Hozzászólás: Babarczy vezeti az Együtt 2014 támogatók listáját http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 talalom http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-3#comment-227950 talalom Sat, 10 Nov 2012 21:16:47 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227950 Gyakorlatilag mind a 92 hsz-ben van olyasmi, amivel egyetértek. Miközben magam is azt gondolom, hogy a volt fidesz szavazók (és nem a fideszes átállók) nélkül nem lehet győzni, aközben azt is látom az aláírók névsorából, hogy sok közöttük a könnyen lelkesedő. Aki '89-ben megváltásként fogadta a rendszerváltást, és eszébe sem jutott, hogy ez a szabadságon kívül bizony kemény próba elé állítja a társadalom többségét. Aki ájultan mantrázott Orbán "bátorságáról", meg "tehetségéről', holott csupán egy csapszéki ordenáréságot valósított meg a politikában. Aki egyébként a mai napig szemérmesen "utálja a politikát", szívesen egyrészt-másrészt-ozik, függetlenként kikiáltva magát. Aki azt hiszi, hogy ha évente kétszer kimegy csápolni a kedvenc zenekarának, az eleget tett a demokrácia, a szabadság követelményének. Természetesen tisztelet itt is a Heller Ágneshez hasonló következetes gondolkodóknak. Sajnálom, hogy nem a Szolidaritás viszi a prímet ebben a zenekarban, Kónya Pétert sokkal felelősségteljesebb embernek látom, mint Juhászt. Gyurcsány Ferenc ismét jól látja a dolgokat. És ne feledkezzetek meg arról, hogy 23-a előtt, azon a Millát helyretevő beszélgetésen azt is mondta: a DK másfél órával előbb tartja a nagygyűlését, hogy szimpatizánsai a Milla és a SZolidaritás közös tüntetésére odaérjenek. Így is volt: az Egyetem térről egy tömbben mentünk a Kossuth Lajos utcába. Már csak ott fértünk el, mert az a "pár ember" - a BM szíves közlése - addigra betöltötte a Szabadsajtó utat, az Erzsébet híd felét, a Március 15-e teret, de még a rakpartokra is jutottak. A DK-s táblákat pedig - a szervezők kívánságának megfelelően - zsákokkal, trikókkal takarták el. Gyakorlatilag mind a 92 hsz-ben van olyasmi, amivel egyetértek. Miközben magam is azt gondolom, hogy a volt fidesz szavazók (és nem a fideszes átállók) nélkül nem lehet győzni, aközben azt is látom az aláírók névsorából, hogy sok közöttük a könnyen lelkesedő. Aki ‘89-ben megváltásként fogadta a rendszerváltást, és eszébe sem jutott, hogy ez a szabadságon kívül bizony kemény próba elé állítja a társadalom többségét. Aki ájultan mantrázott Orbán “bátorságáról”, meg “tehetségéről’, holott csupán egy csapszéki ordenáréságot valósított meg a politikában. Aki egyébként a mai napig szemérmesen “utálja a politikát”, szívesen egyrészt-másrészt-ozik, függetlenként kikiáltva magát. Aki azt hiszi, hogy ha évente kétszer kimegy csápolni a kedvenc zenekarának, az eleget tett a demokrácia, a szabadság követelményének. Természetesen tisztelet itt is a Heller Ágneshez hasonló következetes gondolkodóknak. Sajnálom, hogy nem a Szolidaritás viszi a prímet ebben a zenekarban, Kónya Pétert sokkal felelősségteljesebb embernek látom, mint Juhászt. Gyurcsány Ferenc ismét jól látja a dolgokat. És ne feledkezzetek meg arról, hogy 23-a előtt, azon a Millát helyretevő beszélgetésen azt is mondta: a DK másfél órával előbb tartja a nagygyűlését, hogy szimpatizánsai a Milla és a SZolidaritás közös tüntetésére odaérjenek. Így is volt: az Egyetem térről egy tömbben mentünk a Kossuth Lajos utcába. Már csak ott fértünk el, mert az a “pár ember” – a BM szíves közlése – addigra betöltötte a Szabadsajtó utat, az Erzsébet híd felét, a Március 15-e teret, de még a rakpartokra is jutottak. A DK-s táblákat pedig – a szervezők kívánságának megfelelően – zsákokkal, trikókkal takarták el.

