Hozzászólás: Wittner újabb primitív aljassága http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html Amerikai.com Blogs Mon, 14 Apr 2014 22:15:07 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.2 hourly 1 András http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-291253 András Sat, 08 Jun 2013 05:53:26 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-291253 MSZP háborog? Ma üzenték a Mega Rádióban leállnak a politizálással az árvíz idejére,nem "harcolnak" ...Akkor ennyi volt az árvíz? Ezt az ott lakók is tudják ? Egyik párt se jobb,csoda ,ha bele sz...nak a polgárok a szavazásba? Milliókat raknak zsebre ,és nem érdeki őket családok élete ...Lelkiismeret hiánya miatt menj politikusnak :) MSZP háborog? Ma üzenték a Mega Rádióban leállnak a politizálással az árvíz idejére,nem “harcolnak” …Akkor ennyi volt az árvíz? Ezt az ott lakók is tudják ? Egyik párt se jobb,csoda ,ha bele sz…nak a polgárok a szavazásba? Milliókat raknak zsebre ,és nem érdeki őket családok élete …Lelkiismeret hiánya miatt menj politikusnak :)

]]>
Péter Oszkár http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-290283 Péter Oszkár Mon, 03 Jun 2013 14:37:03 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-290283 Takarítani nem küldhetik vissza mert ahhoz nem ért az egy szakma. Esze meg annyi van mint párttársainak.JÓ CSAPAT Takarítani nem küldhetik vissza mert ahhoz nem ért az egy szakma. Esze meg annyi van mint párttársainak.JÓ CSAPAT

]]>
Judit Noszticzius http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-290171 Judit Noszticzius Mon, 03 Jun 2013 01:49:01 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-290171 Wittner Mária NAGY HÜLYESÉGET mondta !!!!!! >:-( >:-( Wittner Mária NAGY HÜLYESÉGET mondta !!!!!! >:-( >:-(

]]>
rupcsi http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-109592 rupcsi Sat, 29 Oct 2011 22:43:11 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-109592 "Mikor határolódnak el ezen személy kijelentésétől?" Helyettük beszél!!! “Mikor határolódnak el ezen személy kijelentésétől?”
Helyettük beszél!!!

]]>
sly http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-109588 sly Sat, 29 Oct 2011 22:04:18 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-109588 Egyvalamiről el feledkezett mindenki, 56 csak 11 évvel volt a háború után. Igen is realitás volt hogy elő bújt a pöce gödörből a túlélő "bátor" nyilas csürhe. Egyvalamiről el feledkezett mindenki, 56 csak 11 évvel volt a háború után. Igen is realitás volt hogy elő bújt a pöce gödörből a túlélő “bátor” nyilas csürhe.

]]>
topi mackó http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-109526 topi mackó Sat, 29 Oct 2011 17:34:00 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-109526 Kell ennyi szót fecsérelni VV Mariska nénire?? topi mackó Kell ennyi szót fecsérelni VV Mariska nénire??

topi mackó

]]>
Geyza http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-109515 Geyza Sat, 29 Oct 2011 16:22:26 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-109515 Gondolom a volt nyilas-pártszplgálatosok adták nekik az ötletet a lakás-fosztogatásokhoz ! Gondolom a volt nyilas-pártszplgálatosok adták nekik az ötletet a lakás-fosztogatásokhoz !

]]>
Geyza http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-109514 Geyza Sat, 29 Oct 2011 16:21:18 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-109514 Egy volt köztörvényes a leendő köztörvényesek között... Egy volt köztörvényes a leendő köztörvényesek között…

]]>
iksz http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-109503 iksz Sat, 29 Oct 2011 13:48:33 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-109503 Ezt a némbert helyetfoglaltatnám egy működő hotdog sütőn.Aztán sercegjen Ezt a némbert helyetfoglaltatnám egy működő hotdog sütőn.Aztán sercegjen

