Hozzászólás: Lendvai Ildikó: A polip és én http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 keddi http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-329024 keddi Wed, 04 Dec 2013 09:23:11 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-329024 A "magyar polip" túlhatalomra jutásáért elsősorban az MSZP-t terheli a felelősség. Az öszödi beszédet Gyurcsány azért mondta el, mert tele lett a cipője az MSZP zömmel megélhetési, vagy tudatlan politikusainak a viselkedéséből. Ez a banda Gyurcsányt pofátlanul elárulta, kiszivárogtatta a jobbításra, a felébredésre buzdító beszédet. Amikor pedig Gyurcsány elküldte Mesterházynak zárt borítékban a kiszivárogtatók neveit, a szemünk láttára, a TV nyilvánossága előtt tette be a borítékot a zúzógépbe Mesterházy , - közben kihívó arccal, hogy ő milyen bátor fiú - nézett a szemünkbe. Ez már intelligenciai alapismeretek hiányára utal. Végül kénytelen volt Gyurcsány Ferenc kilépni az MSZP-ből, mert lehetetlenné tették a működését az egyetlen magyar államférfinek, aki minden apró hibája ellenére egyedülálló ma országunkban. Az MSZP mai vezetőinek még alapfokú politikai ismeretei sincsenek. Mint a Bibliában hívő református nyuggernek, már csak abban lehet reménységem, hogy a Mindehatóhoz imádkozzam, - ne hagyja el hazánkat. Annakidején Heidegger - egyébként ateista gondolkodó utolsó mondatát halála után tették közzé: "Nur noch ein Gott kann uns retten!" ( Már csak egy Isten menthet meg bennünket.) Végül egy tanács figyelembe vételére hívom fel a figyelmet. A Mester és Margarita című világhírű regényben Jézus mondja Pilátusnak: "A legnagyobb emberi bűn a gyávaság." Jó lenne, ha a magyar nép többsége legalább bátran felvenné a harcot a törvényesített rablás kormányának megbuktatása érdekében, és összefogna a DK megsegítéséhez. A “magyar polip” túlhatalomra jutásáért elsősorban az MSZP-t terheli a felelősség. Az öszödi beszédet Gyurcsány azért mondta el, mert tele lett a cipője az MSZP zömmel megélhetési, vagy tudatlan politikusainak a viselkedéséből. Ez a banda Gyurcsányt pofátlanul elárulta, kiszivárogtatta a jobbításra, a felébredésre buzdító beszédet. Amikor pedig Gyurcsány elküldte Mesterházynak zárt borítékban a kiszivárogtatók neveit, a szemünk láttára, a TV nyilvánossága előtt tette be a borítékot a zúzógépbe Mesterházy , – közben kihívó arccal, hogy ő milyen bátor fiú – nézett a szemünkbe. Ez már intelligenciai alapismeretek hiányára utal. Végül kénytelen volt Gyurcsány Ferenc kilépni az MSZP-ből, mert lehetetlenné tették a működését az egyetlen magyar államférfinek, aki minden apró hibája ellenére egyedülálló ma országunkban.
Az MSZP mai vezetőinek még alapfokú politikai ismeretei sincsenek. Mint a Bibliában hívő református nyuggernek, már csak abban lehet reménységem, hogy a Mindehatóhoz imádkozzam, – ne hagyja el hazánkat. Annakidején Heidegger – egyébként ateista gondolkodó utolsó mondatát halála után tették közzé: “Nur noch ein Gott kann uns retten!” ( Már csak egy Isten menthet meg bennünket.) Végül egy tanács figyelembe vételére hívom fel a figyelmet. A Mester és Margarita című világhírű regényben Jézus mondja Pilátusnak: “A legnagyobb emberi bűn a gyávaság.” Jó lenne, ha a magyar nép többsége legalább bátran felvenné a harcot a törvényesített rablás kormányának megbuktatása érdekében, és összefogna a DK megsegítéséhez.

