Hozzászólás: Egy óra a cigánysoron http://nepszava.com/2011/04/magyarorszag/egy-ora-a-ciganysoron.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 Thorwald http://nepszava.com/2011/04/magyarorszag/egy-ora-a-ciganysoron.html/comment-page-1#comment-26068 Thorwald Thu, 28 Apr 2011 12:40:41 +0000 http://nepszava.com/?p=55297#comment-26068 Kedves Julius! Sajnos nem tudom melyik elottunk levo peldat kellene kovetnunk. Ha leirnad milyen modon lehetne a ciganysagot integralni, de legalabbis asszimilalodasra birni. Persze ugy, hogy a 3,7 Millio dolgozo ember kozul annak a kb 2 Millionak - aki nem minimalberre van bejelentve - a hata elbirja. Itthon az a legnagyobb problema, hogy van akiknek mindent szabad. Es ezek az emberek jellemzoen nem az adofizeto es allamot eltarto polgarok, hanem a nagypenzu, nem adozo, torvenyt sertoen jovedelemhez juto gonosztevok. Nem, nem. Nem azt mondtam, hogy a ciganyok azok. Nagy reszuk ebbe a kategoriaba tartozik ez teny. Rajtuk kivul meg van boven nem roma is akire ezek vonatkoznak. Az orszag gazdasagi helyzete siralmas. Az allamot eltarto reteg rohamosan csokken, a szegeny reteg pedig egyre no. (Es ezaltal az eltartando szemelyek szama is) Az pedig csak hab a tortan, hogy a jogait mindenki szajkozza, bezzeg a kotelessegeire nagyon kevesen halandoak csak... marmint a kotelessgeik elvegzesere. Az kellene, hogy egy gyerek utan csak a megfelelo jovedelemmel rendelkezok vallalhassanak kovetkezo gyereket. Illetve csak arra a gyerekre lehessen tamogatast kerni amelyik a szabalyozasnak megfeleloen szuletik. Innentol nem erne meg gyerekkel eltartatni magukat. Az Orbanos reszhez: "szeretem" amikor valaki kimegy a joletbe es onnan van velemenye. Foleg, ha azon dolgokrol van szo, amikkel odakint mar nem kell szembesulnie, mig idehaza nagy problemat jelent... Kedves Julius!

Sajnos nem tudom melyik elottunk levo peldat kellene kovetnunk. Ha leirnad milyen modon lehetne a ciganysagot integralni, de legalabbis asszimilalodasra birni.
Persze ugy, hogy a 3,7 Millio dolgozo ember kozul annak a kb 2 Millionak – aki nem minimalberre van bejelentve – a hata elbirja.
Itthon az a legnagyobb problema, hogy van akiknek mindent szabad. Es ezek az emberek jellemzoen nem az adofizeto es allamot eltarto polgarok, hanem a nagypenzu, nem adozo, torvenyt sertoen jovedelemhez juto gonosztevok.
Nem, nem. Nem azt mondtam, hogy a ciganyok azok. Nagy reszuk ebbe a kategoriaba tartozik ez teny. Rajtuk kivul meg van boven nem roma is akire ezek vonatkoznak.
Az orszag gazdasagi helyzete siralmas. Az allamot eltarto reteg rohamosan csokken, a szegeny reteg pedig egyre no. (Es ezaltal az eltartando szemelyek szama is)
Az pedig csak hab a tortan, hogy a jogait mindenki szajkozza, bezzeg a kotelessegeire nagyon kevesen halandoak csak… marmint a kotelessgeik elvegzesere.
Az kellene, hogy egy gyerek utan csak a megfelelo jovedelemmel rendelkezok vallalhassanak kovetkezo gyereket. Illetve csak arra a gyerekre lehessen tamogatast kerni amelyik a szabalyozasnak megfeleloen szuletik.
Innentol nem erne meg gyerekkel eltartatni magukat.

Az Orbanos reszhez: “szeretem” amikor valaki kimegy a joletbe es onnan van velemenye. Foleg, ha azon dolgokrol van szo, amikkel odakint mar nem kell szembesulnie, mig idehaza nagy problemat jelent…

]]>
Layli http://nepszava.com/2011/04/magyarorszag/egy-ora-a-ciganysoron.html/comment-page-1#comment-26067 Layli Thu, 28 Apr 2011 12:35:42 +0000 http://nepszava.com/?p=55297#comment-26067 Ez egy nagyon jó cikk. Valós, életszerű,biztos vagyok benne, hogy minden szava igaz, úgy zajlott le, ahogy le van írva, és még humora is van a szociológus kollégának.Nálam is pontosan így szokott zajlani a vidéki romákkal történő interjúzás, vagy valamely történés felderítése. Esetemben némi udvarlással egybekötve. Mi ebben a megdöbbentő? Csak meg kell tapasztalni. Ez egy nagyon jó cikk. Valós, életszerű,biztos vagyok benne, hogy minden szava igaz, úgy zajlott le, ahogy le van írva, és még humora is van a szociológus kollégának.Nálam is pontosan így szokott zajlani a vidéki romákkal történő interjúzás, vagy valamely történés felderítése. Esetemben némi udvarlással egybekötve. Mi ebben a megdöbbentő? Csak meg kell tapasztalni.

]]>
motofocker http://nepszava.com/2011/04/magyarorszag/egy-ora-a-ciganysoron.html/comment-page-1#comment-26024 motofocker Thu, 28 Apr 2011 10:00:06 +0000 http://nepszava.com/?p=55297#comment-26024 Csatlakozom antifülkéhez. Akár az index... Csatlakozom antifülkéhez. Akár az index…

]]>
antifülke http://nepszava.com/2011/04/magyarorszag/egy-ora-a-ciganysoron.html/comment-page-1#comment-26016 antifülke Thu, 28 Apr 2011 09:28:29 +0000 http://nepszava.com/?p=55297#comment-26016 Ilyen rossz cikket még nem olvastam itt. Nem ehhez vagyok szokva :-) Ilyen rossz cikket még nem olvastam itt.
Nem ehhez vagyok szokva :-)

]]>
Julius http://nepszava.com/2011/04/magyarorszag/egy-ora-a-ciganysoron.html/comment-page-1#comment-25945 Julius Thu, 28 Apr 2011 01:41:16 +0000 http://nepszava.com/?p=55297#comment-25945 Hihetetlen, hogy a Magyar emberek elvetik az elöttük levö példát, mi már megjártuk az utat, sikeresek vagyunk, az integráció szinte teljes, és mégsem követnek. Az USA nagyszerü példát adott, kár, hogy a Fidesz csak egy önkényuraom megteremtésén dolgozik, diktatúrát állit csak fel, semmi más nem érdekli Orbán királyt, minthogy egy barom álljon a szemétdomb tetején, mert a ganajt Ö halmozza fel.. Hihetetlen, hogy a Magyar emberek elvetik az elöttük levö példát, mi már megjártuk az utat, sikeresek vagyunk, az integráció szinte teljes, és mégsem követnek. Az USA nagyszerü példát adott, kár, hogy a Fidesz csak egy önkényuraom megteremtésén dolgozik, diktatúrát állit csak fel, semmi más nem érdekli Orbán királyt, minthogy egy barom álljon a szemétdomb tetején, mert a ganajt Ö halmozza fel..

]]>