]]>
Bibó István levele Kádár Jánosnak http://nepszava.com/2011/03/magyarorszag/wittner-ujabb-aljas-bunkosaga.html/comment-page-2#comment-109502 Bibó István levele Kádár Jánosnak Sat, 29 Oct 2011 13:38:09 +0000 http://nepszava.com/?p=41445#comment-109502 Bibó István többször szót emelt az 1956-os események miatt bebörtönzött és az 1963-as amnesztia rendelet után börtönben hagyott foglyok ügyében, másrészt magát Kádár Jánost is megkereste levélben 1969-ben és 1970-ben.( Bibó István:Különbség, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem 1990, ISBN 963 02 7198 2) Mélyen Tisztelt Első Titkár Úr! Most egy éve levélben voltam bátor felhívni figyelmét a még börtönben lévő 1956-os politikai foglyok ügyére. Bár ezt követően a múlt évi ötvenéves Tanácsköztársasági évforduló amnesztia nélkül zajlott le,mégis azt remélem,hogy levelem nem talált teljes és végleges elutasításra, s a felszabadulás idei huszonötéves évfordulója talán a kegyelmezés megfelelőbb alkalmául fog szolgálni. Ennek reményében írok újból, feltételezve, hogy tavalyi levelem esetleg nincs a keze ügyében:Kérem tehát ne tekintse felesleges okvetetlenkedésnek, ha most egészen röviden és összefoglalóan emlékeztetni igyekszem arra a három kategóriára, mely az 1963. évi amnesztiából kimaradt,noha többségében nem volt arra kevésbé méltó, mint a kiszabadultak, akiktől teljesen esetleges és nem döntő választóvonalak választották el. E három kategória a következő: 1.Ki volt véve az amnesztiából, minden visszaeső, vagyis azok, akik 1956-os cselekményüket megelőző, bármiféle más cselekmény miatt is már el voltak ítélve, tekintet nélkül arra,hogy ez a megelőző cselekmény köztörvényes vagy politikai, súlyos vagy jelentéktelen volt-e, s az előző elítélés helytálló vagy törvénysértő volt-e, holott pl. az utóbbi esetekben nem egyszer éppen a helyre nem hozott törvénysértő ítélet volt az 1956-os eseményekbe való bekapcsolódás legfőbb inditéka. 2. Az 1963. évi amnesztiarendelet egyik leglényegesebb és legnagyvonalúbb rendelkezése - amiért talán elsősorban létrejött- az volt, mely a politikai elítéltekre vonatkozó I. fejezetben tárgyalta és részesítette amnesztiában az 1956-os eseményekkel kapcsolatban elkövetett nem politikai ( köztörvényes) cselekmények elítéltjeit, ugyanis ide estek az összes nyílt fegyverrel harcolók, akiknek nagylelkű politikai nyilatkozatok eredetileg teljes mentességet ígértek, utóbb azonban egy ridegebb szellemű számonkérés gyilkosság, emberölés, rablás, gyújtogatás és társadalmi tulajdon rongálása címén ítélte el őket. Az amnesztiarendeletnek ezt a nagyvonalú elgondolását azonban utóbb újból teljesen leszűkítette az a - meggyőződésem szerint nem helytálló- értelmezés, mely a végrehajtás során kivette az amnesztiából a gyilkosság, emberölés, rablás és gyújtogatás miatt elítélteket- vagyis a nyíltan fegyverrel harcolók túlnyomó részét-, holott az amnesztiarendeletben ezeket a kivételeket csak a közönséges bűnözőkre vonatkozó 2. fejezet tartalmazta: az ily módon kimaradtakat fenyegeti leginkább az, hogy egy következő amnesztiából is kimaradnak, mivel papíron nem politikai, hanem köztörvényes elítéltekként vannak számon tartva. 3. A hűtlenség címén elítéltek közül az 1963.évi amnesztiarendelet szerint csak az 1956. okt.23-1957.máj.1-e között elkövetett cselekmények tettesei szabadultak, az 1956. okt.23- előtti és 1957. május 1 után cselekményekért elítéltek nem, holott ezek között is vannak sokan, akik nem anyagi érdekű kémkedés, hanem politikai jellegű hűtlenség (memorandumok szerkesztése stb.) miatt vannak elítélve. Mindezek a benn maradt, szinte teljesen elfelejtett és reménytelenségbe süllyedt elítéltek többségükben névtelenek, többségükben fiatalok, s büntetésük nagyobb részét csaknem mind letöltötték. Mindez méltányossá tenne egy olyan amnesztiát, mely többek között kegyelemben részesítené az 1956-os politikai és más cselekmények elkövetőit, most már visszaesésre s a cselekmény fajára és időpontjára való tekintet nélkül. Ebben az irányban kértem én pozitív és méltányos intézkedését, abban a szilárd meggyőződésben, hogy ezek a megszenvedett és megtört emberek szabadulásuk után sem fognak okot adni Önnek a kedvező intézkedés megbánására. Két levelemre fordított figyelmét s az ügyre fordított fáradságát megköszönve maradok tisztelő híve. Budapest,1970. február 20. Bibó István többször szót emelt az 1956-os események miatt bebörtönzött és az 1963-as amnesztia rendelet után börtönben hagyott foglyok ügyében, másrészt magát Kádár Jánost is megkereste levélben 1969-ben és 1970-ben.( Bibó István:Különbség, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem 1990, ISBN 963 02 7198 2)

Mélyen Tisztelt Első Titkár Úr!

