Hozzászólás: Már csak 1 nap a világvége – Kénkő és hullaszag http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 csilla http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-238812 csilla Tue, 18 Dec 2012 16:06:21 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-238812 mert az utolso idök jeleiben ir a biblia tanitásárol miknek kell meglenni földrengésekröl járványokrol dögvészröl éhinségröl háborukrol természeti csapásokrol emberi hitetlenségekröl kik jézust követik elitélik emiat háboruságot szenvednek az ö nevéért elárulják egymást testnek a rabjai kivánsága utján haladnak elhagyják istent stb ir a biblia de ez még nem a vég mondja jézus csak figyelmeztetés az ember számára mert az orát és napot nem tudjátok mikor jö el az ember fia mert az utolso idök jeleiben ir a biblia tanitásárol miknek kell meglenni földrengésekröl járványokrol dögvészröl éhinségröl háborukrol természeti csapásokrol emberi hitetlenségekröl kik jézust követik elitélik emiat háboruságot szenvednek az ö nevéért elárulják egymást testnek a rabjai kivánsága utján haladnak elhagyják istent stb ir a biblia de ez még nem a vég mondja jézus csak figyelmeztetés az ember számára mert az orát és napot nem tudjátok mikor jö el az ember fia

]]>
Sitio http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35562 Sitio Sat, 21 May 2011 19:11:10 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35562 Ó, és még el is hittem! Nem baj legalább,most már legközelebb a hittemre támaszkodok. Ó, és még el is hittem! Nem baj legalább,most már legközelebb a hittemre támaszkodok.

]]>
e-Vita http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35486 e-Vita Sat, 21 May 2011 15:53:01 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35486 Jelentem, itt már dörög a menny. A kénkövet még nem látom. A szagát se. Jelentem, itt már dörög a menny. A kénkövet még nem látom. A szagát se.

]]>
e-Vita http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35477 e-Vita Sat, 21 May 2011 15:15:08 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35477 Jelentem, a Family Radio (FR) honlapja már nem elérhető. Pedig még Magyarországon sincs 18 óra, nemhogy Kaliforniában, ahol e-kutatásaim szerint most még csak hajnali 8 óra van. Úgyhogy szerintem valami nem stimmel a számolással, hiszen amikor Kaliforniában 6pm lesz, akkor itt nálunk már május 22. lesz. Bár ma Jászberénynél már mocorgott a Föld, kicsit előtte meg Törökországban. Úgyhogy nem biztos, hogy érdemes lesz lefeküdni aludni. Vagy: sőt! Jelentem, a Family Radio (FR) honlapja már nem elérhető. Pedig még Magyarországon sincs 18 óra, nemhogy Kaliforniában, ahol e-kutatásaim szerint most még csak hajnali 8 óra van. Úgyhogy szerintem valami nem stimmel a számolással, hiszen amikor Kaliforniában 6pm lesz, akkor itt nálunk már május 22. lesz. Bár ma Jászberénynél már mocorgott a Föld, kicsit előtte meg Törökországban. Úgyhogy nem biztos, hogy érdemes lesz lefeküdni aludni. Vagy: sőt!

