Hozzászólás: Kérdőre vonta Ahmedinedzsádot a Mádzslísz http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 Dr.Tóth Elek http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-156061 Dr.Tóth Elek Fri, 16 Mar 2012 01:15:24 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-156061 A szar az szar. Akárhogy forgatjuk. Most az ebek tiltakoznak! A szar az szar. Akárhogy forgatjuk.
Most az ebek tiltakoznak!

]]>
Jimbo http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-156046 Jimbo Thu, 15 Mar 2012 23:35:02 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-156046 Ha a jobbik keresi Iránt, akkor ezt a fityesz is így akarja. Hisz nincs köztük valós ellentét. A zsideszezést sztem csak az iq bajnok feketeruhás futballhuligánok kedvéért találták Ki. Na meg,hogy minket félrevezessenek. Ha a jobbik keresi Iránt, akkor ezt a fityesz is így akarja. Hisz nincs köztük valós ellentét. A zsideszezést sztem csak az iq bajnok feketeruhás futballhuligánok kedvéért találták Ki. Na meg,hogy minket félrevezessenek.

]]>
Zena http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-155720 Zena Thu, 15 Mar 2012 10:11:50 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-155720 Örülök ennek a cikknek, mert a Magyar Távirati Iroda eme írás valóságos állításaival ellentétben, úgy vélem valótlanságokat terjeszt, méghozzá szánt szándékkal. Alább idéznék egy tegnapi MTI hírből. ... "A parlamenti elszámoltatás újabb vereség Ahmedinezsádnak azután, hogy nem egészen két hete a parlamenti választásokon hívei alulmaradtak, és az elnökkel szemben álló, mérsékelt vallási konzervatív erők kerültek túlsúlyba." ( http://www.hirado.hu/Hirek/2012/03/14/09/Pellengerre_allitottak_Ahmadinezsad_elnokot.aspx )... ... Míg a valóság: "A konzervatív erők előnye megfelel a várakozásoknak, miután a választások ügye lényegében az ország legfelsőbb vallási és politikai vezetője, Ali Hamenei ajatollah, illetve a hivatalban lévő elnök szövetségesei közötti erőpróbává vált...győztesnek nyilvánított 60 képviselőjelöltből megfigyelők szerint legalább 46 Ahmadinezsád konzervatív ellenfelei közé tartozik, de három, liberálisnak tartott jelöltet is megválasztottak. A fennmaradó 11 mandátumon Ahmadinezsád hívei és a centristáknak számító erők osztoztak...Az előzetes hivatalos becslések szerint a részvételi arány 64 százalékos volt." ( http://www.origo.hu/nagyvilag/20120303-az-ahmadinezsaddal-szembeni-konzervativ-erok-vezetnek-az-irani-valasztasokon.html ) ... Illetve: "Elsöprõ, 68 százalékos gyõzelmet arattak Ali Hamenei ajatollah hívei a múlt pénteki parlamenti választásokon Iránban, ami Mahmúd Ahmadinezsád elnök mozgásterének szûkülését jelentheti elnöksége utolsó másfél évében." ( http://www.hetek.hu/kulfold/201203/ellenzek_hazi_orizetben ) ... Azaz, lényeges különbség, hogy Iránban a -nagy számban megjelent- választók egy még fundamentalistább vallási irányzatra adták le a voksukat, a "liberálisok", vagy reformisták, ahogyan ott nevezik őket, bojkottálták ugyan a választásokat, de a többség úgy néz ki teokratikus, azaz muszlim felfogású, akinek nem tetszik Ahmadinezsád politikája. Vizsgálandó, mi ennek az oka. Én úgy vélem, az iszlám köztársaságot, mint vallási teokráciát ellenzők szempontjából ez rosszabb hír, mintha csupán arról volna szó, afféle önálltatás gyanánt, hogy Iránban (az MTI hamis állításával ellentétben) mérsékeltek kerültek volna többségben a szélsőséges Ahmadinezsáddal szembe helyezkedve. Nem. Ahmadinezsádot a keményvonalasok bírálták első sorban, és úgy tűnik ők vannak egyértelmű többségben. Az iráni lakosság egy vallásos nacionalista ország, a liberálisabb felfogásúak egyelőre még kisebbségben vannak. Erre nem találtam cáfolatot, pedig különféle hírportálokat figyeltem. ... sammy: "ennek a rendszernek nyalja FÉNYESRE a s-ggét az [új]nyilas Vona-Szálasi és Orbanisztáni csürhéje." ... Orbán Viktor nem szimpatizál Iránnal. Magyarországnak szüksége volna tőkére, a kormánynak likviditálsra és minden olyan országot megkeresett már (pl. Kínát, vagy Szaúd-Arábiát), amelynek rengeteg pénze van. A hírekkel ellentétben Irán is ilyen ország. De Orbán velük nem áll szóba, pedig Irán nyitott magyarországi (mezőgazdasági, vízkiemelési, gyógyszerészeti) befektetésekre, illetve a politikai szövetségre is. A Jobbik keresi velük a kapcsolatot és úgy hírlik lesz is belőle valami. Az iráni kormány csak a tavalyi évben mintegy 40 milliárd dollárral kevesebbet költött el, mint amennyi bevétele volt. Sok pénzük van és az olajembargó valószínűleg csak ideiglenes zavart okoz Irán számára, hiszen India és Kína minden bizonnyal fel fogja vásárolni a fekete aranyat, már megállapodásokat is kötöttek. Örülök ennek a cikknek, mert a Magyar Távirati Iroda eme írás valóságos állításaival ellentétben, úgy vélem valótlanságokat terjeszt, méghozzá szánt szándékkal. Alább idéznék egy tegnapi MTI hírből.