Most egy éve levélben voltam bátor felhívni figyelmét a még börtönben lévő 1956-os politikai foglyok ügyére. Bár ezt követően a múlt évi ötvenéves Tanácsköztársasági évforduló amnesztia nélkül zajlott le,mégis azt remélem,hogy levelem nem talált teljes és végleges elutasításra, s a felszabadulás idei huszonötéves évfordulója talán a kegyelmezés megfelelőbb alkalmául fog szolgálni.

Ennek reményében írok újból, feltételezve, hogy tavalyi levelem esetleg nincs a keze ügyében:Kérem tehát ne tekintse felesleges okvetetlenkedésnek, ha most egészen röviden és összefoglalóan emlékeztetni igyekszem arra a három kategóriára, mely az 1963. évi amnesztiából kimaradt,noha többségében nem volt arra kevésbé méltó, mint a kiszabadultak, akiktől teljesen esetleges és nem döntő választóvonalak választották el. E három kategória a következő:
1.Ki volt véve az amnesztiából, minden visszaeső, vagyis azok, akik 1956-os cselekményüket megelőző, bármiféle más cselekmény miatt is már el voltak ítélve, tekintet nélkül arra,hogy ez a megelőző cselekmény köztörvényes vagy politikai, súlyos vagy jelentéktelen volt-e, s az előző elítélés helytálló vagy törvénysértő volt-e, holott pl. az utóbbi esetekben nem egyszer éppen a helyre nem hozott törvénysértő ítélet volt az 1956-os eseményekbe való bekapcsolódás legfőbb inditéka.
2. Az 1963. évi amnesztiarendelet egyik leglényegesebb és legnagyvonalúbb rendelkezése – amiért talán elsősorban létrejött- az volt, mely a politikai elítéltekre vonatkozó I. fejezetben tárgyalta és részesítette amnesztiában az 1956-os eseményekkel kapcsolatban elkövetett nem politikai ( köztörvényes) cselekmények elítéltjeit, ugyanis ide estek az összes nyílt fegyverrel harcolók, akiknek nagylelkű politikai nyilatkozatok eredetileg teljes mentességet ígértek, utóbb azonban egy ridegebb szellemű számonkérés gyilkosság, emberölés, rablás, gyújtogatás és társadalmi tulajdon rongálása címén ítélte el őket. Az amnesztiarendeletnek ezt a nagyvonalú elgondolását azonban utóbb újból teljesen leszűkítette az a – meggyőződésem szerint nem helytálló- értelmezés, mely a végrehajtás során kivette az amnesztiából a gyilkosság, emberölés, rablás és gyújtogatás miatt elítélteket- vagyis a nyíltan fegyverrel harcolók túlnyomó részét-, holott az amnesztiarendeletben ezeket a kivételeket csak a közönséges bűnözőkre vonatkozó 2. fejezet tartalmazta: az ily módon kimaradtakat fenyegeti leginkább az, hogy egy következő amnesztiából is kimaradnak, mivel papíron nem politikai, hanem köztörvényes elítéltekként vannak számon tartva.
3. A hűtlenség címén elítéltek közül az 1963.évi amnesztiarendelet szerint csak az 1956. okt.23-1957.máj.1-e között elkövetett cselekmények tettesei szabadultak, az 1956. okt.23- előtti és 1957. május 1 után cselekményekért elítéltek nem, holott ezek között is vannak sokan, akik nem anyagi érdekű kémkedés, hanem politikai jellegű hűtlenség (memorandumok szerkesztése stb.) miatt vannak elítélve.
Mindezek a benn maradt, szinte teljesen elfelejtett és reménytelenségbe süllyedt elítéltek többségükben névtelenek, többségükben fiatalok, s büntetésük nagyobb részét csaknem mind letöltötték. Mindez méltányossá tenne egy olyan amnesztiát, mely többek között kegyelemben részesítené az 1956-os politikai és más cselekmények elkövetőit, most már visszaesésre s a cselekmény fajára és időpontjára való tekintet nélkül.
Ebben az irányban kértem én pozitív és méltányos intézkedését, abban a szilárd meggyőződésben, hogy ezek a megszenvedett és megtört emberek szabadulásuk után sem fognak okot adni Önnek a kedvező intézkedés megbánására.
Két levelemre fordított figyelmét s az ügyre fordított fáradságát megköszönve maradok tisztelő híve.

Budapest,1970. február 20.

]]>