]]>
szemüveges http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35462 szemüveges Sat, 21 May 2011 14:31:35 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35462 Azt hiszem már elmúlt mid a 9 (vagy 1?) nap! Mózes V.könyve 13, 1. Mikor te közötted jövendõmondó, vagy álomlátó támad és jelt vagy csodát ád néked; 2. Ha bekövetkezik is az a jel vagy a csoda, a melyrõl szólott vala néked, mondván: Kövessünk idegen isteneket, a kiket te nem ismersz, és tiszteljük azokat: 3. Ne hallgass efféle jövendõmondónak beszédeire, vagy az efféle álomlátóra; mert az Úr, a ti Istenetek kísért titeket, hogy megtudja, ha szeretitek-é az Urat, a ti Isteneteket teljes szívetekbõl, és teljes lelketekbõl? Mózes V. könyve 18, 22. Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, a melyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól! Jeremiás könyve 23, 16. Ezt mondja a Seregek Ura: Ne hallgassátok azoknak a prófétáknak szavait, a kik néktek prófétálnak, elbolondítanak titeket: az õ szívöknek látását szólják, nem az Úr szájából valót. 17. Szüntelen ezt mondják azoknak, a kik megvetnek engem: Azt mondta az Úr: Békességetek lesz néktek és mindenkinek, a ki az õ szívének keménysége szerint jár; ezt mondák: Nem jõ ti reátok veszedelem! 18. Mert ki állott az Úr tanácsában, és ki látta és hallotta az õ igéjét? Ki figyelmezett az õ igéjére és hallotta azt? 19. Ímé, az Úrnak szélvésze nagy haraggal kitör, és a hitetlenek fejére forgószél zúdul. 20. Nem szünik meg az Úrnak haragja, míg meg nem valósítja és míg be nem teljesíti szívének gondolatait; az utolsó napokban értitek meg e dolog értelmét. 21. Nem küldöttem e prófétákat, de õk futottak, nem szólottam nékik, mégis prófétáltak. 22. Ha tanácsomban állottak volna, akkor az én igéimet hirdették volna az én népemnek, és eltérítették volna õket az õ gonosz útaikról, és az õ cselekedetöknek gonoszságától. 23. Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is? 24. Vajjon elrejtõzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam õt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr. 25. Hallottam, a mit a próféták mondanak, a kik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam. 26. Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, a kik az õ szívök csalárdságát prófétálják? 27. A kik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az õ álmaikkal, a melyeket egymásnak beszélnek, miképen az õ atyáik elfeledkeztek az én nevemrõl a Baálért? 28. A próféta, a ki álomlátó, beszéljen álmot; a kinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr. 29. Nem olyan-é az én igém, mint a tûz? azt mondja az Úr, mint a sziklazúzó põröly? 30. Azért ímé én a prófétákra [támadok,] azt mondja az Úr, a kik az én beszédeimet ellopják egyik a másikától. 31. Ímé, én a prófétákra [támadok,] azt mondja az Úr, a kik felemelik nyelvöket és azt mondják: [az Úr] mondja! 32. Ímé, én a [próféták]ra [támadok,] a kik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az õ hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem õket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr. Márk 13, 21. Ha pedig akkor ezt mondja néktek valaki: Ímé itt a Krisztus, vagy: Ímé amott, ne higyjétek. 22. Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, [még] a választottakat is. 23. Ti pedig vigyázzatok; ímé elõre megmondottam néktek mindent. Azt hiszem már elmúlt mid a 9 (vagy 1?) nap!
Mózes V.könyve 13, 1. Mikor te közötted jövendõmondó, vagy álomlátó támad és jelt vagy csodát ád néked; 2. Ha bekövetkezik is az a jel vagy a csoda, a melyrõl szólott vala néked, mondván: Kövessünk idegen isteneket, a kiket te nem ismersz, és tiszteljük azokat: 3. Ne hallgass efféle jövendõmondónak beszédeire, vagy az efféle álomlátóra; mert az Úr, a ti Istenetek kísért titeket, hogy megtudja, ha szeretitek-é az Urat, a ti Isteneteket teljes szívetekbõl, és teljes lelketekbõl?

Mózes V. könyve 18, 22. Ha a próféta az Úr nevében szól, és nem lesz meg, és nem teljesedik be a dolog: ez az a szó, a melyet nem az Úr szólott; elbizakodottságból mondotta azt a próféta; ne félj attól!

