Hozzászólás: Hasznosítaná a kormány kérdőíveit a szakszervezet http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 géhá http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-35719 géhá Sun, 22 May 2011 09:26:37 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-35719 Ha van Önök között hozzám hasonló korú (60-as, de a 70-es még jobb tán), aki emlékszik egy - a tévében a 70-es évek végén vagy 80-as évek tájékán - éjszaka vetített (emlékezetem szerint angol) filmre, filmszatírára, amely arról szólt, hogy a választások során a párt megígéri, hogy soha nem hoz döntést a nép megkérdezése nélkül. Párt nyer, kormányt alakít, és ígéretét teljesíti: jönnek, egyre jönnek a kérdőívek, csak szaporodnak a lakások ajtajában. És akkor a nép föllázad a totális(nak hitt) demokrácia ellen: minek vannak hatalmon, ha azt sem tudják, mit akarnak tenni?! Ha valaki emlékezne, jó volna ezt a filmet újra látni... Ha van Önök között hozzám hasonló korú (60-as, de a 70-es még jobb tán), aki emlékszik egy – a tévében a 70-es évek végén vagy 80-as évek tájékán – éjszaka vetített (emlékezetem szerint angol) filmre, filmszatírára, amely arról szólt, hogy a választások során a párt megígéri, hogy soha nem hoz döntést a nép megkérdezése nélkül. Párt nyer, kormányt alakít, és ígéretét teljesíti: jönnek, egyre jönnek a kérdőívek, csak szaporodnak a lakások ajtajában. És akkor a nép föllázad a totális(nak hitt) demokrácia ellen: minek vannak hatalmon, ha azt sem tudják, mit akarnak tenni?!
Ha valaki emlékezne, jó volna ezt a filmet újra látni…

]]>
bonhomme http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33149 bonhomme Mon, 16 May 2011 12:40:31 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33149 Geyza, ez igazából csak egy kesernyés vicc volt. A Führernek nem lesz annyi felkészülési ideje, mint "dicső" elődjének. Pedig Hende Csaba dolgozik az ügyön, ahogy Bohém kommentjében olvasható a"Letiltották az “Egyenruhások jogaiért” oldalt" c. cikkben. Szerencsére előbb lesz itt forradalom, vagy államcsőd, semhogy megvalósíthatná a teljes foglalkoztatottságot a hadiiparban, meg a hadseregben. Geyza,
ez igazából csak egy kesernyés vicc volt.
A Führernek nem lesz annyi felkészülési ideje, mint “dicső” elődjének. Pedig Hende Csaba dolgozik az ügyön, ahogy
Bohém
kommentjében olvasható a”Letiltották az “Egyenruhások jogaiért” oldalt” c. cikkben.
Szerencsére előbb lesz itt forradalom, vagy államcsőd, semhogy megvalósíthatná a teljes foglalkoztatottságot a hadiiparban, meg a hadseregben.

]]>
Caveman http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33146 Caveman Mon, 16 May 2011 12:30:34 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33146 A vonalkód mellé még a nevemet, cimemet is ráirom, hogy könnyebb dolguk legyen. A vonalkód mellé még a nevemet, cimemet is ráirom, hogy könnyebb dolguk legyen.

]]>
Geyza http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33113 Geyza Mon, 16 May 2011 11:44:21 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33113 Azt nem hinném.A román , a szerb meg szlovák hadsereg lényegesen erősebb a magyar operett-katonaságnál. És állítom pár hónap múlva szégyellni fogják magyar útlevelüket azok akik most azthiszik ez jó buli ! Azt nem hinném.A román , a szerb meg szlovák hadsereg lényegesen erősebb a magyar operett-katonaságnál.
És állítom pár hónap múlva szégyellni fogják magyar útlevelüket azok akik most azthiszik ez jó buli !

