Hozzászólás: A Kúria keresztbe tett Orbán akaratának http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 K. S. http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-333573 K. S. Sat, 21 Dec 2013 13:48:28 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-333573 csavargó 2013. december 18. szerda 14:57 . ++++++++++ csavargó
2013. december 18. szerda
14:57
.
++++++++++

]]>
csavargó http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332834 csavargó Wed, 18 Dec 2013 12:57:47 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332834 Orbánnak valóban az lenne a célja, hogy a devizahiteleseket megmentse és most őrjöng, hogy nem sikerül? Az egoista orbántól ez nekem hihetetlen. Sokkal inkább hihető az a verzió, hogy nem tudja megmenteni őket, hamarosan le kell zárni az ügyet de saját magát tisztázni akarja. Amikor tehát elkezdődnek a kilakoltatások mondhatja, hogy ő mindent megtett, de a kúria nem támogatta. Ezzel egyben demonstrálja, hogy itt demokrácia van, mert ellentmondhatnak neki. Két legyet egy csapásra. Orbánnak valóban az lenne a célja, hogy a devizahiteleseket megmentse és most őrjöng, hogy nem sikerül? Az egoista orbántól ez nekem hihetetlen. Sokkal inkább hihető az a verzió, hogy nem tudja megmenteni őket, hamarosan le kell zárni az ügyet de saját magát tisztázni akarja. Amikor tehát elkezdődnek a kilakoltatások mondhatja, hogy ő mindent megtett, de a kúria nem támogatta. Ezzel egyben demonstrálja, hogy itt demokrácia van, mert ellentmondhatnak neki. Két legyet egy csapásra.

]]>
Eagle http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332712 Eagle Wed, 18 Dec 2013 01:40:51 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332712 szgabi 2013. december 17. kedd 19:54 Orbán kérte, vagy utasította a kúriát? Ez nem mindegy. Önmagától tette saját hasznára, vagy nyomásra? Egyébként a kérdés nem olyan egyszerű. Nem számít mi az igazság, az számít, hogy az emberek mit gondolnak róla és, hogyan fog lecsengeni. . Orbán egyre többet hazardírozik egyre gyengülő fedezettel, és tuti biztos, egyre kevésbé érti amit csinál. szgabi 2013. december 17. kedd 19:54

Orbán kérte, vagy utasította a kúriát? Ez nem mindegy. Önmagától tette saját hasznára, vagy nyomásra? Egyébként a kérdés nem olyan egyszerű. Nem számít mi az igazság, az számít, hogy az emberek mit gondolnak róla és, hogyan fog lecsengeni.
.
Orbán egyre többet hazardírozik egyre gyengülő fedezettel, és tuti biztos, egyre kevésbé érti amit csinál.

]]>
szgabi http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332649 szgabi Tue, 17 Dec 2013 19:23:12 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332649 Walla!, köszönöm, sok munkám van benne, hogy véleményt merjek egyáltalán alkotni erről a témáról Walla!,
köszönöm, sok munkám van benne, hogy véleményt merjek egyáltalán alkotni erről a témáról