“A parlamenti elszámoltatás újabb vereség Ahmedinezsádnak azután, hogy nem egészen két hete a parlamenti választásokon hívei alulmaradtak, és az elnökkel szemben álló, mérsékelt vallási konzervatív erők kerültek túlsúlyba.”
( http://www.hirado.hu/Hirek/2012/03/14/09/Pellengerre_allitottak_Ahmadinezsad_elnokot.aspx )…

Míg a valóság: “A konzervatív erők előnye megfelel a várakozásoknak, miután a választások ügye lényegében az ország legfelsőbb vallási és politikai vezetője, Ali Hamenei ajatollah, illetve a hivatalban lévő elnök szövetségesei közötti erőpróbává vált…győztesnek nyilvánított 60 képviselőjelöltből megfigyelők szerint legalább 46 Ahmadinezsád konzervatív ellenfelei közé tartozik, de három, liberálisnak tartott jelöltet is megválasztottak. A fennmaradó 11 mandátumon Ahmadinezsád hívei és a centristáknak számító erők osztoztak…Az előzetes hivatalos becslések szerint a részvételi arány 64 százalékos volt.” ( http://www.origo.hu/nagyvilag/20120303-az-ahmadinezsaddal-szembeni-konzervativ-erok-vezetnek-az-irani-valasztasokon.html )

Illetve: “Elsöprõ, 68 százalékos gyõzelmet arattak Ali Hamenei ajatollah hívei a múlt pénteki parlamenti választásokon Iránban, ami Mahmúd Ahmadinezsád elnök mozgásterének szûkülését jelentheti elnöksége utolsó másfél évében.” ( http://www.hetek.hu/kulfold/201203/ellenzek_hazi_orizetben )

Azaz, lényeges különbség, hogy Iránban a -nagy számban megjelent- választók egy még fundamentalistább vallási irányzatra adták le a voksukat, a “liberálisok”, vagy reformisták, ahogyan ott nevezik őket, bojkottálták ugyan a választásokat, de a többség úgy néz ki teokratikus, azaz muszlim felfogású, akinek nem tetszik Ahmadinezsád politikája. Vizsgálandó, mi ennek az oka. Én úgy vélem, az iszlám köztársaságot, mint vallási teokráciát ellenzők szempontjából ez rosszabb hír, mintha csupán arról volna szó, afféle önálltatás gyanánt, hogy Iránban (az MTI hamis állításával ellentétben) mérsékeltek kerültek volna többségben a szélsőséges Ahmadinezsáddal szembe helyezkedve. Nem. Ahmadinezsádot a keményvonalasok bírálták első sorban, és úgy tűnik ők vannak egyértelmű többségben. Az iráni lakosság egy vallásos nacionalista ország, a liberálisabb felfogásúak egyelőre még kisebbségben vannak. Erre nem találtam cáfolatot, pedig különféle hírportálokat figyeltem.

sammy: “ennek a rendszernek nyalja FÉNYESRE a s-ggét az [új]nyilas Vona-Szálasi és Orbanisztáni csürhéje.”