]]>
bonhomme http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33108 bonhomme Mon, 16 May 2011 11:36:41 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33108 szemüveges, kit érdekel, hogy van rajta azonosító? 9 millió embert még ezek az übernácik sem tudnak börtönbe zárni! Mondjuk az is igaz, hogy relatíve a börtön mérete megegyezik az országéval (azért relatíve, mert még nem zárták le a határokat, nem üzentünk még hadat senkinek) - de a FideSS dolgozik rajta, hogy Kárpát-medence méretűre bővítsék. szemüveges,
kit érdekel, hogy van rajta azonosító? 9 millió embert még ezek az übernácik sem tudnak börtönbe zárni!
Mondjuk az is igaz, hogy relatíve a börtön mérete megegyezik az országéval (azért relatíve, mert még nem zárták le a határokat, nem üzentünk még hadat senkinek) – de a FideSS dolgozik rajta, hogy Kárpát-medence méretűre bővítsék.

]]>
Geyza http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33101 Geyza Mon, 16 May 2011 11:25:07 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33101 Gyanús nekem ez a FIDESZ-közeli jóléti alapítvány vagy mifene.. Lehet , ha odaküldi az ember a biankó levelet vissza , (saját adataival előre ellátva ) , kitudja milessz vele , mire használják fel statisztikailag vagy annélkül . Szóval csak vigyázni azzal a küldözgetéssel. A pappírt meg jól lehet használni a háztartásban , bármire. ( Bele lehet például csavarni a sült halat, mielöt az ember beteszi a zakó belső zsebébe.Oroszok a Pravdát használják erre a célra. ) Gyanús nekem ez a FIDESZ-közeli jóléti alapítvány vagy mifene..
Lehet , ha odaküldi az ember a biankó levelet vissza , (saját adataival előre ellátva ) , kitudja milessz vele , mire használják fel statisztikailag vagy annélkül .
Szóval csak vigyázni azzal a küldözgetéssel.
A pappírt meg jól lehet használni a háztartásban , bármire.
( Bele lehet például csavarni a sült halat, mielöt az ember beteszi a zakó belső zsebébe.Oroszok a Pravdát használják erre a célra. )

]]>
szemüveges http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33098 szemüveges Mon, 16 May 2011 11:18:26 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33098 Jó, jó, de mit csinálnak a 200levéllel, hogy abból étel legyen? beviszik a MÉH-be? Én begyújtásra szoktam használni a már nem szükséges papír alapú küldeményeket. Különben nem hiszem el a 900ezret sem, de aki tud számolni az csak 1% még nyoma sincs a 2/3-uknak. Azt telefonálta egy hallgató - aki már megkapta - a KR-nak, hogy vonalkóddal van ellátva, hogy azonosítható legyen kik küldték vissza. vonalkód=azonosító, név szem.szám stb. Jó, jó, de mit csinálnak a 200levéllel, hogy abból étel legyen? beviszik a MÉH-be? Én begyújtásra szoktam használni a már nem szükséges papír alapú küldeményeket. Különben nem hiszem el a 900ezret sem, de aki tud számolni az csak 1% még nyoma sincs a 2/3-uknak. Azt telefonálta egy hallgató – aki már megkapta – a KR-nak, hogy vonalkóddal van ellátva, hogy azonosítható legyen kik küldték vissza. vonalkód=azonosító, név szem.szám stb.