]]>
szgabi http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332645 szgabi Tue, 17 Dec 2013 19:14:40 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332645 Mielőtt megint megvádolna valaki, hogy bankellenes, meg Jobbikos vagyok, nem, egyik sem vagyok: az nem szélsőség, ha valaki elvárja, hogy a bankok is betartsák a rájuk vonatkozó törvényeket, és ha nem tették, akkor igenis vállalják a következményeket, akkor is ha veszteséggel jár. Ezek is csak magánvállalkozások, miért járna nekik más bánásmód, mint mondjuk az ÁFA csaló cégeknek? A bankok ugyanis beleírtak egy pontot a szerződésekbe, ami alapján kényük kedvük szerint változtathatják a szerződések költségeit, kamatát, stb., persze úgy megfogalmazva, hogy egyszerű halandóként ne vedd észre. A legtöbb forint szerződésben is benne van, csak szólok, ezért übergáz, pl., hogy a ft hitelesek uszulnak a devizások ellen. Nem véletlen, hogy nemrég pl. az ERSTE FORINTT HITEL !!! szerződését meszelte el a bíróság, ugyanezért. Nem az árfolyamváltozás a gond, hanem ez a bizonyos kikötés, amit a törvény pontosan szabályoz, és ezt játszották ki, és emelték a kamatokat akár 10-szeresére, indokolatlanul és ellenőrizhetetlenül, ez pedig tilos. Törvény tiltja. Pontosan azért szankcionál a törvény semmisséggel, hogy visszatartó ereje legyen, és a bankok ne próbálják kihasználni még véletlenül sem az ügyfelek pénzügyi tájékozatlanságát. Ez ugyanis nem jogosítja fel őket a jogsértésre. Na erről hallgatott most mélyen a Kúria. De visszatérve az első mondatomhoz, nem hiszem, hogy pl. az USA-ban októberben bankellenességgel meg szélsőjobboldalisággal vádolták volna a kormányt, vagy az Igazságügyi Minisztériumot, amikor rekordösszegű, 13 milliárd dolláros bírságot szabtak ki az USA legnagyobb bankjára, a JP Morganre, a válság kirobbantásában játszott szerepe miatt. Magyarországon meg hazudoznak összevissza, hogy mennyire tönkremennének, meg államcsőd lenne. Francokat, meg se kottyanna nekik, az elmaradt extra profit nem egyenlő a veszteséggel. De az igazi baj, a legnagyobb veszély, amit nem győzök eleget hangsúlyozni,amiről itt az AN sem ír, hogy a Jobbik csúnyán meg fogja ezt a kétfenekű Kúria döntést lovagolni, és a tájékozatlan, csalódott károsultak hátán akar megerősödni. A magát demokratikusnak mondó fél pedig nem mer a törvény oldalán fellépni, ha az épp nem a bankoknak kedvezne, nehogy bankellenes szélsőségesnek legyen bélyegezve, nehogy még véletlenül összetévesszék a Jobbikkal. Inkább mélyen hallgat a törvényekről, ami megvédené a fogyasztókat. Kálmán Olga meg alákérdez a bankvezérnek meg a bankjogásznak, a bankreklámokért cserébe, mint akinek létkérdés megnyerni a következő Obersovszky díjat. Hát milyen világ ez? Nem értem, ezt az emberek miért nem látják??? Mielőtt megint megvádolna valaki, hogy bankellenes, meg Jobbikos vagyok, nem, egyik sem vagyok: az nem szélsőség, ha valaki elvárja, hogy a bankok is betartsák a rájuk vonatkozó törvényeket, és ha nem tették, akkor igenis vállalják a következményeket, akkor is ha veszteséggel jár. Ezek is csak magánvállalkozások, miért járna nekik más bánásmód, mint mondjuk az ÁFA csaló cégeknek? A bankok ugyanis beleírtak egy pontot a szerződésekbe, ami alapján kényük kedvük szerint változtathatják a szerződések költségeit, kamatát, stb., persze úgy megfogalmazva, hogy egyszerű halandóként ne vedd észre. A legtöbb forint szerződésben is benne van, csak szólok, ezért übergáz, pl., hogy a ft hitelesek uszulnak a devizások ellen. Nem véletlen, hogy nemrég pl. az ERSTE FORINTT HITEL !!! szerződését meszelte el a bíróság, ugyanezért. Nem az árfolyamváltozás a gond, hanem ez a bizonyos kikötés, amit a törvény pontosan szabályoz, és ezt játszották ki, és emelték a kamatokat akár 10-szeresére, indokolatlanul és ellenőrizhetetlenül, ez pedig tilos. Törvény tiltja. Pontosan azért szankcionál a törvény semmisséggel, hogy visszatartó ereje legyen, és a bankok ne próbálják kihasználni még véletlenül sem az ügyfelek pénzügyi tájékozatlanságát. Ez ugyanis nem jogosítja fel őket a jogsértésre. Na erről hallgatott most mélyen a Kúria.