]]>
Öregcsaj http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328994 Öregcsaj Wed, 04 Dec 2013 08:00:29 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328994 Már rég kellett volna tenni valamit ellenük, illetve módszereik ellen. Fogalmam sincs hogyan, de az elmúlt 3 évben az ellenzék, a független értelmiség, az újságírás csak a bajsza alatt nyavalygott, nem tudta ÜTŐSEN hallatni a hangját, miközben az orbán által 8 év alatt kiagyalt ocsmány totális bekebelezés megtörtént. Ebben az országban ezentúl már csak az ő kölykeiknek süt a nap, érik a gyümölcs, lesz üzlet és jólét. Még a tudás hatalmát is ők szerezhetik meg. Elkeserít, hogy egzisztenciális okokból mindenki fél és hallgat. Bár lehet, hogy már késő is lenne kiabálni. Már rég kellett volna tenni valamit ellenük, illetve módszereik ellen. Fogalmam sincs hogyan, de az elmúlt 3 évben az ellenzék, a független értelmiség, az újságírás csak a bajsza alatt nyavalygott, nem tudta ÜTŐSEN hallatni a hangját, miközben az orbán által 8 év alatt kiagyalt ocsmány totális bekebelezés megtörtént. Ebben az országban ezentúl már csak az ő kölykeiknek süt a nap, érik a gyümölcs, lesz üzlet és jólét. Még a tudás hatalmát is ők szerezhetik meg. Elkeserít, hogy egzisztenciális okokból mindenki fél és hallgat. Bár lehet, hogy már késő is lenne kiabálni.

]]>
csakén http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328974 csakén Wed, 04 Dec 2013 06:14:05 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328974 Gyöngyi Péter A magyar értelmiség szégyent hoz Magyarországra! Azok, akik nem látják, hogy mi történik a hazával, azok nem értelmiségek, nem ismerik a történelmet (most hamisítják), nem tudják, hogy mit jelent az, hogy "sikeres ország", akkor mitől lennének vezető értelmiség?! - A fejekben lévő katyvasz, az ország megkutyult jogrendszere, gazdasági helyzete (állunk a lábunkon!))), az EU gyarmatosít bennünket, na ez mutatja, hogy itt milyen az értelmiség, szerintem! Amikor a Kossuth térből nemzethy vizeldét csináltak és a pulpituson a vekker nélküliek álltak és tapsoltak a vekkeres mögött, előtte pedig ott álltak a támogatói a vekkerekkel, én már akkor szégyelltem őket - mert így csinálhattak hülyét a zemberekből. Akik akkor ott vekkerrel álltak, ha gondolkodó lények lettek volna, látva, hogy a pulpituson állóknál egy db vekker nincs, eldobálták volna a vekkereket, de ezek még ma sem vallják be maguknak, hogy mennyire butának tartották őket és mennyire átverték őket! Minden népnek olyan kormánya van.... Gyöngyi Péter
A magyar értelmiség szégyent hoz Magyarországra!
Azok, akik nem látják, hogy mi történik a hazával, azok nem értelmiségek, nem ismerik a történelmet (most hamisítják), nem tudják, hogy mit jelent az, hogy “sikeres ország”, akkor mitől lennének vezető értelmiség?!
-
A fejekben lévő katyvasz, az ország megkutyult jogrendszere, gazdasági helyzete (állunk a lábunkon!))), az EU gyarmatosít bennünket, na ez mutatja, hogy itt milyen az értelmiség, szerintem!
Amikor a Kossuth térből nemzethy vizeldét csináltak és a pulpituson a vekker nélküliek álltak és tapsoltak a vekkeres mögött, előtte pedig ott álltak a támogatói a vekkerekkel, én már akkor szégyelltem őket – mert így csinálhattak hülyét a zemberekből.
Akik akkor ott vekkerrel álltak, ha gondolkodó lények lettek volna, látva, hogy a pulpituson állóknál egy db vekker nincs, eldobálták volna a vekkereket, de ezek még ma sem vallják be maguknak, hogy mennyire butának tartották őket és mennyire átverték őket!
Minden népnek olyan kormánya van….