]]>
Caveman http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33079 Caveman Mon, 16 May 2011 10:51:07 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33079 Ne felejtsétek otthon a tákolmányt sem, ha mégis lesz pofájuk kiküldeni természetesen az adófizetúk pénzén. ------------- VDSZ: Kérdőívekből meleg ételt! - Kétszáz darab levél egy ebédért 2011.05.11 Összegyűjti és jótékony célra fordítja a kormány szociális kérdőíveit a vegyipari érdekvédelem (VDSZ) felhívására tizennyolc szakszervezet és néhány civil csoport. A kosarakba gyűjtött leveleket a VDSZ újrahasznosítja, s a befolyt összeget a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítványnak ajánlja fel. A szervezet reméli, hogy széleskörű, országos "kosaras" mozgalom indul, mert sok levél kell, nagyjából 200 darab árából jön ki egy tál meleg étel. A szervezők a leveleket az ország számos pontján kosarakba gyűjtik, de a szakszervezeti titkárokon keresztül, valamint személyesen és postán is fogadják. Országos jótékonysági "Kikosarazó akciót" akciót indít a vegyipari érdekvédelem (VDSZ), tizenhat csatlakozó szakszervezettel és néhány civil közösséggel együtt, hogy a kormány szociális kérdőíveinek több százmillió forintos előállítási és postázási költségéből legalább néhány éhező gyerek jól lakhasson. Miután a kormány kiküldi az embereknek a kérdőíveket, a szervezetek összegyűjtik majd azoktól, akik nem akarják kitölteni, de szívesen jótékonykodnának vele. Ezeket a VDSZ újrahasznosítja, s az így befolyt összeget a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítványnak ajánlja fel - jelentette be Székely Tamás, a VDSZ elnöke. Az adományokat a szervezők a kérdőívek visszaküldésére megszabott határidőig várják. Az akció sikeréhez sok levél kell, mert a papír súlyától függően nagyjából 200 darab árából lehet egy tál szerényen kalkulált meleg ételt "kihozni", ezért a szervezők minden olyan kérdőívet elfogadnak, amelyet a kormány, vagy valamelyik párt mostanában küld ki az embereknek - hívta fel a figyelmet az elnök. A levél-adományokat az ország különböző részén működő szakszervezetek is kosarakba gyűjtik, de a munkahelyi SZB titkárokon keresztül, vagy postán is el lehet juttatni, sőt személyesen is be lehet vinni a VDSZ Országos Irodájába (1068 Budapest, Benczúr utca 45.). A VDSZ elnöke nem titkolja: a Kikosarazó akcióval a szakszervezetek arra hívják fel a figyelmet, hogy a kormány az Országos Érdekegyeztető Tanács kizárásával hozna meg a munkavállalókat érintő döntéseket. A szervezők remélik, hogy a tiltakozásnak ezt a jótékony formáját választják majd azok a 16 éven felüli diákok és tanáraik is, akik nem értenek egyet a javaslatokkal, amelyek az oktatási intézményekkel kapcsolatban az elmúlt napokban nyilvánosságra kerültek. A VDSZ várja azoknak a tanulóknak is a kérdőíves adományát, akik aggódnak a főiskolájuk, az egyetemük, vagy a gimnáziumuk fennmaradása miatt. Az elnök ígéri, az akció ideje alatt rendszeresen tájékoztatást ad arról, mennyi papír gyűlt össze, s ez mennyi ételre elég. A VDSZ egyébként a munka világát érintő, az érdekképviseletekkel való egyeztetés nélkül bevezetett - vagy bevezetés előtt álló - drasztikus változtatások miatt nagyszabású felmérésbe kezdett, hogy megtudja, hogyan vélekednek erről a dolgozók, s milyen lépéseket várnak a szakszervezettől. Ne felejtsétek otthon a tákolmányt sem, ha mégis lesz pofájuk kiküldeni természetesen az adófizetúk pénzén.
————-
VDSZ: Kérdőívekből meleg ételt! – Kétszáz darab levél egy ebédért
2011.05.11
Összegyűjti és jótékony célra fordítja a kormány szociális kérdőíveit a vegyipari érdekvédelem (VDSZ) felhívására tizennyolc szakszervezet és néhány civil csoport.