De visszatérve az első mondatomhoz, nem hiszem, hogy pl. az USA-ban októberben bankellenességgel meg szélsőjobboldalisággal vádolták volna a kormányt, vagy az Igazságügyi Minisztériumot, amikor rekordösszegű, 13 milliárd dolláros bírságot szabtak ki az USA legnagyobb bankjára, a JP Morganre, a válság kirobbantásában játszott szerepe miatt. Magyarországon meg hazudoznak összevissza, hogy mennyire tönkremennének, meg államcsőd lenne. Francokat, meg se kottyanna nekik, az elmaradt extra profit nem egyenlő a veszteséggel.
De az igazi baj, a legnagyobb veszély, amit nem győzök eleget hangsúlyozni,amiről itt az AN sem ír, hogy a Jobbik csúnyán meg fogja ezt a kétfenekű Kúria döntést lovagolni, és a tájékozatlan, csalódott károsultak hátán akar megerősödni. A magát demokratikusnak mondó fél pedig nem mer a törvény oldalán fellépni, ha az épp nem a bankoknak kedvezne, nehogy bankellenes szélsőségesnek legyen bélyegezve, nehogy még véletlenül összetévesszék a Jobbikkal. Inkább mélyen hallgat a törvényekről, ami megvédené a fogyasztókat. Kálmán Olga meg alákérdez a bankvezérnek meg a bankjogásznak, a bankreklámokért cserébe, mint akinek létkérdés megnyerni a következő Obersovszky díjat. Hát milyen világ ez? Nem értem, ezt az emberek miért nem látják???

]]>
Walla! http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332639 Walla! Tue, 17 Dec 2013 19:00:32 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332639 szgabi, dec. 17. 19:54 ++++++++++++++++++ bravó!!! szgabi, dec. 17. 19:54
++++++++++++++++++ bravó!!!

]]>
sydney http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332630 sydney Tue, 17 Dec 2013 18:46:25 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332630 oldster " 2013. december 17. kedd 17:58 sydney 2013. december 16. hétfő 22:44 . Ez nagyon tetszett! Mert nagyon igaz!" Örülök neki. . oldster

2013. december 17. kedd
17:58

sydney 2013. december 16. hétfő 22:44
.
Ez nagyon tetszett!
Mert nagyon igaz!”

Örülök neki.
.