Jeremiás könyve 23, 16. Ezt mondja a Seregek Ura: Ne hallgassátok azoknak a prófétáknak szavait, a kik néktek prófétálnak, elbolondítanak titeket: az õ szívöknek látását szólják, nem az Úr szájából valót.
17. Szüntelen ezt mondják azoknak, a kik megvetnek engem: Azt mondta az Úr: Békességetek lesz néktek és mindenkinek, a ki az õ szívének keménysége szerint jár; ezt mondák: Nem jõ ti reátok veszedelem!
18. Mert ki állott az Úr tanácsában, és ki látta és hallotta az õ igéjét? Ki figyelmezett az õ igéjére és hallotta azt? 19. Ímé, az Úrnak szélvésze nagy haraggal kitör, és a hitetlenek fejére forgószél zúdul.
20. Nem szünik meg az Úrnak haragja, míg meg nem valósítja és míg be nem teljesíti szívének gondolatait; az utolsó napokban értitek meg e dolog értelmét.
21. Nem küldöttem e prófétákat, de õk futottak, nem szólottam nékik, mégis prófétáltak. 22. Ha tanácsomban állottak volna, akkor az én igéimet hirdették volna az én népemnek, és eltérítették volna õket az õ gonosz útaikról, és az õ cselekedetöknek gonoszságától. 23. Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is?
24. Vajjon elrejtõzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam õt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr. 25. Hallottam, a mit a próféták mondanak, a kik hazugságot prófétálnak az én nevemben, mondván: Álmot láttam, álmot láttam. 26. Meddig lesz ez a hazugságot prófétáló próféták szívében, a kik az õ szívök csalárdságát prófétálják? 27. A kik el akarják az én népemmel felejtetni az én nevemet az õ álmaikkal, a melyeket egymásnak beszélnek, miképen az õ atyáik elfeledkeztek az én nevemrõl a Baálért? 28. A próféta, a ki álomlátó, beszéljen álmot; a kinél pedig az én igém van, beszélje az én igémet igazán. Mi köze van a polyvának a búzával? azt mondja az Úr. 29. Nem olyan-é az én igém, mint a tûz? azt mondja az Úr, mint a sziklazúzó põröly? 30. Azért ímé én a prófétákra [támadok,] azt mondja az Úr, a kik az én beszédeimet ellopják egyik a másikától. 31. Ímé, én a prófétákra [támadok,] azt mondja az Úr, a kik felemelik nyelvöket és azt mondják: [az Úr] mondja! 32. Ímé, én a [próféták]ra [támadok,] a kik hazug álmokat prófétálnak, azt mondja az Úr, és beszélik azokat, és megcsalják az én népemet az õ hazugságaikkal és hízelkedéseikkel, holott én nem küldtem õket, sem nem parancsoltam nékik, és használni sem használtak e népnek, azt mondja az Úr.

Márk 13, 21. Ha pedig akkor ezt mondja néktek valaki: Ímé itt a Krisztus, vagy: Ímé amott, ne higyjétek. 22. Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, [még] a választottakat is. 23. Ti pedig vigyázzatok; ímé elõre megmondottam néktek mindent.

]]>
Anamnesis Familiaris http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35264 Anamnesis Familiaris Fri, 20 May 2011 23:07:31 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35264 http://www.youtube.com/watch?v=np0otXyU7Ak&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=np0otXyU7Ak&feature=related

]]>
e-Vita http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35261 e-Vita Fri, 20 May 2011 22:38:06 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35261 Kedves Manna, ezt se értem. A materialisták nagyon buták. Jézus nevét hívogatni - ez nagyon könnyű módszer a túlélésre. De miben kéne alámerítkezni? Bármiben lehet hinni? És az örök élet az mit jelent? A jelenlegi megviselt, megroggyant testemmel és lelkemmel élnék örökké? Mert mondjuk még 30-40 évesig inkább el tudnám képzelni, de így öregen, fájósan, na meg ebben a Magyarországban nem annyira. Egyébként se tetszik nekem az ilyesmi, mert nekem zsarolás szaga van: ha imádsz, ha követsz, ha hiszel bennem, akkor jót cselekszem veled. Nálam az ilyesmi is az üzlet kategóriájába esik. De talán nem feszegetem ezt tovább, mert még feljelentenek valamiféle vallási érzékenység megsértése miatt, vagy ilyesmi. Pedig csak a szabad véleménynyilvánítási jogommal éltem. Kedves Manna, ezt se értem. A materialisták nagyon buták. Jézus nevét hívogatni – ez nagyon könnyű módszer a túlélésre. De miben kéne alámerítkezni? Bármiben lehet hinni? És az örök élet az mit jelent? A jelenlegi megviselt, megroggyant testemmel és lelkemmel élnék örökké? Mert mondjuk még 30-40 évesig inkább el tudnám képzelni, de így öregen, fájósan, na meg ebben a Magyarországban nem annyira.
Egyébként se tetszik nekem az ilyesmi, mert nekem zsarolás szaga van: ha imádsz, ha követsz, ha hiszel bennem, akkor jót cselekszem veled. Nálam az ilyesmi is az üzlet kategóriájába esik.
De talán nem feszegetem ezt tovább, mert még feljelentenek valamiféle vallási érzékenység megsértése miatt, vagy ilyesmi. Pedig csak a szabad véleménynyilvánítási jogommal éltem.

