Hozzászólás: „Jogilag láthatatlan” emberek http://nepszava.com/2012/03/vilag/%e2%80%9ejogilag-lathatatlan%e2%80%9d-emberek.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 Almandin http://nepszava.com/2012/03/vilag/%e2%80%9ejogilag-lathatatlan%e2%80%9d-emberek.html/comment-page-1#comment-163084 Almandin Wed, 04 Apr 2012 17:32:45 +0000 http://nepszava.com/?p=100134#comment-163084 Ez a délszláv háborúban földönfutóvá válás elgondolkoztatott. Ha valakinek leégett a háza, mindene megsemmisült, családtagjai meghaltak, tényleg hogyan igazolja a kilétét? Születési anyakönyvi kivonatot is általában személyi igazolvány bemutatására adnak ki. Az így pórul járt emberek hogyan jutnak egészségügyi ellátáshoz, hogyan létesítenek munkaviszonyt, hogyan nyitnak bankszámlát? Sehogy, vagy feketén. Kénytelenek illegalitásban élni. Ez a délszláv háborúban földönfutóvá válás elgondolkoztatott. Ha valakinek leégett a háza, mindene megsemmisült, családtagjai meghaltak, tényleg hogyan igazolja a kilétét? Születési anyakönyvi kivonatot is általában személyi igazolvány bemutatására adnak ki. Az így pórul járt emberek hogyan jutnak egészségügyi ellátáshoz, hogyan létesítenek munkaviszonyt, hogyan nyitnak bankszámlát? Sehogy, vagy feketén. Kénytelenek illegalitásban élni.

]]>
csak egy ember http://nepszava.com/2012/03/vilag/%e2%80%9ejogilag-lathatatlan%e2%80%9d-emberek.html/comment-page-1#comment-159604 csak egy ember Tue, 27 Mar 2012 00:41:32 +0000 http://nepszava.com/?p=100134#comment-159604 Szemelyi igazolvany az en kis SZIG-em...Brody Janos enekelte annak idejen, amikor meg Dr. Eldrad sem volt doktor, csak uttoro pajtas... Szemelyi igazolvany az en kis SZIG-em…Brody Janos enekelte annak idejen, amikor meg Dr. Eldrad sem volt doktor, csak uttoro pajtas…

]]>
fringe http://nepszava.com/2012/03/vilag/%e2%80%9ejogilag-lathatatlan%e2%80%9d-emberek.html/comment-page-1#comment-157955 fringe Wed, 21 Mar 2012 18:06:59 +0000 http://nepszava.com/?p=100134#comment-157955 Hogyne,a hatarok tarva nyitva 22 eve...... Hogyne,a hatarok tarva nyitva 22 eve……

]]>
gets http://nepszava.com/2012/03/vilag/%e2%80%9ejogilag-lathatatlan%e2%80%9d-emberek.html/comment-page-1#comment-157838 gets Wed, 21 Mar 2012 11:53:37 +0000 http://nepszava.com/?p=100134#comment-157838 Aki aggódott az USA idegenrendészeti helyzete miatt, az Európában is hasonló helyzetet talál. :((( Aki aggódott az USA idegenrendészeti helyzete miatt, az Európában is hasonló helyzetet talál. :(((

]]>