]]>
szgabi http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332608 szgabi Tue, 17 Dec 2013 17:54:32 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332608 A Kúria nem tett keresztbe Orbánnak. Pontosan azt tette, amit kért, nem nyilvánosan. A háttérben. Zárt ajtók mögött. Megvédte Csányi Sándort és az OTP-t. Az utóbbi időben ugyanis vészesen elszaporodtak a jogerősen elvesztett pereik. A Kúria szintén félremagyarázott júliusi döntése után az OTP vezérkar pár hónap alatt 3.148.132 db részvénytől szabadult meg kb. 14 és fél milliárd Ft értékben. Most viszont, ahogy bejelentették a határozatot, az OTP részvények jelentős erősödésnek indultak, és megmenekült kis időre a forint is. Orbán pedig örülhet, hiszen széttárhatja a kezeit, nem ő a hibás, és öreg szurkolótársával továbbra is vígan köpködhetik a szotyolát a MOL vezér nyakába. Az alku, amit a háttérben a Bankszövetséggel kötöttek, csodásan bejött, erről már írtam korábban is: "ti benyelitek az összes banki különadót, cserébe mi nem döntjük be a devizahitel portfóliótokat." Persze nyilvánosan mindketten nyivákoltak kicsit, hogy legyen cirkusz a népnek, és csont nélkül bevették! Erre példa most az AN cikk, vagy akár a DK kiadott közleménye, és az itteni hozzászólások, néhány kivételtől eltekintve. Gyönyörű népmesét látunk a juhász lányáról, aki hozott is meg nem is, fel is volt öltözve meg nem is, stb. A valóság az, hogy a Kúria megtette, ami Orbán érdekében állt, és most sokan azt hiszik, hogy van még egy utolsó bástyája a jogállamnak de azért Sanyi bácsi is meg van mentve. Mivel Orbán haverja miatt nem mondhatták ki nyíltan, hogy az egész devizahitelezés egy orbitális nagy átverés volt , hát hagytak két kiskaput, mert a saját előző állásfoglalásaikat mégsem változtathatták meg, az már nagyon durva lett volna. Nem véletlen, hogy van egy kérdés, amelyről nem határoztak. Ugyanis minden ilyen szerződésnek van egy közös nevezője, amely ütközik a Hpt. 213. § (1.). d. pontjával, és ez a pont a szerződések teljes semmisségét eredményezi. Erre pedig már van a Kúria Polgári Kollégiumának egy határozata, a keresztségben a 2/2012 PK vélemény nevet kapta. Bizony. Nem olyan egyszerű kérdés ez, hogy tartottak-e pisztolyt a te szép buksi fejedhez vagy sem. Ami törvénytelen, az törvénytelen, még akkor is, ha az adósok egyes könnyen ítélkező okosok szerint felelőtlenek voltak. Nem hiszem, hogy tudniuk kéne az élelmiszeriparral és kereskedelemmel valamint fogyasztóvédelemmel kapcsolatos összes törvényt, amikor épp 20 deka ecettel lemosott romlott parizert vesznek a CBA-ban, bár ők azt hiszik, friss. Szóval a két kiskaput csak a hozzáértő ügyvédek veszik észre és tudják használni, ezzel a Kúria elérte, hogy a szerződéseket csak egyedileg lehessen perelni, így nem döntik be a bankokat egyszerre, nincs bankpánik, nem dől be a forint, ráadásul sokan ezt a határozatot is félreértik, és lemondanak a perről. Aki pedig nem fordul ügyvédhez, az tovább retteg, szidja a bankokat, a Kúriát (Viktort nem, ő mindent megtett), elmenekül vagy öngyilkos lesz.. A bíróságok pedig szép csendben teszik a dolgukat és hozzák a semmisségről az ítéleteket egyenként, ha erre a két "kiskapura" alapozod a keresetedet. (A semmisség persze nem azt jelenti, hogy eltörlik a tartozást, mint azt sokan hiszik!!!) Nincs itt szükség közpénzből való "megmentésre". A kormánynak pedig, ha hozzáértő rendes emberekből állna, elég lenne két dolgot megtenni, hogy segítsen: biztosítani, hogy aki akar perelhessen, pl. illetékmentességgel, rászorultság szerint ill. létrehozni egy jogászokból álló teamet (olcsóbb, mint az állami mentegetés), akiknek adnak mondjuk 2 hónapot, hogy átnézzék a vitatott szerződéseket, és ha nem felelnek meg a törvényeknek, akkor gyorsított eljárás és pont. Nem kell itt nézegetni, hogy volt-e deviza, meg uzsora, meg jó erkölcs, meg csúnya bankok, szép diktátorok. Ez mind szemfényvesztés!!! A Kúria már kétszer is megválaszolta: Megfelelt a Hpt. 213-nak, vagy nem? Ennyi. Oszt jó napot. Akkor lenne itt tényleg jogállam. A Kúria nem tett keresztbe Orbánnak. Pontosan azt tette, amit kért, nem nyilvánosan. A háttérben. Zárt ajtók mögött. Megvédte Csányi Sándort és az OTP-t. Az utóbbi időben ugyanis vészesen elszaporodtak a jogerősen elvesztett pereik. A Kúria szintén félremagyarázott júliusi döntése után az OTP vezérkar pár hónap alatt 3.148.132 db részvénytől szabadult meg kb. 