Hozzászólás: Kiderült, miért halt meg Amy Winehouse http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 aztmondtátokmondjammeg http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-122333 aztmondtátokmondjammeg Wed, 14 Dec 2011 11:25:49 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-122333 Amy tehetséges... Amy szép... Amy zenei gyöngyszem... De hát ő sem tökéletes. Itt van ez a világ, tele fantasztikus emberekkel. S meghalnak. Mindegyiknek van valami bogara. amelyiknek véletlenül mégsincs? Azt megölik. (Lenonn) Nem bírja el egy emberi test ezt a fokú tehetséget. sok ilyen van. Janis? Jim? Jimmy? Curt? Freddie? Jacko? Még ha az úgymond "pedofiliát" nem is vesszük figyelembe. Ő se bírta. Nem lehet elbírni. Van a sok szarember. A bulvár. A média. Gusztustalan dolgokat hajtogatnak HALOTT emberekről. Rossz pillanataikat keresik, nyilvánossá teszik. Pletykálnak. Zsenikről. Vádolják őket. Azokat a zseniket, akik sokkal többek voltak mint te vagy én. Vádolják. Aztán meg csodálkoznak, vagy önelégültek mikor meghal. A zsenik is emberek. Nem bírják. a körülöttük folyó világot. A gyűlölet és a szeretet vegyületét. A zsenik is emberek. Keresik a megoldást. Alkohol? Drog? Öngyilkosság? Öncsonkítás? És meghalnak. Sajnos. ilyen az élet. Mi, meg egyszerű, semmilyen emberek vagy sírunk miattuk, vagy gyűlöljük őket. Mert azt hisszük megmenekülhettek volna. Azt hisszük ők a rosszak. Pedig valahol MI is részt vettünk a megölésükben. Felemeltük a zseniket. Imádtuk. Állandóan követtük. Foglalkoztunk. Zaklattuk. Bántottuk, ha olyat tett. Hogy rossz példák lennének? Nem hiszem. Akinek egyszer meghalt a kedvence SOHA nem követné példáját. Úgy érzem most bennem is meghalt egy darab. Fiatal vagyok. És halálukból megtanultam. Amy tehetséges… Amy szép… Amy zenei gyöngyszem…

De hát ő sem tökéletes. Itt van ez a világ, tele fantasztikus emberekkel. S meghalnak. Mindegyiknek van valami bogara. amelyiknek véletlenül mégsincs? Azt megölik. (Lenonn) Nem bírja el egy emberi test ezt a fokú tehetséget. sok ilyen van. Janis? Jim? Jimmy? Curt? Freddie? Jacko? Még ha az úgymond “pedofiliát” nem is vesszük figyelembe. Ő se bírta. Nem lehet elbírni.

Van a sok szarember. A bulvár. A média. Gusztustalan dolgokat hajtogatnak HALOTT emberekről. Rossz pillanataikat keresik, nyilvánossá teszik. Pletykálnak. Zsenikről. Vádolják őket. Azokat a zseniket, akik sokkal többek voltak mint te vagy én. Vádolják. Aztán meg csodálkoznak, vagy önelégültek mikor meghal. A zsenik is emberek. Nem bírják. a körülöttük folyó világot. A gyűlölet és a szeretet vegyületét. A zsenik is emberek. Keresik a megoldást. Alkohol? Drog? Öngyilkosság? Öncsonkítás? És meghalnak. Sajnos. ilyen az élet. Mi, meg egyszerű, semmilyen emberek vagy sírunk miattuk, vagy gyűlöljük őket. Mert azt hisszük megmenekülhettek volna. Azt hisszük ők a rosszak. Pedig valahol MI is részt vettünk a megölésükben. Felemeltük a zseniket. Imádtuk. Állandóan követtük. Foglalkoztunk. Zaklattuk. Bántottuk, ha olyat tett.

Hogy rossz példák lennének? Nem hiszem. Akinek egyszer meghalt a kedvence SOHA nem követné példáját. Úgy érzem most bennem is meghalt egy darab. Fiatal vagyok. És halálukból megtanultam.

