Hozzászólás: 3,70 felé közelít a benzinár http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 Hordóbontó http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150294 Hordóbontó Wed, 29 Feb 2012 06:52:10 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150294 ämberäk !!!! Az Istenért! Hát annyi terepjáró borzalmat, amit a Nagykörúton nap mint nap - egymásba érve - látok, ezek itt készségesen fogyasztják a drága benzint is! Akkor hülyék lennének az illetékesek a beépített adót csökkenteni. Az ilyen kocsi nem termelőeszköz, csak fizessen a gazdája... ämberäk !!!!
Az Istenért! Hát annyi terepjáró borzalmat, amit a Nagykörúton nap mint nap – egymásba érve – látok, ezek itt készségesen fogyasztják a drága benzint is! Akkor hülyék lennének az illetékesek a beépített adót csökkenteni. Az ilyen kocsi nem termelőeszköz, csak fizessen a gazdája…

]]>
Hordóbontó http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150293 Hordóbontó Wed, 29 Feb 2012 06:43:52 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150293 Ettől a 3,70-es számtól némi nosztalgiám támadt, a 3,60-as árat idézte fel bennem . Igaz, az nem dollár, hanem forint volt, az áru pedig nem benzin hanem kenyér volt - de évtizedeken át... Ettől a 3,70-es számtól némi nosztalgiám támadt, a 3,60-as árat idézte fel bennem . Igaz, az nem dollár, hanem forint volt, az áru pedig nem benzin hanem kenyér volt – de évtizedeken át…

]]>
cOLOMBUS http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150253 cOLOMBUS Tue, 28 Feb 2012 22:02:18 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150253 proaktiv - Nézd én nem titkolom. Én többek között azért is szeretem ezt az országot, mert az állam nálam hagyja a pénzt és én dönthetek, hogy mire költöm. De ez egy kétélü fegyver. Ha nem tudok a pénzzel heleyesen bánni akkor kitöröm a nyakam, mert nincs szociális védöháló. A másik dolog, amin el szoktam gondolkodni, hogy van e jövöje az elektromos autónak? Európában biztos nincs. Most mindenki abból indul ki, hogy olcsóbb konnektorból feltölteni, mint a kútnál tankolni. Ez igaz. De ha már sok ember használ elektromos autót és az államnak nem folyik be a benzinre tett extra adó, akkor majd az áramot fogja adóztatni, mert valamiböl fizetni kell az ingyenebédet. proaktiv
-

Nézd én nem titkolom. Én többek között azért is szeretem ezt az országot, mert az állam nálam hagyja a pénzt és én dönthetek, hogy mire költöm. De ez egy kétélü fegyver. Ha nem tudok a pénzzel heleyesen bánni akkor kitöröm a nyakam, mert nincs szociális védöháló.
A másik dolog, amin el szoktam gondolkodni, hogy van e jövöje az elektromos autónak?
Európában biztos nincs. Most mindenki abból indul ki, hogy olcsóbb konnektorból feltölteni, mint a kútnál tankolni. Ez igaz. De ha már sok ember használ elektromos autót és az államnak nem folyik be a benzinre tett extra adó, akkor majd az áramot fogja adóztatni, mert valamiböl fizetni kell az ingyenebédet.

]]>
proaktiv http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150249 proaktiv Tue, 28 Feb 2012 21:45:08 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150249 cOLOMBUS Jó trükk volt a benzináras kérdésre a válaszod. De aki csak azt olvasta, a folytatst már nem, keményen félre lett vezetve... Az USA még mindig az álmok állama, minden téren. Európa csak kullog utána. cOLOMBUS
Jó trükk volt a benzináras kérdésre a válaszod. De aki csak azt olvasta, a folytatst már nem, keményen félre lett vezetve…
Az USA még mindig az álmok állama, minden téren. Európa csak kullog utána.

]]>
cOLOMBUS http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150238 cOLOMBUS Tue, 28 Feb 2012 21:09:43 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150238 Vissza kell venni a rátett adóból. Egyszerü. Vissza kell venni a rátett adóból. Egyszerü.