]]>
teokrata http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35260 teokrata Fri, 20 May 2011 22:28:49 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35260 Hazafi!!! "Senki ne vezesse tévútra magát: ha valaki közületek azt gondolja, hogy ő bölcs ebben a világrendszerben, váljon bolonddá, hogy bölccsé legyen.  Mert e világ bölcsessége bolondság az Isten előtt; mert meg van írva: „A saját ravaszságukban fogja meg a bölcseket" (1Korintusz 3:18,19) Tetszik a cikk???? Nem csodálkozom!!! "Mert lesz időszak, amikor az egészséges tanítást nem fogják elviselni, hanem a saját kívánságaikkal összhangban gyűjtenek össze maguknak tanítókat, hogy csiklandoztassák a fülüket; és az igazságtól elfordítják fülüket, a valótlan történetekhez ellenben odafordulnak. (2Timóteus 4:3,4) Hát ennyit a cikkhez! Hazafi!!!
“Senki ne vezesse tévútra magát: ha valaki közületek azt gondolja, hogy ő bölcs ebben a világrendszerben, váljon bolonddá, hogy bölccsé legyen.  Mert e világ bölcsessége bolondság az Isten előtt; mert meg van írva: „A saját ravaszságukban fogja meg a bölcseket” (1Korintusz 3:18,19)
Tetszik a cikk???? Nem csodálkozom!!!
“Mert lesz időszak, amikor az egészséges tanítást nem fogják elviselni, hanem a saját kívánságaikkal összhangban gyűjtenek össze maguknak tanítókat, hogy csiklandoztassák a fülüket; és az igazságtól elfordítják fülüket, a valótlan történetekhez ellenben odafordulnak. (2Timóteus 4:3,4)
Hát ennyit a cikkhez!

]]>
Hazafi http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35249 Hazafi Fri, 20 May 2011 21:40:35 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35249 Remek a cikk, és ez a sorozat ! Nagyon köszönöm Galgóczi Gábornak ezt a teológiailag korrekt és precíz cikket, az Amerikai Népszavának pedig, hogy helyet ad ennek a legfontosabb témának ! Igen, ez elengedhetetlenül fontos, mert amikor a hamis próféták hazugságai ömlenek a médián keresztül, és fertőzik emberek millióinak a szívét és elméjét, rendkívül fontos, hogy az Isteni Igazságok képviselete is megjelenjen a médiában ! Még egyszer nagyon köszönöm ! Remek a cikk, és ez a sorozat ! Nagyon köszönöm Galgóczi Gábornak ezt a teológiailag korrekt és precíz cikket, az Amerikai Népszavának pedig, hogy helyet ad ennek a legfontosabb témának ! Igen, ez elengedhetetlenül fontos, mert amikor a hamis próféták hazugságai ömlenek a médián keresztül, és fertőzik emberek millióinak a szívét és elméjét, rendkívül fontos, hogy az Isteni Igazságok képviselete is megjelenjen a médiában ! Még egyszer nagyon köszönöm !

]]>
Manna http://nepszava.com/2011/05/amerika/mar-csak-1-nap-a-vilag-vegeig-kenko-es-hullaszag.html/comment-page-1#comment-35117 Manna Fri, 20 May 2011 15:42:54 +0000 http://nepszava.com/?p=63881#comment-35117 e-Vita, aki Jézus nevét hívja segítségül, az megmenekül. Aki hisz és alámerítkezik, annak örök élete van :) e-Vita,
aki Jézus nevét hívja segítségül, az megmenekül.
Aki hisz és alámerítkezik, annak örök élete van :)

]]>