]]>
Gyöngyi Péter http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328965 Gyöngyi Péter Wed, 04 Dec 2013 05:06:35 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328965 gets 2013. december 3. kedd 23:19 Ebben már nem kell személyeskednie! Először segít megteremteni a helyzetet, utána, utána meg nem elhatárolódik, hanem pártatlankodik! Nem semmi! Ugyanolyan mocsok, mint az egész bagázs! Ha sejtelme sem volt nyilatkozatainak hatásairól, akkor az a baj, ha igen, akkor pedig nem pártatlan, hanem egy senkiházi, mert elhitette az emberekkel, akik csüngtek a szavain, hogy az ő godolatiságukat képviseli, úgymond kitágítja nekik a látóteret! E miatt a mentalitás miatt lett torzóvá a magyar értelmiség. Tisztelet a kivételnek! gets
2013. december 3. kedd
23:19

Ebben már nem kell személyeskednie!
Először segít megteremteni a helyzetet, utána, utána meg nem elhatárolódik, hanem pártatlankodik!
Nem semmi!
Ugyanolyan mocsok, mint az egész bagázs!
Ha sejtelme sem volt nyilatkozatainak hatásairól, akkor az a baj, ha igen, akkor pedig nem pártatlan, hanem egy senkiházi, mert elhitette az emberekkel, akik csüngtek a szavain, hogy az ő godolatiságukat képviseli, úgymond kitágítja nekik a látóteret!
E miatt a mentalitás miatt lett torzóvá a magyar értelmiség.
Tisztelet a kivételnek!

]]>
Gyöngyi Péter http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328962 Gyöngyi Péter Wed, 04 Dec 2013 04:53:30 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328962 Na Ki 2013. december 4. szerda 00:57 Én sem! Ha csak nem becsületből, hogy ne dőljön be a párt, de ha így döntött, akkor, akkor kellett volna kivonulnia belőle, amikor már a laikus számára is látni lehetett, hogy nem az az elv és értékrend a cél, amelyért az MSZP-ben politizál, hanem valami teljesen másról szól a történet!. Ma már be kell dőlnie az MSZP-nek ahhoz, hogy újra tudjon épülni. Lehet, hogy akkor tesz ez ügyben a legtöbbet, ha megteszi a kamikázét! Na Ki
2013. december 4. szerda
00:57

Én sem!
Ha csak nem becsületből, hogy ne dőljön be a párt, de ha így döntött, akkor, akkor kellett volna kivonulnia belőle, amikor már a laikus számára is látni lehetett, hogy nem az az elv és értékrend a cél, amelyért az MSZP-ben politizál, hanem valami teljesen másról szól a történet!. Ma már be kell dőlnie az MSZP-nek ahhoz, hogy újra tudjon épülni. Lehet, hogy akkor tesz ez ügyben a legtöbbet, ha megteszi a kamikázét!

]]>
Gyöngyi Péter http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328961 Gyöngyi Péter Wed, 04 Dec 2013 04:46:08 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328961 gets 2013. december 3. kedd 23:19 Többek között Kéri is megtett mindent, ennek a helyzetnek a kialakulásáért. Jól megél és megélt abból, hogy felelőtlenül, minden egyéb átgondolás nélkül szart kever, utána meg elemezgeti azt., mint a bolha, akinek minden lábát kihúzva, a következtetés az, hogy amikor a bolha nem ugrik, akkor a bolha süket. gets
2013. december 3. kedd
23:19

Többek között Kéri is megtett mindent, ennek a helyzetnek a kialakulásáért. Jól megél és megélt abból, hogy felelőtlenül, minden egyéb átgondolás nélkül szart kever, utána meg elemezgeti azt., mint a bolha, akinek minden lábát kihúzva, a következtetés az, hogy amikor a bolha nem ugrik, akkor a bolha süket.

]]>
Na Ki http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328907 Na Ki Tue, 03 Dec 2013 22:57:10 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328907 Én már a DK megalakulása óta nem értem, mit keres még L. I. az MSZP-ben. Én már a DK megalakulása óta nem értem, mit keres még L. I. az MSZP-ben.

]]>
Commonsense http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328901 Commonsense Tue, 03 Dec 2013 21:49:17 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328901 Na az sem latott meg polipot (igaz tobb eltero fajtaja is letezik) aki a lexikon bejegyzest irta. A polip (octopus) nem bocsajt ki tintat amikor tamad, hanem kizarolag amikor veszelyben van amikor VEDEKEZIK. Vagyis amikor hatalmon (tamado pozicioban van) akkor nem bujik a tinta moge, mert nagy ivben tesz ra hogy ki mit gondol, hanem amikor mar nem olyan magabiztos, amikor fogytan az ereje, amikor veszelyben van , na ekkor kezdi el "kopkodni" a tintafelhot (leginkabb a tintasugaras nyomtato irja le ezt az allapotot) Na az sem latott meg polipot (igaz tobb eltero fajtaja is letezik) aki a lexikon bejegyzest irta. A polip (octopus) nem bocsajt ki tintat amikor tamad, hanem kizarolag amikor veszelyben van amikor VEDEKEZIK.
Vagyis amikor hatalmon (tamado pozicioban van) akkor nem bujik a tinta moge, mert nagy ivben tesz ra hogy ki mit gondol, hanem amikor mar nem olyan magabiztos, amikor fogytan az ereje, amikor veszelyben van , na ekkor kezdi el “kopkodni” a tintafelhot (leginkabb a tintasugaras nyomtato irja le ezt az allapotot)

