Hozzászólás: Elek István és a jobboldali értelmiség gittrágása http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 keddi http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64929 keddi Sun, 31 Jul 2011 17:25:33 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64929 Szendámra és a hozzá hasonló emberek véleményére kellene jobban odafigyelni, és velük összefogva ordítani - de egyetértőleg, és nem holmi hülye részleteken vitatkozva - a lehető legtöbb helyen, - és ahogyan Pál apostol írta a Bibliában: "alkalmas és alkalmatlan időben." Szendámra és a hozzá hasonló emberek véleményére kellene jobban odafigyelni, és velük összefogva ordítani – de egyetértőleg, és nem holmi hülye részleteken vitatkozva – a lehető legtöbb helyen, – és ahogyan Pál apostol írta a Bibliában: “alkalmas és alkalmatlan időben.”

]]>
szendam http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64561 szendam Sat, 30 Jul 2011 19:53:43 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64561 Igen, kedves "rupcsi"! A szellemi elődjét is ezekhez hasonlók juttaták hatalomra. És lett belőle világégés. A mi Kedves Vezetőnk azonban egy kicsi, szegény és jelentéktelen ország által kitermelt csekélylétszámú és értelmileg is erősen korlátozott CSŐCSELÉKÉNEK produktuma/zászlóvivője/karámfőnök-vezérbikája/főkolomposa. Ezen csekélyértelmű "elit" elmebeteg Fővezére, az ország egyre fokozódó eljelentéktelenedése miatt nem képes Világégést okozni! ... Maximum "égést" a Világ előtt! .... De most már megyek mesét olvasni a fiaimnak! .... Jóéjszakát Mindenkinek és viszlát/viszontolvasást holnap! :-) Igen, kedves “rupcsi”! A szellemi elődjét is ezekhez hasonlók juttaták hatalomra. És lett belőle világégés.
A mi Kedves Vezetőnk azonban egy kicsi, szegény és jelentéktelen ország által kitermelt csekélylétszámú és értelmileg is erősen korlátozott CSŐCSELÉKÉNEK produktuma/zászlóvivője/karámfőnök-vezérbikája/főkolomposa.
Ezen csekélyértelmű “elit” elmebeteg Fővezére, az ország egyre fokozódó eljelentéktelenedése miatt nem képes Világégést okozni!

Maximum “égést” a Világ előtt!
….
De most már megyek mesét olvasni a fiaimnak!
….
Jóéjszakát Mindenkinek és viszlát/viszontolvasást holnap!
:-)

]]>
rupcsi http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64552 rupcsi Sat, 30 Jul 2011 19:28:07 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64552 "azaz hatalomra juttatták Orbánt," Anno elődjét is, lett belőle világégés! :-( “azaz hatalomra juttatták Orbánt,”
Anno elődjét is, lett belőle világégés! :-(

]]>
szendam http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64547 szendam Sat, 30 Jul 2011 19:18:39 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64547 Kedves "gets"! Én is köszönöm és nyugodalmas jóéjszakát Neked és "csatolt Részeidnek"! :-) Kedves “gets”!
Én is köszönöm és nyugodalmas jóéjszakát Neked és “csatolt Részeidnek”! :-)

]]>
gets http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64541 gets Sat, 30 Jul 2011 18:52:13 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64541 Kedves szendam! Köszönöm! :) Kedves szendam! Köszönöm! :)

