Hozzászólás: Török Monika: A kockás füzet http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 Török Monika http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-229010 Török Monika Thu, 15 Nov 2012 00:43:16 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-229010 srácok, srácok... amikor az izzó lakótelep épült, meglehetősen belementek a munkagépek a temetőbe. mi például emberi lábszárakkal játszottunk. mondjunk, meg is látszik rajtunk :) srácok, srácok… amikor az izzó lakótelep épült, meglehetősen belementek a munkagépek a temetőbe. mi például emberi lábszárakkal játszottunk. mondjunk, meg is látszik rajtunk :)

]]>
Gonoszka http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228911 Gonoszka Wed, 14 Nov 2012 13:12:31 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228911 De szép idők voltak! A ifjúkor fűtött fantáziája. az elkapott félszavak, titkok. Én elég messze laktam onnan, csak a temető saráról és a töltés oldalából pislogtam arra, de az ember hallott egyet s mást. Látod? Milyen az emlékezet, a cím mennyire megmaradt, pedig sose jártam ott. :))) De szép idők voltak! A ifjúkor fűtött fantáziája. az elkapott félszavak, titkok. Én elég messze laktam onnan, csak a temető saráról és a töltés oldalából pislogtam arra, de az ember hallott egyet s mást. Látod? Milyen az emlékezet, a cím mennyire megmaradt, pedig sose jártam ott. :)))

]]>
Túlavasúti http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228909 Túlavasúti Wed, 14 Nov 2012 13:04:54 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228909 Gonoszka A Dugonics u 22-ben laktam. Tényleg izgi volt, mert egyszer épp az udvari illemhelyen olvasgatva ölembe pottyant hirtelen egy tündér. Nagyon sietett. Valaki anyámnak elmondta. Kaptam egy fülest, hogy mit kerestem én Jucikával ott. Én csak azután tudtam meg, hogy a házban négyen is laknak "albérletben" a 13-ban "dolgozók" közül. Nem zavarták egymást, mert a főbérlők nappal. az albérlők éjjel dolgoztak. Egyébként rendes ház volt. Fizetési napok kivételével. Volt amikor másnap ablakot kellett cseréltetni, némelyik repülőskedvű házastárs miatt. Ugyanis mindig azzal a rohadt pénzzel volt probléma, csakúgy mint most. Gonoszka
A Dugonics u 22-ben laktam. Tényleg izgi volt, mert egyszer épp az udvari illemhelyen olvasgatva ölembe pottyant hirtelen egy tündér. Nagyon sietett.
Valaki anyámnak elmondta. Kaptam egy fülest, hogy mit kerestem én Jucikával
ott. Én csak azután tudtam meg, hogy a házban négyen is laknak “albérletben” a 13-ban “dolgozók” közül. Nem zavarták egymást, mert a főbérlők nappal. az albérlők éjjel dolgoztak. Egyébként rendes ház volt. Fizetési napok kivételével. Volt amikor másnap ablakot kellett cseréltetni, némelyik repülőskedvű házastárs miatt. Ugyanis mindig azzal a rohadt pénzzel volt probléma, csakúgy mint most.

]]>
Gonoszka http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228895 Gonoszka Wed, 14 Nov 2012 11:51:11 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228895 Túlavasúti, mesélj, ez olyan izgi! A Dugonics 13-ban jártál? :)). Tudod, ott ahol mindig leeresztett redőnyök voltak. Túlavasúti, mesélj, ez olyan izgi! A Dugonics 13-ban jártál? :)). Tudod, ott ahol mindig leeresztett redőnyök voltak.

]]>
Túlavasúti http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228893 Túlavasúti Wed, 14 Nov 2012 11:47:38 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228893 Kedves Török Monika Meghatóan kedves írásodon nosztalgiáztam. '48-ban amikor kirúgtak a debreceni piariból anyámmal A szép városba Újpestre költöztünk. A Dugonics utcának az a része - a fateleppel és a temetővel együtt - már a múlté. Az udvar sarkában kaptunk egy szoba konyha spájzos lakást, szemben a ház mosókonyhájával. Ennél fogva inkább a városi gyerekek megismerésével töltöttem pár hónapot. Szép volt. Ősszel már a nyugatinál a 6-os raktárban kaptam munkát. Igy lett pénzem is a környéki 5 mozi vasárnaponkénti látogatására. Sajnos anyám halála miatt a pesti élet - akkor - hamar megszakadt. Akkori barátaimat pár év múltán hiába kerestem. SZÉTSZÉLEDTÜNK! SAJNÁLOM. Köszönöm írásod. Kedves Török Monika
Meghatóan kedves írásodon nosztalgiáztam. ‘48-ban amikor kirúgtak a debreceni
piariból anyámmal A szép városba Újpestre költöztünk. A Dugonics utcának az a
része – a fateleppel és a temetővel együtt – már a múlté. Az udvar sarkában kaptunk egy szoba konyha spájzos lakást, szemben a ház mosókonyhájával. Ennél fogva inkább a városi gyerekek megismerésével töltöttem pár hónapot. Szép volt.
Ősszel már a nyugatinál a 6-os raktárban kaptam munkát. Igy lett pénzem is
a környéki 5 mozi vasárnaponkénti látogatására.
Sajnos anyám halála miatt a pesti élet – akkor – hamar megszakadt. Akkori
barátaimat pár év múltán hiába kerestem. SZÉTSZÉLEDTÜNK! SAJNÁLOM.
Köszönöm írásod.

]]>
Sándor- http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228623 Sándor- Tue, 13 Nov 2012 12:05:02 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228623 Gonoszka: az a szép, hogy nekünk nem kell, mert a másik cikknél már jobbról-balról körbejárták. Gonoszka:
az a szép, hogy nekünk nem kell, mert a másik cikknél már jobbról-balról körbejárták.

]]>
Gonoszka http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228608 Gonoszka Tue, 13 Nov 2012 10:01:57 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228608 Sándor, szegény szerencsétlennek mekkora feneke lehet? Még mi is kerítsük? :)) Sándor, szegény szerencsétlennek mekkora feneke lehet? Még mi is kerítsük? :))

]]>
Sándor- http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228605 Sándor- Tue, 13 Nov 2012 09:49:36 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228605 Azért van a mínuszolás, mert itt nincs gyurcsányolás-orbányolás és nem kerítettünk nagy feneket szegény szerencsétlen Babarczynak se. Azért van a mínuszolás, mert itt nincs gyurcsányolás-orbányolás és nem kerítettünk nagy feneket szegény szerencsétlen Babarczynak se.

]]>
Gonoszka http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228533 Gonoszka Mon, 12 Nov 2012 23:17:59 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228533 Hagyni kell szegényt érvényesülni. Egy nyomás, egy élvezet. :)) Hagyni kell szegényt érvényesülni. Egy nyomás, egy élvezet. :))

]]>
Török Monika http://nepszava.com/2012/11/velemeny/torok-monika-a-kockas-fuzet.html/comment-page-2#comment-228532 Török Monika Mon, 12 Nov 2012 23:16:01 +0000 http://nepszava.com/?p=112695#comment-228532 miért mínuszolgat itt valaki folyamatosan? semmi olyanról nem beszélgetünk, amit el kéne látni ilyesmivel. miért mínuszolgat itt valaki folyamatosan? semmi olyanról nem beszélgetünk, amit el kéne látni ilyesmivel.

]]>