Orbán Viktor nem szimpatizál Iránnal. Magyarországnak szüksége volna tőkére, a kormánynak likviditálsra és minden olyan országot megkeresett már (pl. Kínát, vagy Szaúd-Arábiát), amelynek rengeteg pénze van. A hírekkel ellentétben Irán is ilyen ország. De Orbán velük nem áll szóba, pedig Irán nyitott magyarországi (mezőgazdasági, vízkiemelési, gyógyszerészeti) befektetésekre, illetve a politikai szövetségre is. A Jobbik keresi velük a kapcsolatot és úgy hírlik lesz is belőle valami.
Az iráni kormány csak a tavalyi évben mintegy 40 milliárd dollárral kevesebbet költött el, mint amennyi bevétele volt. Sok pénzük van és az olajembargó valószínűleg csak ideiglenes zavart okoz Irán számára, hiszen India és Kína minden bizonnyal fel fogja vásárolni a fekete aranyat, már megállapodásokat is kötöttek.

]]>
Eldrad http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-155702 Eldrad Thu, 15 Mar 2012 09:00:18 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-155702 "...Vagy egy kidon csoport, de utána kell az a “ellenforradalom”...." ... - Kidon csoport mehetne, de attól még nem lesz ellenforradalom, korábban részletesen leírtam, miért. ... Irán marad ugyanaz a beborult sz...rgödör, ami eddig is volt - vagyis, még rosszabb lesz nekik, ami egyenesen vonja maga után, hogy még elmebetegebb szubhumánok lesznek hatalmon, akik még sz...rabbá teszik az egészet. ... És így tovább. “…Vagy egy kidon csoport, de utána kell az a “ellenforradalom”….”

- Kidon csoport mehetne, de attól még nem lesz ellenforradalom, korábban részletesen leírtam, miért.

Irán marad ugyanaz a beborult sz…rgödör, ami eddig is volt – vagyis, még rosszabb lesz nekik, ami egyenesen vonja maga után, hogy még elmebetegebb szubhumánok lesznek hatalmon, akik még sz…rabbá teszik az egészet.

És így tovább.

]]>
Geyza http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-155617 Geyza Wed, 14 Mar 2012 22:56:46 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-155617 Akkó visszavonom : Egyik kutyább mint az eb ! Akkó visszavonom :
Egyik kutyább mint az eb !

]]>
Jimbo http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-155614 Jimbo Wed, 14 Mar 2012 22:50:20 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-155614 És mi lesz ha bűnösnek találják? Lesz helyette egy másik idióta. Az ajatolah majd gondoskodik róla. Ott egy "ellenforradalom" tudná csak megoldani a helyzetet. Vagy egy kidon csoport, de utána kell az a "ellenforradalom". És mi lesz ha bűnösnek találják? Lesz helyette egy másik idióta. Az ajatolah majd gondoskodik róla. Ott egy “ellenforradalom” tudná csak megoldani a helyzetet. Vagy egy kidon csoport, de utána kell az a “ellenforradalom”.

]]>
sammy http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-155604 sammy Wed, 14 Mar 2012 21:59:39 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-155604 És ennek a rendszernek nyalja FÉNYESRE a s-ggét az [új]nyilas Vona-Szálasi és Orbanisztáni csürhéje. Ez aztán "szép" világ. Mozel tov! És ennek a rendszernek nyalja FÉNYESRE a s-ggét az [új]nyilas Vona-Szálasi és
Orbanisztáni csürhéje. Ez aztán “szép” világ. Mozel tov!

]]>
Dr.Tóth Elek http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-155592 Dr.Tóth Elek Wed, 14 Mar 2012 21:07:16 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-155592 Ez sértő a kutyákra! :) Ez sértő a kutyákra! :)

]]>
Geyza http://nepszava.com/2012/03/vilag/kerdore-vonta-ahmedinedzsadot-a-madzslisz.html/comment-page-1#comment-155528 Geyza Wed, 14 Mar 2012 16:27:21 +0000 http://nepszava.com/?p=99789#comment-155528 Egyik eb másik kutya. Egyik eb másik kutya.

]]>