14 és fél milliárd Ft értékben. Most viszont, ahogy bejelentették a határozatot, az OTP részvények jelentős erősödésnek indultak, és megmenekült kis időre a forint is. Orbán pedig örülhet, hiszen széttárhatja a kezeit, nem ő a hibás, és öreg szurkolótársával továbbra is vígan köpködhetik a szotyolát a MOL vezér nyakába. Az alku, amit a háttérben a Bankszövetséggel kötöttek, csodásan bejött, erről már írtam korábban is: “ti benyelitek az összes banki különadót, cserébe mi nem döntjük be a devizahitel portfóliótokat.” Persze nyilvánosan mindketten nyivákoltak kicsit, hogy legyen cirkusz a népnek, és csont nélkül bevették! Erre példa most az AN cikk, vagy akár a DK kiadott közleménye, és az itteni hozzászólások, néhány kivételtől eltekintve.
Gyönyörű népmesét látunk a juhász lányáról, aki hozott is meg nem is, fel is volt öltözve meg nem is, stb.
A valóság az, hogy a Kúria megtette, ami Orbán érdekében állt, és most sokan azt hiszik, hogy van még egy utolsó bástyája a jogállamnak de azért Sanyi bácsi is meg van mentve. Mivel Orbán haverja miatt nem mondhatták ki nyíltan, hogy az egész devizahitelezés egy orbitális nagy átverés volt , hát hagytak két kiskaput, mert a saját előző állásfoglalásaikat mégsem változtathatták meg, az már nagyon durva lett volna.
Nem véletlen, hogy van egy kérdés, amelyről nem határoztak. Ugyanis minden ilyen szerződésnek van egy közös nevezője, amely ütközik a Hpt. 213. § (1.). d. pontjával, és ez a pont a szerződések teljes semmisségét eredményezi. Erre pedig már van a Kúria Polgári Kollégiumának egy határozata, a keresztségben a 2/2012 PK vélemény nevet kapta. Bizony. Nem olyan egyszerű kérdés ez, hogy tartottak-e pisztolyt a te szép buksi fejedhez vagy sem. Ami törvénytelen, az törvénytelen, még akkor is, ha az adósok egyes könnyen ítélkező okosok szerint felelőtlenek voltak. Nem hiszem, hogy tudniuk kéne az élelmiszeriparral és kereskedelemmel valamint fogyasztóvédelemmel kapcsolatos összes törvényt, amikor épp 20 deka ecettel lemosott romlott parizert vesznek a CBA-ban, bár ők azt hiszik, friss.
Szóval a két kiskaput csak a hozzáértő ügyvédek veszik észre és tudják használni, ezzel a Kúria elérte, hogy a szerződéseket csak egyedileg lehessen perelni, így nem döntik be a bankokat egyszerre, nincs bankpánik, nem dől be a forint, ráadásul sokan ezt a határozatot is félreértik, és lemondanak a perről. Aki pedig nem fordul ügyvédhez, az tovább retteg, szidja a bankokat, a Kúriát (Viktort nem, ő mindent megtett), elmenekül vagy öngyilkos lesz.. A bíróságok pedig szép csendben teszik a dolgukat és hozzák a semmisségről az ítéleteket egyenként, ha erre a két “kiskapura” alapozod a keresetedet. (A semmisség persze nem azt jelenti, hogy eltörlik a tartozást, mint azt sokan hiszik!!!) Nincs itt szükség közpénzből való “megmentésre”. A kormánynak pedig, ha hozzáértő rendes emberekből állna, elég lenne két dolgot megtenni, hogy segítsen: biztosítani, hogy aki akar perelhessen, pl. illetékmentességgel, rászorultság szerint ill. létrehozni egy jogászokból álló teamet (olcsóbb, mint az állami mentegetés), akiknek adnak mondjuk 2 hónapot, hogy átnézzék a vitatott szerződéseket, és ha nem felelnek meg a törvényeknek, akkor gyorsított eljárás és pont. Nem kell itt nézegetni, hogy volt-e deviza, meg uzsora, meg jó erkölcs, meg csúnya bankok, szép diktátorok. Ez mind szemfényvesztés!!! A Kúria már kétszer is megválaszolta: Megfelelt a Hpt. 213-nak, vagy nem? Ennyi. Oszt jó napot.
Akkor lenne itt tényleg jogállam.

]]>
oldster http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332576 oldster Tue, 17 Dec 2013 15:58:03 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332576 sydney 2013. december 16. hétfő 22:44 . Ez nagyon tetszett! Mert nagyon igaz! . sydney 2013. december 16. hétfő 22:44
.
Ez nagyon tetszett!
Mert nagyon igaz!
.

]]>
csakén http://nepszava.com/2013/12/magyarorszag/a-kuria-keresztbe-fekudt-orban-lazalmanak.html/comment-page-1#comment-332551 csakén Tue, 17 Dec 2013 14:28:05 +0000 http://nepszava.com/?p=125341#comment-332551 http://propeller.hu/itthon/2841279-587-millio-forintos-tartozast-engedett - Mi az, hogy elengednek tartozást? Kik ők, hogy ezt megtehetik? Tudom, 2/3 az 2/3, oszt jó napot! http://propeller.hu/itthon/2841279-587-millio-forintos-tartozast-engedett
-
Mi az, hogy elengednek tartozást? Kik ők, hogy ezt megtehetik?
Tudom, 2/3 az 2/3, oszt jó napot!

]]>