]]>
topi mackó http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109524 topi mackó Sat, 29 Oct 2011 17:21:28 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109524 Én csak a CSI Miami sorozaton kupálódtam, de ha 3 üres vodkás üveg van a helyszinen és az áldozat böndőjében lötyög a vodka, ELŐSZÖR nem az jut eszembe, hogy baltát vágtak a hátába. topi mackó Én csak a CSI Miami sorozaton kupálódtam, de ha 3 üres vodkás üveg van a helyszinen és az áldozat böndőjében lötyög a vodka, ELŐSZÖR nem az jut eszembe, hogy baltát vágtak a hátába.

topi mackó

]]>
Observer http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109227 Observer Fri, 28 Oct 2011 05:51:08 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109227 @Gonoszka: igazán sajnálom, ezzel egy jelentős színfolt tűnik el az AN fórumról. A kérdés csupán annyi, hogy szín vagy folt... @Gonoszka: igazán sajnálom, ezzel egy jelentős színfolt tűnik el az AN fórumról. A kérdés csupán annyi, hogy szín vagy folt…

]]>
Gonoszka http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109223 Gonoszka Fri, 28 Oct 2011 05:25:46 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109223 Gonoszka összecsomagolta a holmiját és hazafuvarozza, mert elsejétől elmegy nyugdíjba. Csaó! Gonoszka összecsomagolta a holmiját és hazafuvarozza, mert elsejétől elmegy nyugdíjba. Csaó!

]]>
Svejk http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109207 Svejk Thu, 27 Oct 2011 22:10:24 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109207 Gonoszka,nem ezt vetettem fol. A fuggoseg az betegseg,nincs hatar. Hogy a fogyasztasbol mikor valik fuggoseg azt nehez megmondani,az egy folyamat. Amit en felvetettem az a betegseg es a betegesseg kozotti kulombseg.Onpusztitas es masok "elpusztitasa" kozotti kulombseg. Ami pedig a Lohan peldat illeti,azt gondolom,hogy igen nagy szemetseg ha egy iteletet az befolyasol,hogy mennyire hires,vagy gazdag az illeto. A ket emlitett holgy eseteben ugyan,ha jol tudom nem ugyanaz jogrendszer itelkezett. Gonoszka,nem ezt vetettem fol. A fuggoseg az betegseg,nincs hatar. Hogy a fogyasztasbol mikor valik fuggoseg azt nehez megmondani,az egy folyamat.
Amit en felvetettem az a betegseg es a betegesseg kozotti kulombseg.Onpusztitas es masok “elpusztitasa” kozotti kulombseg.
Ami pedig a Lohan peldat illeti,azt gondolom,hogy igen nagy szemetseg ha egy iteletet az befolyasol,hogy mennyire hires,vagy gazdag az illeto. A ket emlitett holgy eseteben ugyan,ha jol tudom nem ugyanaz jogrendszer itelkezett.

]]>
Eldrad http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109199 Eldrad Thu, 27 Oct 2011 21:31:14 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109199 És nem érdekel, mi a függőség meg a betegség definíciója, hanem az érdekel, hogy ilyen alakokból csinálnak gátlástalan szemétládák úgynevezett "világsztárokat". ... Nem baj, ha totál átlag a tudása, az a lényeg, hogy minél dekadensebb legyen, mert... mert mittudomén. ... Azért milyen világot lehetne építeni, ha az ilyen degenerált emberroncsok helyett olyan előadókat tennének akár a popkultúra részévé is, mint pl. a Celtic Woman, Sharon den Adel, Tarja Turunen, stb... És nem érdekel, mi a függőség meg a betegség definíciója, hanem az érdekel, hogy ilyen alakokból csinálnak gátlástalan szemétládák úgynevezett “világsztárokat”.

Nem baj, ha totál átlag a tudása, az a lényeg, hogy minél dekadensebb legyen, mert… mert mittudomén.

Azért milyen világot lehetne építeni, ha az ilyen degenerált emberroncsok helyett olyan előadókat tennének akár a popkultúra részévé is, mint pl. a Celtic Woman, Sharon den Adel, Tarja Turunen, stb…

]]>
Eldrad http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109198 Eldrad Thu, 27 Oct 2011 21:24:04 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109198 Elnézést, nyilván akkor én tévedtem. Mindenben. ... Éjmi vájnhóz valójában egyáltalán nem tehet róla, hogy: ... Keménydrog- és alkoholfüggő vadember lett, már szinte kölyökkorában ... Más tehet róla, ő nem, neki ebben semmi felelőssége nincs. ... Semmi. ... A "zeneipar", meg a "hírnév" a felelős mindenért. ... Naná! ... Főleg nekünk, magyaroknak kellene ezt a legjobban tudni, hogy a felelős MINDIG MÁS!!! ... Ebben az esetben is valószínűleg az történhetett, hogy a "rockipar" (WTF???) odament, oszt jól megmondta neki, hogy ha nem okádja magát nyilvánosan össze rendszeresen a drogoktól, és ha nem viselkedik ősember módjára, akkor irgum- burgum! ... És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy egy ilyen alaknak a tömegkulturává, afféle példává tétele nyilván SEMMIFÉLE KÁRT NEM OKOZOTT több millió, eleve degenerált, vagy az ilyesmitől azzá vált kölöknek... ... Áh,hagyjuk, tényleg. ... (amit pedig az első kommentemben írtam, az nem volt trágár... egyszerűen csak leírtam röviden, milyen szép látványt is nyújt egy ilyen, mikor éppen nyilvánosan, vagy bárhogy betép) ... Na, mindegy. ... Elképesztő, hogy ezt valaki még meg akarja magyarázni... Elnézést, nyilván akkor én tévedtem. Mindenben.