]]>
Gonoszka http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150237 Gonoszka Tue, 28 Feb 2012 21:04:05 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150237 Itt már közeledik ahhoz az értékhez, hogy más területekre is átterjed. A jelenlegi gépkocsik fogyasztását 25%-al kellene csökkenteni, hogy tartani lehessen a régi nívót és az árakat is csökkenteni kellene 10 %-al. A helyzetnem elbagatellizálható. Itt már közeledik ahhoz az értékhez, hogy más területekre is átterjed.
A jelenlegi gépkocsik fogyasztását 25%-al kellene csökkenteni, hogy
tartani lehessen a régi nívót és az árakat is csökkenteni kellene 10 %-al.
A helyzetnem elbagatellizálható.

]]>
cOLOMBUS http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150236 cOLOMBUS Tue, 28 Feb 2012 20:55:25 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150236 Gonoszka - Gondolom viccnek szántad. Azt is tudom, hogy nem vagy vicces kedvedben az ottani árak miatt. Igen, mindenki sir (én is) de az igazság az, hogy senkisem autózik kevesebben emiatt. Gond akkor lesz ha majd ez a bolti termékek árában is megjelenik vagy visszafogja az egyébként szépen beindult gazdasági növekedést. Egyelöre még csak a sirásnál tartunk. Hat-nyolc órányi minimál órabérböl tele a tank. Ezt hasonlitsd össze a magayrral. De úgy is össze lehet hasonlitani, hogy itt nincs családipótlék. Ott viszont a pótlékól lehet tankolni. Az olajos stockjaim viszont szárnyalnak. Szerintem az egész csak spekulációs ár. Majd mindenki elélvez lassan és lehiggad. Gonoszka
-
Gondolom viccnek szántad. Azt is tudom, hogy nem vagy vicces kedvedben az ottani árak miatt.
Igen, mindenki sir (én is) de az igazság az, hogy senkisem autózik kevesebben emiatt. Gond akkor lesz ha majd ez a bolti termékek árában is megjelenik vagy visszafogja az egyébként szépen beindult gazdasági növekedést. Egyelöre még csak a sirásnál tartunk. Hat-nyolc órányi minimál órabérböl tele a tank. Ezt hasonlitsd össze a magayrral.
De úgy is össze lehet hasonlitani, hogy itt nincs családipótlék. Ott viszont a pótlékól lehet tankolni.
Az olajos stockjaim viszont szárnyalnak. Szerintem az egész csak spekulációs ár. Majd mindenki elélvez lassan és lehiggad.

]]>
Gonoszka http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150235 Gonoszka Tue, 28 Feb 2012 20:42:38 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150235 Meg tudjátok még venni? Mert itt már nehéz. Meg tudjátok még venni? Mert itt már nehéz.

]]>
cOLOMBUS http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150232 cOLOMBUS Tue, 28 Feb 2012 20:24:55 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150232 Szándékosan be akartalak húzni a csöbe. Nem sikerült. Pontosan. A benzin ára a világon mindenütt nagyon hasonló. (tevehajcsárékat hagyjuk ki) Ami különbség, az az adó. Itt ha jól tudom 30-40 % körül van az adó. Jobb heleyeken 100-150-180 %. No de nálunk nincs gázártámogatás, ingye jegy, kedvezményes vasúti jegy, ingyenes egészségügy, lakástámogatás, GYES, családipótlék, ingyenebéd és széklettámogatás. Nálunk minden egyetemista fizetös. Szándékosan be akartalak húzni a csöbe. Nem sikerült.
Pontosan. A benzin ára a világon mindenütt nagyon hasonló. (tevehajcsárékat hagyjuk ki)
Ami különbség, az az adó. Itt ha jól tudom 30-40 % körül van az adó. Jobb heleyeken 100-150-180 %. No de nálunk nincs gázártámogatás, ingye jegy, kedvezményes vasúti jegy, ingyenes egészségügy, lakástámogatás, GYES, családipótlék, ingyenebéd és széklettámogatás. Nálunk minden egyetemista fizetös.

]]>
gets http://nepszava.com/2012/02/amerika/370-fele-kozelit-a-benzinar.html/comment-page-1#comment-150206 gets Tue, 28 Feb 2012 19:01:49 +0000 http://nepszava.com/?p=99130#comment-150206 cOLOMBUS Köszi. A benzin az EU-ban tudtommal drágább, mint az USA-ban. Más az adózás. cOLOMBUS
Köszi.
A benzin az EU-ban tudtommal drágább, mint az USA-ban. Más az adózás.

]]>