]]>
gets http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227937 gets Sat, 10 Nov 2012 20:02:10 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227937 Habsburg György tudtommal már lemondott a VK elnöki tisztéről - ezt az "államosítást" már ő sem vállalja be. :((( Habsburg György tudtommal már lemondott a VK elnöki tisztéről – ezt az “államosítást” már ő sem vállalja be. :(((

]]>
kekec http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227921 kekec Sat, 10 Nov 2012 19:03:22 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227921 bocs, ezt nem ide szántam, az érthetőség kedvért: a qurmány "megvédi" a Vöröskereszt pénzét is. bocs, ezt nem ide szántam, az érthetőség kedvért: a qurmány “megvédi” a Vöröskereszt pénzét is.

]]>
kekec http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227920 kekec Sat, 10 Nov 2012 18:59:45 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227920 és egy másik komment - proaktív, ennél a témánál az erősebb szavak nagyon is a "helyükön" vannak. Dr. Nélküli Vitéz Kismac (BELLA) 2012.11.10. 09:18:36 @Félázsiai fahéjas Boli – Ch.T. is, meg’há...: Nekem is kétezer most emiatt a vérnyomásom, Edward, drágám! Ott a kulcs, abban a mondatodban, hogy a Vöröskereszt MÉG az egyik egyetlen olyan szevezet, ami TÉNYLEG segít is a szegényeknek, szegényeken. De ma Magyarországon a szegények: LE VANNAK SZARVA, LE VANNAK EJTVE. Másfél év alatt annyiszor rúgtak beléjük, ahány forintra most az állam a fekélyes, bűzlő kezét rá akarja rakni. EZÉRT SEM értettem, hogy a sok csóró-lúzer (bocs), akik a 2,7 millió barom állat szavazójuk többségét adták (felmérték anno), MIÉRT szavazott rájuk, mikor tudhatta (volna), hogy a Fidesz a jómúdúak és gazdagok pártja. AZT SEM ÉRTEM, mi a f...-ért foglalkozom én az országgal meg a szerencsétlenebb honfitársaimmal, mikor én személy szerint, meg családilag is, anyagilag jól járok velük?! Mi a f...-ért érdekel még a "kurvaország" sorsa??? Nem értem. Annyival nyugodtabb lennék. Élnék, mint marci hevesen, 2014-ben regisztrálnék, elmennék, leszavaznék Bajnaiékra (ha ő lesz a miniszterelnök jelölt) és kész. Megúsznám az ilyen vérnyomás emelkedést, amit ez a Vöröskereszt-államosítás okoz, amit az összes fairiytale f...-kodás okoz. De sajnos nem vagyok csököttagyú barom és sajnos érdekel, mi lesz ezzel az országgal. És most még inkább azt mondom, amit eddig: Aki 2014-ben nem a demokratikus erőkre szavaz, amelyik épp a legerősebb (igen, akár a szocikra is), hogy kétharmaddal elküldjük ezeket a f...-okat a f...-ba, az az én szememben hazaáruló. Pont. Elnézést a csúnya beszédért, ez a dolog a Vöröskereszttel totál betette a kiskaput nálam... és egy másik komment – proaktív, ennél a témánál az erősebb szavak nagyon is a “helyükön” vannak.

Dr. Nélküli Vitéz Kismac (BELLA) 2012.11.10. 09:18:36
@Félázsiai fahéjas Boli – Ch.T. is, meg’há…:

Nekem is kétezer most emiatt a vérnyomásom, Edward, drágám!

Ott a kulcs, abban a mondatodban, hogy a Vöröskereszt MÉG az egyik egyetlen olyan szevezet, ami TÉNYLEG segít is a szegényeknek, szegényeken.