Éjmi vájnhóz valójában egyáltalán nem tehet róla, hogy:

Keménydrog- és alkoholfüggő vadember lett, már szinte kölyökkorában

Más tehet róla, ő nem, neki ebben semmi felelőssége nincs.

Semmi.

A “zeneipar”, meg a “hírnév” a felelős mindenért.

Naná!

Főleg nekünk, magyaroknak kellene ezt a legjobban tudni, hogy a felelős MINDIG MÁS!!!

Ebben az esetben is valószínűleg az történhetett, hogy a “rockipar” (WTF???) odament, oszt jól megmondta neki, hogy ha nem okádja magát nyilvánosan össze rendszeresen a drogoktól, és ha nem viselkedik ősember módjára, akkor irgum- burgum!

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy egy ilyen alaknak a tömegkulturává, afféle példává tétele nyilván SEMMIFÉLE KÁRT NEM OKOZOTT több millió, eleve degenerált, vagy az ilyesmitől azzá vált kölöknek…

Áh,hagyjuk, tényleg.

(amit pedig az első kommentemben írtam, az nem volt trágár… egyszerűen csak leírtam röviden, milyen szép látványt is nyújt egy ilyen, mikor éppen nyilvánosan, vagy bárhogy betép)

Na, mindegy.

Elképesztő, hogy ezt valaki még meg akarja magyarázni…

]]>
Gonoszka http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109196 Gonoszka Thu, 27 Oct 2011 21:13:44 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109196 Nehéz kérdést vetettél fel. Mi a "betegség" és mi a "függőség" ? Nagyon nehéz a határt meghúzni. Azért próbálkozzunk egy kicsit. Lindsay Lohan esete ugye ismert? Kalányos Renáta már fél éve a sitten van, kevesebbért, mint... Na, hol a határ? Gondolkozzunk csak a dolgon. :)) Nehéz kérdést vetettél fel. Mi a “betegség” és mi a “függőség” ?
Nagyon nehéz a határt meghúzni.
Azért próbálkozzunk egy kicsit. Lindsay Lohan esete ugye ismert?
Kalányos Renáta már fél éve a sitten van, kevesebbért, mint…
Na, hol a határ? Gondolkozzunk csak a dolgon. :))

]]>
Geyza http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109192 Geyza Thu, 27 Oct 2011 21:08:41 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109192 Napi 1 örömlány használata tudatmódosító szernek számít ? Napi 1 örömlány használata tudatmódosító szernek számít ?

]]>
Svejk http://nepszava.com/2011/10/featured/kiderult-miert-halt-meg-amy-winehouse.html/comment-page-1#comment-109191 Svejk Thu, 27 Oct 2011 21:06:39 +0000 http://nepszava.com/?p=93053#comment-109191 Gonoszka,nem ertem az osszehasonlitast! Az fuggoseg ugyanaz a kategoria,mint a pedofilia? Azt hittem a betegseg es betegesseg kozott van nemi kulombseg. Biztos jo peldakat hoztal? Winehouse-t senki nem itelte el buncselekmenyert es betegsege miatti korai halalat csak sajnalni lehet akarcsak Joplinet is annak idejen (csak hogy masik holgyet emlitsek az egyebkent hosszu sorbol). Gonoszka,nem ertem az osszehasonlitast! Az fuggoseg ugyanaz a kategoria,mint a pedofilia? Azt hittem a betegseg es betegesseg kozott van nemi kulombseg. Biztos jo peldakat hoztal?
Winehouse-t senki nem itelte el buncselekmenyert es betegsege miatti korai halalat csak sajnalni lehet akarcsak Joplinet is annak idejen (csak hogy masik holgyet emlitsek az egyebkent hosszu sorbol).

]]>