]]>
szendam http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64534 szendam Sat, 30 Jul 2011 18:44:16 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64534 Kedves "gets"! Nagyon köszönöm, hogy "versenyképesnek" tartasz és javaslod, hogy az Általad említett portálokon "ringbe szálljak". Ezt talán a "galamus.hu" esetében még meg is tenném, de ott nálamnál jóval nagyobb kaliberű személyiségek írnak az enyémnél jóval magasabb színvonalon. A többi portál viszont azért nem jöhet számításba, mert azokon túl sok a narancskullancs (terjesztve a jobbos "lájk"-kórt) és a fidesztroll, akiket a meglehetősen gyáva "hungaromodi" nem mer kitúrni. Én sokáig kommenteltem magyarországi online-portálok topickjain, de erőm és energiám jelentős része a "hárításra", a kullancsok és trollok "zavarórepüléseire" ment el, mígnem ráakadtam az AN-re. Itt most jól érzem magam, s ezért időnként képes vagyok olyan, kommentnek "álcázott" posztot is írni (remélem egyre többet!), amilyen pl. ez a mai volt. Ezen okok miatt kedves "gets", kérlek bocsásd meg nekem, hogy én nem akarok "ringbe szállni"! (Ja! Az MH pl. semmiféle választ nem közölne arról, hogy miért nem hajlandó megjeleníteni a kommentemet. Egyszerűen csak törölne, majd rám és gépemre uszítaná a hacker-bandát!) Kedves "kekec"! Én nem a kommentemben megnevezett és meg nem nevezettek felelősségét nem "felhánytorgatni" akartam, hanem a FEJÜKRE OLVASNI, a SZEMÜKRE HÁNYNI! Abban persze teljesen igazad van, hogy ott az a bizonyos "DE". Hogy "balról" a hithűek semmilyen kritikát el nem fogadnak. Abban viszont már nincs igazad, hogy a "kipróbált jobbos" publicistákra már odafigyelnek. Nem, azokra sem figyelnek, amint azok a HITet megtörni, rombolni akarnák. Vajon Elek István mondandója miért a HVG-ben jelent meg? Miért nem pl. a MH, avagy a MN, vagy mondjuk az ÉPPEN ÁLTALA ALAPÍTOTT "Heti Válasz"-ban? Megmondjam? Mert semmiféle Orbán-kritika ezen orgánumokban meg nem jelenhet és lehetett az az illető korábban bármiféle "kipróbált jobbos", amint bírálni merészeli a Vezért és annak "párt"-ként bejegyeztetett kft-jét, a "nemzeti inkvizíció" azonnal eretneknek nyílvánítja, majd néhány Bayer-, meg SSPéteres jegyzettel máglyán égeti el. De kedves "kekec", hogy visszatérjek a lényegre: engem baromira nem érdekel, hogy a fanatikusok elfogadják-e a véleményemet, avagy sem. Hiszen éppen azért fanatikusok és fundamentalisták, mert a sajátjukon kívül a világon semmiféle véleményre nem kíváncsiak, s ha tehetnék, hát géppuskával írtanák a nemzet azon részét, mely nem ért velük, meg vezérük néha naponta változó elképzeléseivel/arspoeticájával egyet. Én IDE, az AN-re írtam, amit írtam és NEKÜNK, de RÓLUK. Feltételezek annyit Elekről, hogy ha teheti/tud róla, el is olvassa (remélem nem becsültem őt IS túl!), s talán okul, bár ezen utóbbit nem tartom valószínűnek. Azért nem, mert egy felépített és évtizede teljes(?) szívvel szolgált paradigma totális hamisságát, csődjét és zsákutcáját, kontraproduktivitását beismerni egyszerűen lehetetlen önmeghasonlás nélkül! Márpedig az agy, a psziché egy önvédő rendszer: ami nem illik bele a képzelt Világba, azt tudomásul sem vesz! Bár Elek írása mintha valami másról tanúskodna. Lehet, hogy már a "hithűek"-nél is kezd "pirkadni"? Talán. Ámen! Kedves “gets”!
Nagyon köszönöm, hogy “versenyképesnek” tartasz és javaslod, hogy az Általad említett portálokon “ringbe szálljak”.
Ezt talán a “galamus.hu” esetében még meg is tenném, de ott nálamnál jóval nagyobb kaliberű személyiségek írnak az enyémnél jóval magasabb színvonalon.
A többi portál viszont azért nem jöhet számításba, mert azokon túl sok a narancskullancs (terjesztve a jobbos “lájk”-kórt) és a fidesztroll, akiket a meglehetősen gyáva “hungaromodi” nem mer kitúrni.
Én sokáig kommenteltem magyarországi online-portálok topickjain, de erőm és energiám jelentős része a “hárításra”, a kullancsok és trollok “zavarórepüléseire” ment el, mígnem ráakadtam az AN-re. Itt most jól érzem magam, s ezért időnként képes vagyok olyan, kommentnek “álcázott” posztot is írni (remélem egyre többet!), amilyen pl. ez a mai volt.
Ezen okok miatt kedves “gets”, kérlek bocsásd meg nekem, hogy én nem akarok “ringbe szállni”!
(Ja! Az MH pl. semmiféle választ nem közölne arról, hogy miért nem hajlandó megjeleníteni a kommentemet. Egyszerűen csak törölne, majd rám és gépemre uszítaná a hacker-bandát!)
Kedves “kekec”!
Én nem a kommentemben megnevezett és meg nem nevezettek felelősségét nem “felhánytorgatni” akartam, hanem a FEJÜKRE OLVASNI, a SZEMÜKRE HÁNYNI!
Abban persze teljesen igazad van, hogy ott az a bizonyos “DE”. Hogy “balról” a hithűek semmilyen kritikát el nem fogadnak.
Abban viszont már nincs igazad, hogy a “kipróbált jobbos” publicistákra már odafigyelnek. Nem, azokra sem figyelnek, amint azok a HITet megtörni, rombolni akarnák. Vajon Elek István mondandója miért a HVG-ben jelent meg? Miért nem pl. a MH, avagy a MN, vagy mondjuk az ÉPPEN ÁLTALA ALAPÍTOTT “Heti Válasz”-ban?
Megmondjam?
Mert semmiféle Orbán-kritika ezen orgánumokban meg nem jelenhet és lehetett az az illető korábban bármiféle “kipróbált jobbos”, amint bírálni merészeli a Vezért és annak “párt”-ként bejegyeztetett kft-jét, a “nemzeti inkvizíció” azonnal eretneknek nyílvánítja, majd néhány Bayer-, meg SSPéteres jegyzettel máglyán égeti el.
De kedves “kekec”, hogy visszatérjek a lényegre: engem baromira nem érdekel, hogy a fanatikusok elfogadják-e a véleményemet, avagy sem. Hiszen éppen azért fanatikusok és fundamentalisták, mert a sajátjukon kívül a világon semmiféle véleményre nem kíváncsiak, s ha tehetnék, hát géppuskával írtanák a nemzet azon részét, mely nem ért velük, meg vezérük néha naponta változó elképzeléseivel/arspoeticájával egyet.
Én IDE, az AN-re írtam, amit írtam és NEKÜNK, de RÓLUK. Feltételezek annyit Elekről, hogy ha teheti/tud róla, el is olvassa (remélem nem becsültem őt IS túl!), s talán okul, bár ezen utóbbit nem tartom valószínűnek. Azért nem, mert egy felépített és évtizede teljes(?) szívvel szolgált paradigma totális hamisságát, csődjét és zsákutcáját, kontraproduktivitását beismerni egyszerűen lehetetlen önmeghasonlás nélkül! Márpedig az agy, a psziché egy önvédő rendszer: ami nem illik bele a képzelt Világba, azt tudomásul sem vesz!
Bár Elek írása mintha valami másról tanúskodna.
Lehet, hogy már a “hithűek”-nél is kezd “pirkadni”?
Talán.
Ámen!