De ma Magyarországon a szegények: LE VANNAK SZARVA, LE VANNAK EJTVE. Másfél év alatt annyiszor rúgtak beléjük, ahány forintra most az állam a fekélyes, bűzlő kezét rá akarja rakni.

EZÉRT SEM értettem, hogy a sok csóró-lúzer (bocs), akik a 2,7 millió barom állat szavazójuk többségét adták (felmérték anno), MIÉRT szavazott rájuk, mikor tudhatta (volna), hogy a Fidesz a jómúdúak és gazdagok pártja.

AZT SEM ÉRTEM, mi a f…-ért foglalkozom én az országgal meg a szerencsétlenebb honfitársaimmal, mikor én személy szerint, meg családilag is, anyagilag jól járok velük?! Mi a f…-ért érdekel még a “kurvaország” sorsa??? Nem értem. Annyival nyugodtabb lennék. Élnék, mint marci hevesen, 2014-ben regisztrálnék, elmennék, leszavaznék Bajnaiékra (ha ő lesz a miniszterelnök jelölt) és kész. Megúsznám az ilyen vérnyomás emelkedést, amit ez a Vöröskereszt-államosítás okoz, amit az összes fairiytale f…-kodás okoz.

De sajnos nem vagyok csököttagyú barom és sajnos érdekel, mi lesz ezzel az országgal. És most még inkább azt mondom, amit eddig:

Aki 2014-ben nem a demokratikus erőkre szavaz, amelyik épp a legerősebb (igen, akár a szocikra is), hogy kétharmaddal elküldjük ezeket a f…-okat a f…-ba, az az én szememben hazaáruló. Pont.

Elnézést a csúnya beszédért, ez a dolog a Vöröskereszttel totál betette a kiskaput nálam…

]]>
kekec http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227914 kekec Sat, 10 Nov 2012 18:47:00 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227914 Azért az LMP is képes egyoldalas gügyögésekre, azaz az általános választói intelligenciához való alkalmazkodásra. Én nem is bánom: legalább teljesítményre sarkallják egymást a többi ellenzéki párttal: http://budapest.lehetmas.hu/files/2012/11/duna.pdf Azért az LMP is képes egyoldalas gügyögésekre, azaz az általános választói intelligenciához való alkalmazkodásra. Én nem is bánom: legalább teljesítményre sarkallják egymást a többi ellenzéki párttal:
http://budapest.lehetmas.hu/files/2012/11/duna.pdf

]]>
kamill77 http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227908 kamill77 Sat, 10 Nov 2012 18:37:14 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227908 babarczy nemrég rendezett kirohanást a magyar narancs ellen az orulunkvincent-blogon, mondván szerinte jeszenszky nem rasszista, csak hülye és a mancs mit képzel, hogy miket mer leírni. erre úgy kifakadtam, hogy hozzászólásomat törölte, majd pedig engem is... a nepszava.com véleményrovatával sejtésem szerint ugyanezt nem fogja tudni megtenni. Örülök, hogy másnak is szemet szúr a hölgy különös gondolatmenete, érdekes vargabetűi... "hozzáértése"... "nívója"... az ilyen "rövidlátnokoktól" mentsen meg minket az ég! babarczy nemrég rendezett kirohanást a magyar narancs ellen az orulunkvincent-blogon, mondván szerinte jeszenszky nem rasszista, csak hülye és a mancs mit képzel, hogy miket mer leírni. erre úgy kifakadtam, hogy hozzászólásomat törölte, majd pedig engem is…

a nepszava.com véleményrovatával sejtésem szerint ugyanezt nem fogja tudni megtenni. Örülök, hogy másnak is szemet szúr a hölgy különös gondolatmenete, érdekes vargabetűi… “hozzáértése”… “nívója”…

az ilyen “rövidlátnokoktól” mentsen meg minket az ég!

