szervezetnek kérlelhetetlenül az élen kellene járnia. Milliónyi egyéb szempont mellet van ennek praktikus oka is. Viselkedésük ugyanis bizonyosan kihatással van ebben az ügyben a nem zsidók magatartására, véleményének alakulására. Ilyen szemszögből tekintve tehát ez Janus-arcú, de minimum határozatlan hozzáállás iszonyatos károkat képes okozni.

]]>