]]>
gets http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64447 gets Sat, 30 Jul 2011 15:10:39 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64447 Kedves szendam! . HVG, Magyar hírlap, 168 óra stb. (Hócipő, galamus .hu) Versenyképes elekúr szösszenetével, pedig ez most csak egy poszt az AN-en. :) Érdekes lenne a MH válasza, hogy miért nem közli. :D Kedves szendam!
.
HVG, Magyar hírlap, 168 óra stb. (Hócipő, galamus .hu)
Versenyképes elekúr szösszenetével, pedig ez most csak egy poszt az AN-en. :)
Érdekes lenne a MH válasza, hogy miért nem közli. :D

]]>
kekec http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64441 kekec Sat, 30 Jul 2011 14:57:32 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64441 sendam, a jóból soha nem elég, azt nem lehet túladagolni! Teljesen igazad van, hogy a felelősségüket felhánytorgatod! DE! Van egy nem jelentéktelen társadalmi réteg (a hithű jobbosok) akik ilyen kritikát SOHA nem fogadnának el baloldalról, elengednék a fülük mellett. Viszont a "kipróbált" jobboldali publicistáktól még ők is odafigyelnek erre. Ha komolyan gondoljuk, hogy a nemzet érdekében hidakat kell építeni, és szövetségesként szükséges egy NORMÁLIS jobbosokat tömörítő valamilyen párt, akkor ez ilyen józanabb hangoknak igenis örülni kell. Még ha a személyes csalódás motiválja is. Azaz most már jobbról is hallatszik a klasszikus szöveg: Anyám! Én nem ILYEN (dakota)lovat akartam! sendam, a jóból soha nem elég, azt nem lehet túladagolni!
Teljesen igazad van, hogy a felelősségüket felhánytorgatod! DE!
Van egy nem jelentéktelen társadalmi réteg (a hithű jobbosok) akik ilyen kritikát SOHA nem fogadnának el baloldalról, elengednék a fülük mellett. Viszont a “kipróbált” jobboldali publicistáktól még ők is odafigyelnek erre.
Ha komolyan gondoljuk, hogy a nemzet érdekében hidakat kell építeni, és szövetségesként szükséges egy NORMÁLIS jobbosokat tömörítő valamilyen párt, akkor ez ilyen józanabb hangoknak igenis örülni kell. Még ha a személyes csalódás motiválja is. Azaz most már jobbról is hallatszik a klasszikus szöveg: Anyám! Én nem ILYEN (dakota)lovat akartam!

]]>
szendam http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64425 szendam Sat, 30 Jul 2011 14:23:52 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64425 Kedves Barátaim! Köszönöm a dícséretet, amely tovább fokozza közismert szerénytelenségemet. "gets"-től kérdezném: Miféle "ringbe" szállhatnék be ezzel a szösszenettel? Kedves Barátaim!
Köszönöm a dícséretet, amely tovább fokozza közismert szerénytelenségemet.
“gets”-től kérdezném:
Miféle “ringbe” szállhatnék be ezzel a szösszenettel?

]]>
öregszeder http://nepszava.com/2011/07/magyarorszag/elek-istvan-es-a-jobboldali-ertelmiseg-gittragasa.html/comment-page-1#comment-64331 öregszeder Sat, 30 Jul 2011 11:15:27 +0000 http://nepszava.com/?p=80976#comment-64331 Szendam! Nagyon tetszik az írásod, a tartalma miatt teljesen megbocsájtható a hossza. Szendam! Nagyon tetszik az írásod, a tartalma miatt teljesen megbocsájtható a hossza.

]]>