A kosarakba gyűjtött leveleket a VDSZ újrahasznosítja, s a befolyt összeget a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítványnak ajánlja fel. A szervezet reméli, hogy széleskörű, országos “kosaras” mozgalom indul, mert sok levél kell, nagyjából 200 darab árából jön ki egy tál meleg étel. A szervezők a leveleket az ország számos pontján kosarakba gyűjtik, de a szakszervezeti titkárokon keresztül, valamint személyesen és postán is fogadják.
Országos jótékonysági “Kikosarazó akciót” akciót indít a vegyipari érdekvédelem (VDSZ), tizenhat csatlakozó szakszervezettel és néhány civil közösséggel együtt, hogy a kormány szociális kérdőíveinek több százmillió forintos előállítási és postázási költségéből legalább néhány éhező gyerek jól lakhasson. Miután a kormány kiküldi az embereknek a kérdőíveket, a szervezetek összegyűjtik majd azoktól, akik nem akarják kitölteni, de szívesen jótékonykodnának vele. Ezeket a VDSZ újrahasznosítja, s az így befolyt összeget a Minden Gyerek Lakjon Jól Alapítványnak ajánlja fel – jelentette be Székely Tamás, a VDSZ elnöke. Az adományokat a szervezők a kérdőívek visszaküldésére megszabott határidőig várják. Az akció sikeréhez sok levél kell, mert a papír súlyától függően nagyjából 200 darab árából lehet egy tál szerényen kalkulált meleg ételt “kihozni”, ezért a szervezők minden olyan kérdőívet elfogadnak, amelyet a kormány, vagy valamelyik párt mostanában küld ki az embereknek – hívta fel a figyelmet az elnök. A levél-adományokat az ország különböző részén működő szakszervezetek is kosarakba gyűjtik, de a munkahelyi SZB titkárokon keresztül, vagy postán is el lehet juttatni, sőt személyesen is be lehet vinni a VDSZ Országos Irodájába (1068 Budapest, Benczúr utca 45.). A VDSZ elnöke nem titkolja: a Kikosarazó akcióval a szakszervezetek arra hívják fel a figyelmet, hogy a kormány az Országos Érdekegyeztető Tanács kizárásával hozna meg a munkavállalókat érintő döntéseket.
A szervezők remélik, hogy a tiltakozásnak ezt a jótékony formáját választják majd azok a 16 éven felüli diákok és tanáraik is, akik nem értenek egyet a javaslatokkal, amelyek az oktatási intézményekkel kapcsolatban az elmúlt napokban nyilvánosságra kerültek. A VDSZ várja azoknak a tanulóknak is a kérdőíves adományát, akik aggódnak a főiskolájuk, az egyetemük, vagy a gimnáziumuk fennmaradása miatt.
Az elnök ígéri, az akció ideje alatt rendszeresen tájékoztatást ad arról, mennyi papír gyűlt össze, s ez mennyi ételre elég.
A VDSZ egyébként a munka világát érintő, az érdekképviseletekkel való egyeztetés nélkül bevezetett – vagy bevezetés előtt álló – drasztikus változtatások miatt nagyszabású felmérésbe kezdett, hogy megtudja, hogyan vélekednek erről a dolgozók, s milyen lépéseket várnak a szakszervezettől.

]]>
gusztavnagy http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33027 gusztavnagy Mon, 16 May 2011 07:47:00 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33027 eberti! Én azt sem bánnám ha kővé válva, vagy bronzba öntve ülne ott az idő végezetéig! Legalább tudnám hogy a küldetése végleg teljesítve! eberti!

Én azt sem bánnám ha kővé válva, vagy bronzba öntve ülne ott az idő végezetéig!
Legalább tudnám hogy a küldetése végleg teljesítve!

]]>
eberti http://nepszava.com/2011/05/magyarorszag/hasznositana-a-kormany-kerdoiveit-a-szakszervezet.html/comment-page-1#comment-33017 eberti Mon, 16 May 2011 07:10:24 +0000 http://nepszava.com/?p=62168#comment-33017 Azt a padot és környékét emlék táblával kellene ellátni: "itt erőltette rá Orbán a Népakaratra a saját akaratát".... Azt a padot és környékét emlék táblával kellene ellátni: “itt erőltette rá Orbán a Népakaratra a saját akaratát”….

]]>