]]>
gets http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328897 gets Tue, 03 Dec 2013 21:19:54 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328897 http://www.atv.hu/videok/video-20131203-keri-laszlo Ebben most nem személyeskedik az alany és a szakmához is hűen szövegel: . Kéri László A bíróságoknak a következő választásokon soha nem látott szerepe lesz. Erre a következtetésre jutott a fóti választás kapcsán Kéri László politológus. Az nem lenne jó, ha a választás a bíróságokon dőlne el –tette hozzá. Ha az egész választás az igazságszolgáltatásra terelődik, az rémes helyzetet szül. A kormánypárti stratégák szerint nem nagy baj, ha botrányok övezik a választást, mert így kevesen mennek el választani, a másfél millió bizonytalan szavazónak elveszik a kedvét a részvételtől – vélekedett Kéri. http://www.atv.hu/videok/video-20131203-keri-laszlo
Ebben most nem személyeskedik az alany és a szakmához is hűen szövegel:
.
Kéri László
A bíróságoknak a következő választásokon soha nem látott szerepe lesz. Erre a következtetésre jutott a fóti választás kapcsán Kéri László politológus. Az nem lenne jó, ha a választás a bíróságokon dőlne el –tette hozzá. Ha az egész választás az igazságszolgáltatásra terelődik, az rémes helyzetet szül. A kormánypárti stratégák szerint nem nagy baj, ha botrányok övezik a választást, mert így kevesen mennek el választani, a másfél millió bizonytalan szavazónak elveszik a kedvét a részvételtől – vélekedett Kéri.

]]>
bajao http://nepszava.com/2013/12/velemeny/lendvai-ildiko-a-polip-es-en.html/comment-page-1#comment-328892 bajao Tue, 03 Dec 2013 20:39:53 +0000 http://nepszava.com/?p=125026#comment-328892 a sok minusz ellenére tudom, hogy igazam van! a minuszolok szerint nem az szdsz-nek köszönhették a bukást a szocik? DE IGEN! mert tul sokat engedtek nekik! semmit használhatót nem csináltak, csak romboltak (pl az oktatásban!) megszüntettek pölö belügyminisztérium (ennek levét issza Gyurcsány azóta is), na meg a pszichiátriai intézet, és egyéb kórházak, de még folytathatnám a sort (sajnos!). egy miniszterjelöltjük aki végül is nem vállalta el a posztot, mert nem szakmai hanem politikai elvárások voltak vele szemben, egy reggel betelefonált a kedvenc müsoromba, és ott mondta el ezt, meg azt is, hogy a szabaddemokratáknak halvány fogalmuk sincs a valóságról. miért mondta volna ha nem igy lenne, én meg a tapasztaltam alapján tudom, hogy igazam van! soha nem akarom ujból azokat hatalomban látni! a sok minusz ellenére tudom, hogy igazam van!
a minuszolok szerint nem az szdsz-nek köszönhették a bukást a szocik?
DE IGEN! mert tul sokat engedtek nekik!
semmit használhatót nem csináltak, csak romboltak (pl az oktatásban!) megszüntettek pölö belügyminisztérium (ennek levét issza Gyurcsány azóta is), na meg a pszichiátriai intézet, és egyéb kórházak, de még folytathatnám a sort (sajnos!).
egy miniszterjelöltjük aki végül is nem vállalta el a posztot, mert nem szakmai hanem politikai elvárások voltak vele szemben, egy reggel betelefonált a kedvenc müsoromba, és ott mondta el ezt, meg azt is, hogy a szabaddemokratáknak halvány fogalmuk sincs a valóságról.
miért mondta volna ha nem igy lenne, én meg a tapasztaltam alapján tudom, hogy igazam van!
soha nem akarom ujból azokat hatalomban látni!

]]>