]]>
Pinty http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227815 Pinty Sat, 10 Nov 2012 14:25:55 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227815 Azt próbáltam bizonyítani, hogy lehetetlen Orbánt megdönteni átállók nélkül. Mindegy, hogy érdekből vagy megvilágosodásból állnak át, elemi szükség van rájuk. 2010-ben az első fordulóban az összes szavazó százalékában az alábbi eredmény született. Fidesz 34, MSZP 12, Jobbik 11, LMP 5 (összesen 62%) Eddig az volt a közvélekedés, hogy milyen nagy a távolmaradók aránya. Az Együtt-2014 színrelépésével helyre kerültek a dolgok: Fidesz 22, Együtt 14, MSZP 10, Jobbik 10, LMP 3, DK 1, 4K 1 (ez összesen 61%) GYAKORLATILAG A FIDESZTŐL ELFORDULÓK TÁMOGATJÁK AZ EGYÜTT 2014-ET! Természetesen vannak akik régi távolmaradókból lettek Együtt szimpatizánsok, és vannak Fidesz szavazók akik most távolmaradnának, de nem ez a jellemző. A jellemző, hogy az ellenzék 2014-es sikere a csalódott, vagy ha így jobban tetszik, „átállt” Fidesz szavazókon múlik. Az Együtt 2014 szavazóira úgy kell tekinteni, mint a megvilágosult, demokratikus, Orbán- és diktatúraellenes Fideszesekre. Ettől persze nem lesznek szimpatikusak, DE SZÜKSÉG VAN RÁJUK. Azt próbáltam bizonyítani, hogy lehetetlen Orbánt megdönteni átállók nélkül. Mindegy, hogy érdekből vagy megvilágosodásból állnak át, elemi szükség van rájuk.

2010-ben az első fordulóban az összes szavazó százalékában az alábbi eredmény született.
Fidesz 34, MSZP 12, Jobbik 11, LMP 5 (összesen 62%)

Eddig az volt a közvélekedés, hogy milyen nagy a távolmaradók aránya. Az Együtt-2014 színrelépésével helyre kerültek a dolgok:
Fidesz 22, Együtt 14, MSZP 10, Jobbik 10, LMP 3, DK 1, 4K 1 (ez összesen 61%)

GYAKORLATILAG A FIDESZTŐL ELFORDULÓK TÁMOGATJÁK AZ EGYÜTT 2014-ET!

Természetesen vannak akik régi távolmaradókból lettek Együtt szimpatizánsok, és vannak Fidesz szavazók akik most távolmaradnának, de nem ez a jellemző. A jellemző, hogy az ellenzék 2014-es sikere a csalódott, vagy ha így jobban tetszik, „átállt” Fidesz szavazókon múlik.

Az Együtt 2014 szavazóira úgy kell tekinteni, mint a megvilágosult, demokratikus, Orbán- és diktatúraellenes Fideszesekre. Ettől persze nem lesznek szimpatikusak, DE SZÜKSÉG VAN RÁJUK.

]]>
bumburi http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227810 bumburi Sat, 10 Nov 2012 13:54:45 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227810 Pinty Ne mondd már! Még jó hogy nem kívánod megtiltani bárkinek, hogy véleményt nyilvánítson arról, ami nem tetszik neki. Bár hasonló a véleményünk, de nem egyezik. Én ugyanis, amilyen konok vagyok, most is azt mondom, hogy egy értelmes programmal, a nem szavazókat is oda lehet vonzani ( nem csalni) az urnához. Az átállókról meg a véleményed különös. Kérlek szépen! Hogyan lehet megbízni bárkiben, ha eddig boldogan el volt az ország kettészakítottságában, sőt, még tett is rá, pár lapáttal?Aki esetleg tegnap békamenetelt, az gondolod hogy majd jó szívvel át fog állni? Nem barátom! A fideszből akik átállnak,azok nem jó szívvel tesznek x-et máshová. Esetleg a jól felfogott érdek játszik közre... Most is az a véleményem, hogy nem csak a mennyiség, a minőség is számít! Sokra megyünk az érdekből átállókra! Ott fognak gáncsolni, ahol csak tudnak. Pinty
Ne mondd már! Még jó hogy nem kívánod megtiltani bárkinek, hogy véleményt nyilvánítson arról, ami nem tetszik neki.
Bár hasonló a véleményünk, de nem egyezik.
Én ugyanis, amilyen konok vagyok, most is azt mondom, hogy egy értelmes programmal, a nem szavazókat is oda lehet vonzani ( nem csalni) az urnához.
Az átállókról meg a véleményed különös.
Kérlek szépen! Hogyan lehet megbízni bárkiben, ha eddig boldogan el volt az ország kettészakítottságában, sőt, még tett is rá, pár lapáttal?Aki esetleg tegnap békamenetelt, az gondolod hogy majd jó szívvel át fog állni?
Nem barátom! A fideszből akik átállnak,azok nem jó szívvel tesznek x-et máshová. Esetleg a jól felfogott érdek játszik közre… Most is az a véleményem, hogy nem csak a mennyiség, a minőség is számít! Sokra megyünk az érdekből átállókra! Ott fognak gáncsolni, ahol csak tudnak.

]]>
nathan http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227786 nathan Sat, 10 Nov 2012 12:46:34 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227786 Az un. politikai elemzőkről és következtetések megalkotóiról csak annyit, hogy nagyon sokan tévedtek a mi Eszterünkön kívül is. Kéri, Lengyel stb. De volt valaki, aki a 2010-es választásokat megelőzően másfél évvel megírta, hogy mi fog következni egy Orbán 2/3 esetén. Ő sem örül neki, de szinte szórol - szóra igaza lett. Ezt az embert Debreczeni Józsefnek hívják. Az ő szavára érdemes odafigyelni. Ő tényleg jó elemző, nem pedig tenyérjós. Az un. politikai elemzőkről és következtetések megalkotóiról csak annyit, hogy nagyon sokan tévedtek a mi Eszterünkön kívül is. Kéri, Lengyel stb. De volt valaki, aki a 2010-es választásokat megelőzően másfél évvel megírta, hogy mi fog következni egy Orbán 2/3 esetén. Ő sem örül neki, de szinte szórol – szóra igaza lett. Ezt az embert Debreczeni Józsefnek hívják. Az ő szavára érdemes odafigyelni. Ő tényleg jó elemző, nem pedig tenyérjós.

]]>
nathan http://nepszava.com/2012/11/magyarorszag/babarczy-vezeti-az-egyutt-2014-tamogatok-listajat.html/comment-page-2#comment-227783 nathan Sat, 10 Nov 2012 12:35:30 +0000 http://nepszava.com/?p=112665#comment-227783 Megosztott az ország a petíció szerint is. Nos ez igaz! De egyre megosztottab lesz az Együtt 2014 is. És, hogy megosztott legyen erről Juhász úr gondoskodik. Nekem elejétől fogva unszinpatikus figura ez a Juhász. Mostanra már Istennek hiszi magát, aki majd eldönti, hogy ki az aki szerepet vállalhat a magyar politikában és ki nem. Márpedig olyan emberből aki Istennek hiszi magát elég ebben az országban egy is. Sőt még sok is. Szóval én nem voltam millás soha és nem voltam millás rendezvényen sem, ezt a nyilatkozatot pedig csak akkor írnám alá, ha Juhász eltünne az Együtt 2014-ből.. Megosztott az ország a petíció szerint is. Nos ez igaz! De egyre megosztottab lesz az Együtt 2014 is. És, hogy megosztott legyen erről Juhász úr gondoskodik.
Nekem elejétől fogva unszinpatikus figura ez a Juhász. Mostanra már Istennek hiszi magát, aki majd eldönti, hogy ki az aki szerepet vállalhat a magyar politikában és ki nem. Márpedig olyan emberből aki Istennek hiszi magát elég ebben az országban egy is. Sőt még sok is.
Szóval én nem voltam millás soha és nem voltam millás rendezvényen sem, ezt a nyilatkozatot pedig csak akkor írnám alá, ha Juhász eltünne az Együtt 2014-ből..

]]>